Windows XP'de paylaşımı IRQ genel bir açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 314068 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Windows 2000 sürümü için bkz: 252420.


Not Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sorun giderme bilgileri içermemektedir. Bilgi, bu makalede anlatılan sorun giderme için arama yapıyorsanız, Microsoft Bilgi Bankası aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesinde listelenen anahtar sözcükleri kullanarak yeniden ara:
242450Microsoft Bilgi Bankası Anahtar Sözcükler ve Sorgu Sözcükleri Kullanılarak Nasıl Sorgulanır
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, nasıl kesme isteği (IRQ) paylaşan Windows XP'de Yönetilen genel bir açıklamasını sunar. Tanım, bilgisayarınızdaki aygıtların çoğu aynı IRQ kullanmak gibi neden ve neden Windows XP Kaynak rebalancing içermeyen bir açıklama içerir.

Daha fazla bilgi

Windows'da, ırq Çevrebirim Bileşen Ara (PCI) aygıtlarını paylaşabilir. PCI belirtimine göre tanımlanan Tak ve Kullan özelliği ile bağdaştırıcıları bilgisayarın BıOS'U tarafından yapılandırılan ve sonra işletim sistemi tarafından incelenen ve gerekirse değiştirdi. Genellikle, PCI ırq bunların arasında Windows ACPI desteği etkinleştirilmiş olan özellikle Gelişmiş Yapılandırma ve Güç Arabirimi (ACPI) bilgisayar paylaşılan aygıtlarınızda.

Windows XP'de Aygıt Yöneticisi ACPI anakartınızın gibi aynı IRQ (IRQ 9) kullanarak aygıtlarda bazıları veya tümü listeleyebilir. (Kaynaklar listesini görüntülemek için <a0></a0>, veya türe göre kaynaklar, hem de bağlantıya göre kaynaklarGörünüm menüsünü tıklatın). Hiçbir seçenek, IRQ ayarını değiştirmek kullanılabilir. Windows ana kart, Gelişmiş PCI paylaşma da dahil olmak üzere, ACPI özelliklerini yararlanır. PCI veri yolu IRQ 9, IRQ yönetimi için kullanır. Bu özellik ile IRQ çakışmaları olmadan başka bir aygıt ekleyebilirsiniz.

Windows XP, Microsoft Windows 98, ayn? ?ekilde kaynakları rebalance edemiyor. PCI kaynakları ayarladığınızda, bunlar genellikle değiştirilemez. G/Ç aralığı için veri yolu aygıt üzerinde olan veya yanlış IRQ ayarı değiştirirseniz, Windows XP, bu veri yoluna atanan kaynak rebalancing tarafından tazmin edemiyor.

Windows XP, Windows XP şemalar desteklemek için tasarlanmış karmaşık bir donanım nedeniyle bu yeteneği yok. Windows 98 IOAPICs, birden çok kök PCI veri yolları, çok işlemcili sistemleri ve diğer oldukça karmaşık donanım şemalar'ı desteklemesi gerekmez. Bu donanım şemalarla ilgili rebalancing riskli hale gelir ve bu nedenle Windows XP'ye dışında belirli senaryolarda uygulanmadı. Ancak, PCI aygıtlarını ırq paylaşan çalıştırabilmesi gerekir. Genellikle, ırq paylaşma olanağı herhangi bir donanım çalışmasını önlemez.

Windows XP donanım işleme biçimini bilgisayar BıOS'UNDA Tak ve Kullan işletim sistemi ayarlarında genellikle etkilemez. Ancak Microsoft, Hayır ' ı veya devre dışı bilgisayar bıos'unda Tak ve Kullan işletim sistemi ayarını ayarlayın önerir. Görüntüleme veya bilgisayarın BIOS ayarlarını değiştirme hakkında bilgi için bilgisayar belgelerine bakın veya bilgisayar üreticisine başvurun.

PCI yuva sorun giderme yöntemi olarak sistem bıos'unda ırq el ile atama bazı ACPI olmayan sistemlerde bir Standart PC donanım özet düzeyi (HAL) kullanmak işe yarayabilir, ancak bir ACPI desteği etkinleştirilmişse, bu ayarlar Windows Tak ve Kullan tarafından dikkate alınmaz. Bir ACPI anakartla ilgili bir aygıt için IRQ adresleri BIOS aracılığıyla el ile atamalısınız, yükleme, bir Standart PC HAL'ı kullanmaya zorlamak için Windows'u yeniden yüklemeniz gerekir.

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
299340Nasıl yapılır: Windows XP yükseltme veya yeni yüklemesi sırasında bir donanım soyutlama katmanı zorla

Özellikler

Makale numarası: 314068 - Last Review: 29 Mart 2005 Salı - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbhardware kbinfo kbplugplay KB314068 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:314068

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com