Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti için güncelleştirme kullanılabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 314862 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti (Windows otomatik güncelleştirme gibi) programlar tarafından yedek bant genişliğini kullanarak dosyaları karşıdan yüklemek için kullanılır. Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti aracılığıyla ağ bağlantılarının kopması veya bilgisayarın dosya aktarımlarını koruyabilirsiniz. Ancak, arka plan Akıllı Aktarım Hizmeti ile aşağıdaki iki sorunları var:
 • Dosya aktarımı iş bekliyor ve bilgisayar kullanılabilir ağ bağlantısı olmadan başlatılır, arka plan Akıllı Aktarım Hizmeti için iki dakika "Beklemeye Başla" durumunda kalır. Bu sırada bir kullanıcı oturum açarsa, bazı sistem hizmetleri için ilk iki dakika başlatılamayabilir.
 • "Her zaman varsayılan bağlantımı çevir için" Internet Seçenekleri ile aşağıdaki işletim sistemlerinden birini çalıştıran bir bilgisayar olarak ayarlandığında, Windows XP, bir dosya aktarmaya çalıştığınızda "Bağlantı" durumda arka plan Akıllı Aktarım Hizmeti kalır yükseltilir:
  • Microsoft Windows Millennium Edition (Me)
  • Microsoft Windows 98
  • Microsoft Windows 95

Ayrıca, sistem olay günlüğüne aşağıdaki hata iletisini görebilirsiniz:
Olay Kimliği: 7022
Kaynak: Hizmet Denetim Yöneticisi
Açıklama: Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti hizmeti başlatılırken askıda kaldı.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
322389 En son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir.
Support dosyalarını karşıdan yükleme konusunda ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591 Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den nasıl alınır?
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın yüklendiği tarihte kullanılabilir olan en güncel virüs algılama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden güvenliği Gelişmiş sunucularda depolanır.Bu düzeltmenin İngilizce sürümü aşağıdaki dosya özniteliklerine sahip olmalıdır veya daha sonra:
  Date     Time  Version   Size   File name
  ---------------------------------------------------
  22-Jan-2002 14:51 6.0.2600.27 179,712 Qmgr.dll
				

Durum

Microsoft bu sorunun, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 314862 - Last Review: 30 Mayıs 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
atdownload kbqfe kbbug kbenv kbfix kbnetwork kbsysadmin kbwinxpsp1fix kbmt KB314862 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 314862

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com