Bir Windows ınternet adlandırma hizmeti tarafından kaydedilmiş, adları listesi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 314104 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Windows 2000 sürümü için bkz: 119495.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, adları Windows ınternet adlandırma hizmeti (WINS) sunucusu tarafından kaydedilir. Kayıtlı adlar listesini göre gruplandırılır:
  • Bilgisayar adları
  • Etki alanı adları
  • Özel adlar
Her bir WINS istemcisi gerçekten adını üç veya dört kez bir WINS sunucusuyla kaydeder. Birkaç özel Netbıos adları, korumak ve gözatma listelerini almak için de kaydedilir.

Burada listelenen adları belirttiği \\ name [xxx] onaltılık değeri. Sixteenth bayta genişletmek için boşluk içeren adları boşluklarla.

Daha fazla bilgi

Kayıtlı bilgisayar adları

\\ computer_name [00 h]
Bu ad WINS istemci iş istasyonunun adı için kaydedilir.
\\ computer_name [03 h]
Bu ad, Messenger hizmetinin wıns'de kayıtlı.
İstemci:

\\ computer_name [BFh]
Bu grup adı için bir ağ izleme Aracısı hizmeti tarafından kaydedilir ve bilgisayarda hizmeti başlatılmışsa görüntülenir. Ad bir tam olarak 15 karakterden uzun, ad ile sıfır artı (+) simgeler.
\\ computer_name [BEh]
Bu ad bir ağ aracısının izleme için kaydedilir. Bu uzaktaki aracı başladığında, kayıtlı benzersiz bir addır.
\\ computer_name [1Fh]
Bu ad, ağ dinamik veri değişimi (NetDDE) Hizmetleri için kaydedilir ve yalnızca bilgisayarda NetDDE hizmetlerinin başlatıldığından görüntülenir.
\\ computer_name [20 h]
Bu ad WINS istemcisindeki sunucu hizmeti için kaydedilir.
\\ computer_name [21 h]
Bu ad, RAS istemcisi için kaydedilir.
\\ computer_name [06 h]
Bu ad, RAS sunucu hizmeti için kaydedilir.

Kayıtlı bir etki alanı adları

\\ domain_name [00 h]
Etki alanı adı'nın bu örneğinin iş istasyonu tarafından kaydedilir, böylece Microsoft LAN Manager tabanlı sistemlerden tarayıcı yayınlarını alabilir. Bu, böylece diğer LAN Manager bilgisayarları ağ üzerindeki sunucuları izleyebilir, LAN Yöneticisi'nde sunucu bildirilerini yayın adıdır. Microsoft Windows NT 4.0 tabanlı bilgisayarlar, Sunucu hizmetini Denetim Masası'ndaki Ağ aracında yapılandırarak LMAnnounce seçeneği etkinleştirildi sürece bu yayınları yapmayın.
\\ domain_name [1Bh]
Bu örnek etki alanı adının, etki alanı ana tarayıcısı olarak çalışıyorsa Windows NT Server 4.0 tabanlı bir bilgisayar tarafından kaydedilir. Bu etki alanı adı, uzak etki alanları tarama sağlar. WINS sunucusu, WINS sunucusu bu ad için sorgulandığında, bu adın kayıtlı bilgisayarın ınternet Protokolü (IP) adresini döndürür.
\\ domain_name [1Ch]
Bu adı kullanmak için etki alanındaki etki alanı denetleyicileri tarafından kaydedilir ve en çok 25 IP adresi içerebilir. Bir IP adresi, birincil etki alanı denetleyicisi (PDC) olur ve diğer 24 IP adreslerini, IP adreslerini yedek etki alanı denetleyicileri (BDC) olacaktır. Etki alanı [1Ch] tarafından BDC, bir oturum açma isteği doğrulamak için kimlik doğrulaması gerektiğinde PDC bulmak için kullanılır.
\\ domain_name [1Dh]
Bu örnek, etki alanı adı, yalnızca olabilir bir etki alanı için yalnızca ana tarayıcısı tarafından kayıtlı. Bu ad, yedek tarayıcılar tarafından ana tarayıcısından kullanılabilir sunucuların listesini almak için ana tarayıcı ile iletişim kurmak için kullanılır.
\\ domain_name [1Eh]
Bu ad, tüm tarayıcı sunucularına ve potansiyel tarayıcı sunucular bir etki alanı veya çalışma grubu tarafından kaydedilir. Bu ad kullanılır duyuru, gözatma listelerini ve bir seçim zorlamak, seçim istek paketlerinin doldurmak gönderen bir ana gözatıcı istekleri için.

Özel veya diğer adı

Bilgisayar adlarını ve etki alanı adlarının yanı sıra aşağıdaki adları, WINS veritabanında de görüntülenir:

\\--__ MSBROWSE __ [01 h]
Bu ad, ana tarayıcısı tarafından kaydedilir ve yayın ve yerel alt ağda bir etki alanı duyuruları almak için kullanılır. Bu ad ile bir ana gözatıcı diğer etki alanlarının adlarını ve bu etki alanlarına ana tarayıcılarda adlarını öğrenir olur. Bir WINS sunucusu bu ad için bir ad sorgusunu her zaman alır, istek sunan istemcinin yerel alt ağ için alt ağ yayın adresini döndürür.
\\ user_name [03 h]
WINS veritabanının görüntülerseniz, şu anda oturum açmış olan kullanıcıların kullanıcı adlarını WINS veritabanında kayıtlı olan bakın. Kullanıcı adı sunucu bileşeni tarafından kaydedilir, böylece kullanıcılar net send iletileri alabilir.

Özellikler

Makale numarası: 314104 - Last Review: 6 Ağustos 2002 Salı - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbnetwork KB314104 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:314104

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com