Popisuje príprava predtým, ako budete kontaktovať spoločnosť Microsoft, po rceive "Stop kód chyby 0x0000001e" hlásenie na modrej obrazovke

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 314103 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Microsoft Windows 2000 verziu tohto článku nájdete v časti 129845.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje niekoľko postupov, ktoré vám pomôžu pri zisťovaní príčiny hlásenie typu STOP pred kontaktov technickej podpory spoločnosti Microsoft.

Ak sa vyskytne chyba STOP (kritická systémová chyba) v systéme Windows, Windows zadá Ladiaca režim na účely riešenia problémov. Modrá obrazovka zobrazí a zvyčajne zobrazuje informácie, ktoré je podobné ako nasledovné chybové hlásenie:
STOP 0x0000001e (c000009a 80123f36 02000000 00000246)
Nespracovanú výnimku c000009a jadro z 8123f26
Adresa 80123f36 má základňu na 80100000 - Ntoskrnl.exe

DALSIE INFORMACIE

Iné nekompaktibilnosti

Systém Windows XP poskytuje funkciu s názvom hlásenie chýb, ktorý umožňuje odovzdať informácie spoločnosti Microsoft pri výskyte chyby. Táto informácia sa používa na určenie akými problémami sa stretávajú v systéme Windows XP. Funkcia hlásenia chýb môžu odhaliť podrobnosti o špecifickej príčine chyby, ktoré ste narazili.

Ďalšie informácie o hlásenie chýb v systéme Windows XP získate po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
310414 AKO na TO: Konfigurovať a používať hlásenie chýb v systéme Windows XP

Databázy Knowledge Base

Microsoft Knowledge Base obsahuje mnoho článkov, ktoré vysvetľujú dôvod pre špecifické hlásenie STOP. Články často navrhnúť riešenie problému alebo spôsob, ako obísť tento problém.

Na webovej lokalite spoločnosti Microsoft môžete vyhľadávať v databáze Knowledge Base informácie o špecifických hlásenie STOP. Pri nastavovaní vyhľadávanie použiť aspoň prvý šestnástkové číslo ako výraz na vyhľadávanie. Napríklad, v súhrne obrázku hlásenie typu STOP prvý šestnástkové číslo je „0x0000001e. ” Identifikovaný súbor názov ("Ntoskrnl.exe" v príklade) a ostatné hexadecimálne čísla môžete použiť aj ako hľadané výrazy.

Pamäť "Výpisy"

Môžete nakonfigurovať systém Windows na uloženie informácie hlásenia STOP do súboru "výpis". Ak potrebujete kontaktovať technickej podpory spoločnosti Microsoft, s dump súbor pomáha vám dať technickej podpory špecifické informácie potrebné na identifikáciu problému.

V predvolenom nastavení uloženie zastaviť hlásenie informácií do súboru je povolené v systéme Windows XP. K dispozícii sú tri druhy výpisov pamäte:
 • Malý výpis pamäte (64 kB), ktorá zapisuje do priečinka %SystemRoot%\Minidump. Stránkovací súbor v zavádzacom zväzku musí byť aspoň 2 megabajty (MB).
 • Výpis pamäte jadra, ktorý sa zapíše do priečinka %SystemRoot%\Memory.dmp. Stránkovací súbor v zavádzacom zväzku musí byť najmenej 50 až 800 MB vo veľkosti, v závislosti od množstva pamäte RAM.
 • Úplný výpis pamäte, ktorá zapisuje do priečinka %SystemRoot%\Memory.dmp. Stránkovací súbor v zavádzacom zväzku musí byť dostatočne veľká, aby sa do neho zmestila celá fyzická pamäť RAM plus 1 MB.
Predvolený typ výpisu pamäte je malé pamäťové výpisom. Zmeňte alebo zobrazte požadované nastavenie pre typ výpisu pamäte, postupujte podľa týchto krokov:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, a potom kliknite na tlačidlo Ovládací Panel.
 2. V okne Ovládací Panel dvakrát kliknite na ikonu Systém, a potom kliknite na tlačidlo Rozšírené karta.
 3. Kliknite na tlačidlo Nastavenia v Spúšťanie a obnovovanie oblasť.
 4. Zobraziť alebo zmeniť typ výpisu pamäte podľa Zapísať informácie o ladení.

Memory.dmp alebo minivýpisu súbor

Ak sa zobrazí hlásenie typu STOP a súboru Memory.dmp alebo minivýpisu vytvorená, pracovník technickej podpory môže byť schopní odladiť súbor s výpisom. Volať technickej podpory spoločnosti Microsoft, opíšte hlásenie STOP pre podporu profesionálne a vysvetliť, že dump súbor.

Môžete byť vyzvaní zaslať súbor s výpisom spoločnosti Microsoft, ak podporu Professional nie je schopná vyriešiť problém po telefóne. Ak sa zobrazí výzva na odoslanie súbor s výpisom, použite program ako PKZIP komprimovať súbor. Súbory s výpisom zvyčajne možné výrazne komprimovať. Použite jednu z nasledujúcich metód súbor odovzdať spoločnosti Microsoft:
 • Súbor komprimovaný výpisu prostredníctvom protokolu FTP (File Transfer) poslať Ftp.microsoft.com. Táto metóda vyžaduje FTP prístup na Internet. Technickej podpory vysvetlí, ako umiestniť súbor na FTP server. Servera adresu protokolu TCP/IP je:
  207.46.133.140
 • Použite NTBackup pomôcku na zálohovanie súboru výpisu na pásku a potom mail pásky na technickej podpory.
 • Skopírujte súbor zapisovateľný kompaktný disk a potom mail kompaktného disku na technickej podpory.
 • Použite pomôcku Dumpflop, ktorý sa nachádza na kompaktnom disku systému Windows XP v priečinku Support\Debug\i386.
 • Ak predchádzajúci možnosti nie sú realizovateľné, pracovník technickej podpory spoločnosti Microsoft môžu byť schopní používať Remote Access Service (RAS) pripojenie s počítačom a preskúmať alebo skopírujte súbor s výpisom. Postupujte podľa týchto krokov na prípravu počítača tak, aby pracovník technickej podpory môže pripojiť k nemu pomocou RAS:
  1. Vytvorte dočasný používateľské konto pre technickej podpory.
  2. Na inom serveri, vytvorenie zdieľania a potom dať tento nový používateľ oprávneniami konta k tomuto zdieľaniu.
  3. Skopírujte novo vytvorený dump súbor do tohto nového podielu.
  4. Ak nie je RAS inštalované na vašich stránkach, inštalovať RAS na počítači so systémom Windows XP. Zabezpečenia, môžete nainštalovať RAS na jednom počítači a umožní Vzdialení klienti sa pripojiť iba k danému počítaču nie so sieťou. Ak použijete túto metódu, vytvoriť nové sieťové zdieľanie na určenom počítači a skopírujte súbor s výpisom podielu.
  5. Udeliť používateľovi technickej podpory ID povolenia pripájajú na RAS server.
  6. Uveďte technickej podpory meno používateľa, heslo, názov domény, názov servera a názov zdieľaného prostriedku a telefónne číslo z riadka modemu.

Vlastnosti

ID článku: 314103 - Posledná kontrola: 25. februára 2012 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbenv kberrmsg kbinfo kburl kbmt KB314103 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:314103

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com