"Dur hata kodu 0xC0000221 (STATUS_IMAGE_CHECKSUM_MISMATCH)" hata iletisi oluşuyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 314474 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Herhangi biri aşağıdaki Dur hatasını alabilirsiniz. iletiler:
STOP: C0000221 bilinmeyen sabit hata
Yol\Dosya_adı
STOP: 0xC0000221 bilinmeyen donanım hatası
C:\Winnt\System32\Ntdll.dll (veya başka bir belirli dosya ya da sürücü)
DUR: 0XC0000221 STATUS_IMAGE_CHECKSUM_MISMATCH
Yol\Dosya_adı
İçin diğer belirti Ayrıntıları "Ek bilgi" bölümüne bakın.

Neden

Dosya içinde anlatılan Bu sorun ortaya çıkabilir hata iletisi bozuk. Aşağıdaki dosyaların bütünlüğü denetlenir, Microsoft Windows XP başlar:
  • Tüm sürücü dosyaları (hariç tarafından yüklenen başlatmak için Sistem Yükleyicisi'ni kullanın. bilgisayar)
  • Kullanıcı, grafikler de dahil olmak üzere tüm dinamik bağlantı kitaplıkları (DLL'ler) Aygıt arabirimi (GDI), kabuk, çekirdek, Ntdll, Crtdll ve diğerleri.
Uygun olmayan bir sürücü yüklerseniz bu sorun oluşabilir Donanımınız için. Örneğin, hata iletileri alabilirsiniz X 86 tabanlı bir bilgisayarda MIPS sürücüsü yüklerseniz "Özet" bölümünde açıklanan.

Bu sorun olabilir Iomega Zip sürücüsü aynı Tümleşik aygıt elektroniği (IDE) üzerinde olduğunda sabit disk sürücüsü olarak kablo.

Üçüncü taraf ürünlerin bu makalede açıklanan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir Microsoft. Microsoft, zımni hiçbir garanti vermez veya aksi takdirde, ilgili performansı veya güvenilirliği, bu ürünlerin.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için bozuk bir yeni kopyasını edinin. Dosya veya Windows XP'yi yeniden yükleyin. Herhangi bir hata almaya devam ederseniz yeniden yükledikten sonra "Özet" bölümünde açıklanan ileti Windows XP, bir donanım sorunu veya bir ağ sorunu olabilir.

Daha fazla bilgi

Farklı çoğunda bu hata iletisi görüntülenebilir biçimleri dahil olmak üzere, bir mavi ekranda bir hata iletisi veya bir hata iletisi iletişim kutusunda görüntülenir. Biçimlendirme türü hata iletisi görüntüleniyorsa, işletim sisteminin ne kadar olduğu üzerinde bağlıdır bozuk dosya algılandığında yüklenir.

Özellikler

Makale numarası: 314474 - Last Review: 21 Mart 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 8.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbdriver kb3rdparty kberrmsg kbenv kbother kbprb kbmt KB314474 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 314474

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com