Windows XP'de SSL Bağlantısı Çalışmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 314864 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bir Güvenli Yuva Katmanı (SSL) bağlantısı üzerinden kendinden imzalı bir sunucu sertifikası'nı kullanarak bir Web sunucusuna bağlandığınızda, Microsoft ınternet Explorer sunucu bulunamadı durumları ve ınternet Explorer sonra bağlanmak mümkün olmayabilir, bir hata iletisi verebilir.

Neden

Crypt32.dll dosya yanlış sunucu sertifikası geçersiz olduğunu belirlerse, bu sorun oluşabilir. Ayrıca, bilgisayarınızda yüklü güvenlik duvarı aşağıdaki programlardan biri yüklüyse bu sorun ayrıca kaynaklanabilir:
 • Freedom Firewall
 • ZoneLabs tarafından bölge Uyarısı
 • McAffee VirusScan ve güvenlik duvarı
 • Norton Personal Firewall tarafından Symantec
 • BlackICE PC Protection

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size   File name
  -------------------------------------------------------
  19-Dec-2001 09:53 5.131.2600.24 544,256 Crypt32.dll
				

Pratik Çözüm

Çözüm bölümünde listelenen düzeltmeyi yükledikten ve Belirtiler bölümünde açıklanan bir sorunu yaşamaya ürünlerden herhangi birini bilgisayarınızda yüklü olan neden bölümünde listelenen güvenlik duvarı devre dışı bırakın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır kutusunda ' ı tıklatın, msconfig yazın ve ENTER tuşuna basın.
 2. Hizmetler sekmesini tıklatın.
 3. Bilgisayarınızda yüklü olan bir güvenlik duvarı programı karşılık gelen hizmet bulmak için listeyi hizmeti altında kaydırma.
 4. Adım 3'te bulunan bir güvenlik duvarı hizmeti adının yanındaki onay kutusunu temizlemek için tıklatın ve sonra Uygula ' yı tıklatın.
 5. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 314864 - Last Review: 27 Ekim 2006 Cuma - Gözden geçirme: 2.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kberrmsg kbfix kbsecurity kbwinxpsp1fix KB314864 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:314864

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com