V Průzkumníkovi Windows se zobrazí nesprávný obsah (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 314939 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při zobrazení obsahu disku CD-ROM v Průzkumníkovi zobrazit název CD-ROM v levém podokně a v pravém podokně jsou zobrazeny složky. Však po odebrání CD-ROM a vložte jiný disk CD-ROM pravém podokně může stále zobrazit složky z první CD-ROM Přestože levém podokně zobrazí správně název nové CD-ROM.

Příčina

Tomuto problému může dojít, pokud používáte zobrazení složky v aplikaci Průzkumník. Zobrazení pravděpodobně není být automaticky aktualizována v zobrazení složky v aplikaci Průzkumník.

Řešení

Problém vyřešíte instalací nejnovější aktualizace Service Pack pro systém Windows XP. Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322389získání nejnovější aktualizace Service Pack pro systém Windows XP

Jak potíže obejít

Chcete-li tento problém vyřešit, použijte jeden z následujících postupů:
  • Stisknutím klávesy F5 nebo klepnutím na tlačítko Aktualizovat v nabídce Zobrazit v Průzkumníku ručně aktualizovat Průzkumník.
  • Nepoužívejte v Průzkumníku zobrazení složky.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku. Tento problém byl poprvé opraven aktualizací Windows XP Service Pack 1.

Vlastnosti

ID článku: 314939 - Poslední aktualizace: 14. května 2007 - Revize: 1.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbshell kbui kbwinxpsp1fix KB314939 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:314939

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com