Evrensel Tak ve Kullan hizmetini kullanan dağıtılmış--hizmet reddi saldırıları önleme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 315056 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Güvenlik Bülteni MS01-059'da sağlanan düzeltme ekinin içinde dağıtılmış hizmet reddi saldırıları kullanılacak Evrensel Tak ve Kullan özellikli bir bilgisayarla yeteneği sınırlamak için yeni işlevsellik sunar. Yeni işlevleri listeler ve nasıl kullanılacakları en verimli şekilde tanımlamak için bu makalenin amacı, olur.

Not: Bu makaledeki bilgiler Windows XP ınternet Bağlantısı Paylaşımı istemci yüklü Windows 98 ve Windows 98 ikinci sürüm tabanlı bilgisayarlara uygulanır.

Daha fazla bilgi

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Aygıt açıklaması yüklemeler üzerinde ağ kapsam tabanlı düzenleme

Düzeltme eki, Evrensel Tak ve Kullan (UPnP) hizmeti Aygıt açıklaması'nı karşıdan yüklemek için gidebilirsiniz uzunlukları sınırlama olanağı sunar. Düzeltme eki uygulanmış bir bilgisayara Aygıt açıklaması, yalnızca bu önceden belirlenmiş bir konum ağ üzerinde bulunan, karşıdan yüklemeye neden için bir yönetici bu işlevi kullanabilirsiniz. Bu işlevselliği etkinleştirmek için <a0></a0>:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Kayıt defterinde, aşağıdaki anahtarı bulun ve tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\UPnP denetim noktası
 3. Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın ve sonra da aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin:
  Değer adı: DownloadScope
  Veri türü: REG_DWORD
  Değer Verisi:
  0 - aynı alt ağda
  1 - aynı alt ağ veya özel bir adres
  2 - aynı alt ağ veya özel bir adres veya 4 atlamanın içinde
  3 - herhangi bir yeri
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
Hedef yapılandırılmış bir kapsamı dışındadır, karşıdan yükleme işlemi denenmez. (Hiçbir kayıt defteri değeri kümesi) varsayılan olarak, Windows yalnızca aygıt açıklamaları aynı alt ağda veya özel ağdaki ana makinelerden gelen yükler.

Aygıt açıklaması yüklemeler yönlendirici tabanlı düzenleme hops

UPnP hizmetini aygıt açıklamalarını yönlendiricisi atlama sayısına göre nereden karşıdan yükler, varolan bir özelliği sınırı için kullanabilirsiniz. Bu ayarı (UPnP denetim noktası ayarı bağımsız olarak çalışır) değiştirmek için <a0></a0>:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Kayıt defterinde, aşağıdaki anahtarı bulun ve tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SSDPSRV\Parameters
 3. Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın ve sonra da aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin:
  Değer adı: TTL
  Veri türü: REG_DWORD
  Veri değeri: en yüksek yönlendirici bilgisayar ile Aygıt açıklaması ana bilgisayar arasında hops
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
Hedef yerel bilgisayardan birden çok yönlendirici atlama sayısı belirtilen ayrılır, karşıdan yükleme işlemi denenmez. (Hiçbir kayıt defteri değeri kümesi) varsayılan olarak, en çok 4 yönlendirici atlamanın Aygıt açıklaması pursuit, UPnP hizmetini erişir.

Aygıt açıklaması için bağlantı noktası kısıtlamalarını yüklemeleri

Düzeltme ekini aygıt açıklamalarını karşıdan yükleme için belirtilen bağlantı noktaları kısıtlamalar getirir. Düzeltme eki uygulanmış bir bilgisayar dışında bir bağlantı noktası 80 için 1024, altında herhangi bir bağlantı aygıtı geçmişleri yüklemeye çalışmayın.

Gecikme mekanizması

Düzeltme eki, bir bilgisayar, özellikle, ana bilgisayarın uzaktaki bir ağda ise sürekli ve sürekli olarak Aygıt açıklaması için karşıdan yükleme girişiminde gelen engelleyen yapılandırılamayan gecikme bir düzenek de içerir.

Yeni bir yükleme'yi başlattığınızda, düzeltme eki uygulanmış bir bilgisayarın iki tablo başvurur. Geçerli ana bilgisayar başarısız yükleme girişimlerinden sayısını temel alan bir en büyük gecikme ilk sağlar ve ana bilgisayar veya dış bir yerel ağ üzerinde bulunan olup olmadığı. Daha fazla hataları ve uzağına uzun en büyük gecikme, sınırı 4 dakikaya kadar uzak ana bilgisayar bulunan. Ikinci tabloda, karşıdan yükleme zaten sürüyor sayısını temel alan bir en büyük gecikme sağlar. Sürmekte olan fazla yüklemeleri, uzun en büyük gecikme, bir dakikalık bir sınıra kadar.

Sistem tablolarının türetilen iki gecikme değerleri toplar ve sıfır toplamı arasındaki rasgele bir sayı oluşturur. Bunu daha sonra karşıdan yüklemeyi denemeden önce çok sayıda saniye geciktirir.

Microsoft Güvenlik Bülteni MS01-059

Bu güvenlik bültenini görüntülemek için <a0></a0>, aşağıdaki Microsoft Web sitesini görüntüleyin: http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/MS01-059.mspx

Özellikler

Makale numarası: 315056 - Last Review: 30 Mayıs 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows Millennium Edition
 • Microsoft Windows 98 İkinci Sürüm
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbfix kbinfo kbnetwork KB315056 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:315056

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com