FRS olay 13567, Service Pack 3 yüklendikten sonra dosya çoğaltma hizmeti olay günlüğüne kaydedilen

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 315045 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows 2000 Service Pack 3 (SP3) yükledikten sonra aşağıdaki olay dosya çoğaltma hizmeti (FRS) olay günlüğüne kaydedilebilir:
Olay türü: uyarı
Olay kaynağı: NtFrs
Olay kategorisi: yok
Olay KIMLIĞI: 13567
Tarihi: 12/12/2001
Süre: 03: 32 14:
Kullanı.: Yok
Bilgisayar: NA-DC-01
Açıklama:
Dosya Çoğaltma Hizmeti, son %2 saat içinde her saat başına ortalama %1 dosya güncelleştirmesi algıladı ve bastırdı, çünkü bu güncelleştirmeler dosyanın içeriğini değiştirmiyordu. FRS hata ayıklama günlüklerindeki izleme kayıtları, dosya adını ve olay bir kez gizlenmiş güncelleştirmeleri gerekir. Izleme kayıtları, ardından tarihi vardır: T:, önek olarak.

Gereksiz çoğaltma trafiğini önlemek için dosya içeriğini değiştirmeyen güncelleştirmeler bastırılır. Dosya içeriğini değiştirmeyen güncelleştirmelerin sık rastlanan örnekleri aşağıdadır.

[1] Bir dosyanın üzerine, aynı dosyanın kopyasını yazdırmak.
[2] Bir dosya üzerinde birden çok kez aynı ACL'leri ayarlamak.
[3] Bir dosyanın üzerine dosyanın özdeş kopyasını geri yüklemek.

Güncelleştirme bastırmaları regedit çalıştırılarak devre dışı bırakılabilir.

Başlat'ı ve Çalıştır'ı tıklatın, sonra da regedit yazın.

HKEY_LOCAL_MACHINE, SYSTEM, CurrentControlSet, Services, NtFrs, Parameters, genişletin ve yarat veya "Önle aynı güncelleştirmeleri için Files" değerini 0 (varsayılan 1'dir) çoğaltma için özdeş güncelleştirmeleri zorlamak için

Neden

FRS algılamak ve yinelenen güncelleştirmeleri bastırmak için SP3'te güncelleştirildi. Bu, ağ bant genişliğinden tasarruf sağlar. <a1>Olay</a1> 13567, yönetici bu bastırma oluştuğunu bildirmek için kaydedilir.

FRS 15 aynı güncelleştirmeleri, bir saatlik bir dönem içinde FRS çoğaltılmış dosyaları yapıldı ve bu durum, 3'den ardışık saat oluştu algıladığında, özellikle de, bu olay günlüğe kaydedilir. Yinelenen değişiklikleri tek bir dosya 15 kata oluşmuş olabilir veya 15 benzersiz dosyaları teker her, ya da birkaçının bileşimini bu ikisi arasındaki süre. Varolan dosyalar için son değişiklik MD5 sağlama toplamı aynı dosyanın önceki değişikliği aynı olduğu değişiklikleri aynı güncelleştirmelerin'ı tıklatın. Yöneticiler veya programları yinelenen gereksiz çoğaltmaya veya veri tutarlılığı çoğaltma ortakları arasında gecikme backlogs neden ve FRS çoğaltılmış dosyaları değişiklik yaptığınızda, yinelenen değişiklikleri ortaktır. Yukarıdaki eşiklerini yalnızca olay günlüğü için geçerlidir. FRS bastırma sürekli olarak çalışır. FRS bastırma klasörleri için geçerli değildir. Bu nedenle, sık değişiklikler klasörleri için FRS çoğaltması ve hatta bastırma açıldığında basamak etkileyebilir. Yinelenen değişikliklerin FRS çoğaltılmış klasörlerde sık karşılaşılan nedenleri şunlardır:
 • Virüsten koruma programları.Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  284947Virüsten koruma programları Değiştir güvenlik tanımlayıcıları ve SYSVOL ve DFS FRS veri, gereksiz çoğaltmaya neden
 • Diski en iyi duruma getirme araçları.Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  282791FRS:, Disk birleştirme aşırı FRS çoğaltması trafiğini neden oluyor
 • Dosya sistem ilkesi veya güvenlik izinlerinin güvenlik şablonları Grup ilkesi'nde alınıyor.Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  279156Bir disk sürücü veya klasör, dosya çoğaltma hizmeti tarafından yinelenmiş dosya sistem ilke ayarı etkileri
 • Yöneticilerin güvenlik izinlerini FRS yeniden tanımlama ağaçları, Windows Gezgini'ni veya eşdeğer bir program kullanarak çoğaltıldı.
 • Yükleme sırasında kullanıcı hakları atamalarını veya grup ilkesi'nin diğer öğeleri titizlikle güncelleştiren verimsiz programları başlatma veya düzenli olarak zamanlanan aralıklarla.

Çözüm

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Kayıt defterini değiştirerek, bastırma engelleyebilirsiniz. Yinelenen güncelleştirmeleri engelleniyor önlemek için <a0></a0>:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Kayıt defterinde, aşağıdaki anahtarı bulun ve tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NtFrs\Parameters
 3. Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın ve sonra da aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin:
  Değer adı: Dosyalar için aynı güncelleştirme bastır
  Veri türü: REG_DWORD
  Sayı tabanı: onaltılık
  Veri değeri: 0
  Iki geçerli veri değerleri Önle aynı güncelleştirme dosyaları için kayıt defteri değeri olduğunu göz önünde bulundurun:

  • 1 Etkinleştirdiğiniz bastırma = (bu varsayılandır). Içerik veya güvenlik öznitelikleri değişmiş olan dosyalar çoğaltılacaktır değil.
  • 0 Devre dışı bastırma =. Var olup olmadığını gerçek bir dosya değişikliği güncelleştirilmeden, dosyaları çoğaltılır.
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.

Daha fazla bilgi

FRS SP3 güncelleştirme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
307319Dosya Çoğaltma hizmeti değişiklikleri

Özellikler

Makale numarası: 315045 - Last Review: 2 Mart 2007 Cuma - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB315045 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:315045

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com