Veritabanlarını SQL Server çalıştıran bilgisayarlar arasında taşıma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 314546 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu adım adım makalede, Microsoft SQL Server kullanıcı veritabanlarını ve en sık kullanılan SQL Server bileşenleri SQL Server çalıştıran bilgisayarlar arasında taşıma konusunda açıklar.

Bu makalede açıklanan adımları master, model, tempdbveya msdb sistem veritabanlarını taşınmaz varsayalım. Adımlar, aktarım oturumları ve master ve msdb veritabanlarını bulunan en sık kullanılan bileşenleri farklı seçenekler sağlar.

Bu makaledeki adımları izlediğinizde aktarılmıyor belirli öğeler hakkında daha fazla bilgi için "Daha fazla bilgi" bölümüne bakın.

NotSQL Server 2008 için GitBir veritabanı başka bir sunucu örneği üzerinde kullanılabilir yapma olduğunda meta veri yönetme Microsoft Developer Network (msdn) Web sitesi.

Not SQL Server 2000'den Microsoft SQL Server 2000 (64-bit) veri geçirme desteklenir. 32-Bit veritabanı sp_attach_db sistem saklı yordamını veya sp_attach_single_file_db sistem saklı yordamını kullanarak, veya Yedekleme kullanarak bir 64-bit veritabanına eklemek ve 32-bit Enterprise Manager'da geri yükleyebilirsiniz. 32-Bit ve 64-bit sürümleri SQL Server arasında ileri ve geri veritabanları taşıyabilirsiniz. Ayrıca, aynı yöntemleri kullanarak verileri SQL Server 7. 0 ' geçirebilirsiniz. Ancak, verileri SQL Server 7.0 için SQL Server 2000 (64-bit)'den önceki sürümün yüklenmesinin desteklenmiyor. Her yöntemin açıklaması izler.

Adım 1: kullanıcı veritabanlarını taşıma hakkında

2. Adım: nasıl oturum ve parolaları aktarma

Adım 3: nasıl artık kullanıcıları çözümleme

Adım 4: işleri, uyarıları ve işleçler taşımak nasıl

Adım 5: DTS Paketleri taşımak nasıl

6. Adım: önceki bilgisayara uygun olarak sp_configure ayarları değiştirme

Daha fazla bilgi

Bağlantılı sunucular, yansıtma, çoğaltma, Yedekleme aygıtları, bakım planları, veritabanı diyagramları, veritabanı anlık görüntüleri, kimlik bilgilerini ve proxy hesapları, bitiş noktaları, (örneğin, bir oturum açma tetikleyici) sunucu kapsamlı DDL Tetikleyicileri veya master veya msdb içeren diğer öğeleri adlı Kargo, tam-metin kataloglar oturum gibi diğer öğeleri taşımak isteyebilirsiniz. Bu yapılandırmalar için kaynak sunucu inceleyin ve isterseniz bunları el ile hedef sunucuda ayarlamak için adımlar.

Tam metin bileşenleri taşıma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
240867 Taşımak, kopyalamak ve tam metin kataloğu klasörleri ve dosyaları yedeklemek nasıl
Bu makaledeki adımları izlerseniz, veritabanı diyagramları ve yedekleme ve geri yükleme geçmişini taşınmaz. Bu bilgiyi taşımanız gerekirmsdb sistem veritabanı taşıyın. İçinde başvurulan Microsoft Bilgi Bankası makalelerinde msdb veritabanını taşıma hakkında daha fazla bilgi için bkz: "Adım 1: kullanıcı veritabanlarını taşıma" bölümü. Msdb veritabanını taşırsanız, izleyin gerekmez "Adım 4: taşıma işleri, uyarıları ve işleçler hakkında" veya "Adım 5: DTS paketlerini taşıma."

Referanslar

Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
320125 Veritabanı diyagramında taşınması

Özellikler

Makale numarası: 314546 - Last Review: 10 Ekim 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
  • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
  • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 2000 64-bit Edition
  • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbsqlsetup kbhowtomaster kbmt KB314546 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 314546

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com