Chyby hardwaru vyvolají zprávu o systémové chybě

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 315223 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Může se stát, že při spuštění systému Windows, počítač přestane reagovat (zablokuje se) a zobrazí se některá z následujících chybových zpráv:
*** Hardware Malfunction (Selhání zařízení)
Call your hardware vendor for support (Požádejte o pomoc dodavatele hardwaru)
*** The system has halted *** (Systém byl zastaven)
Může se zobrazit také některá z těchto chybových zpráv:
NMI: Parity Check / Memory Parity Error (Kontrola parity/ Chyba parity paměti)
NMI: Channel Check / IOCHK (Kontrola kanálu/IOCHK)
NMI: Fail-safe timer (Časovač Fail-safe)
NMI: Bus Timeout (Vypršení časového limitu sběrnice)
NMI: Software NMI generated (Vygenerován software NMI)
NMI: Eisa IOCHKERR board x

Příčina

K tomuto chování dochází v případě chyb hardwarových součástí, nebo v případě nainstalování poškozených či nekompatibilních ovladačů.

Řešení

Chcete-li tento problém zkusit vyřešit, použijte následující postupy odstraňování potíží. Vzhledem k tomu, že při chybě hardwaru systém Windows zobrazí pouze základní chybovou zprávu, může být odstraňování potíží obtížné. Většina problémů se zařízením se soustřeďuje kolem základní desky, paměti RAM na základní desce či v adaptéru nebo mezipaměti na základní desce či v adaptéru.

Chcete-li vyřešit základní problémy s hardwarem, zkuste některý z následujících postupů:

Kontrola adaptérů

Odeberte všechny adaptéry, které nejsou potřebné ke spuštění počítače a systému Windows. Počítač můžete často spustit pouze s řadičem jednotky a s grafickým adaptérem.

Pokud se chybová zpráva nezobrazí, je zdrojem problému jeden z odebraných adaptérů. Nainstalujte adaptéry po jednom zpět a po instalaci každého adaptéru restartujte počítač, abyste viděli, zda se chyba znovu objeví. Pokud se po opětovném vložení všech adaptérů chyba již nevyskytne, je možné, že pouze bylo potřeba znovu usadit některou z karet adaptérů. Po opětovném spuštění počítače zkontrolujte, zda se chyba nevyskytla znovu.

Řešení

Pokud se novým usazením adaptérů problém nevyřeší, nahraďte adaptér, který chybu způsobil.

Kontrola systému BIOS a konfigurace počítače

Zkontrolujte, zda máte nainstalovanou poslední verzi systému BIOS a firmwaru. V systému BIOS zaveďte výchozí nastavení Fail-safe nebo BIOS, zakažte v systému případnou antivirovou ochranu a možnost Plug and Play OS nastavte na Ne.

Typ hardwaru používaného v počítači a vzhled základní desky určuje, jaká část firmwaru počítače může být ve skutečnosti aktualizována. Různí výrobci poskytují diagnostické nástroje pro odstraňování potíží.

Řešení

Aktualizujte systém BIOS, firmware či konfiguraci EISA.

Pokud žádným z těchto postupů problém neodhalíte či nevyřešíte, bude spočívat v základní desce, řadiči jednotky, pevném disku nebo grafickém adaptéru. Pokročilé řadiče RAID nebo další řadiče mezipaměti mohou obsahovat paměť RAM nebo čipy procesorů, které také mohou být příčinou problému. Pokud nejjednodušší konfigurace obsahuje jeden z těchto pokročilých adaptérů, může se stát, že k vyřešení problému bude třeba použít další software pro odstraňování potíží a diagnostiku, případně použít duplicitní hardware.

Kontrola aktualizovaných ovladačů

Další informace o aktualizaci ovladačů a správě zařízení v systému Windows XP získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
283658 POSTUPY: Správa zařízení v systému Windows XP

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku.
Poznámka: Toto je článek určený k rychlému zveřejnění, který vydala přímo služba podpory společnosti Microsoft. Uvedené informace jsou poskytovány jako odpověď na vzniklé problémy. Vzhledem k požadavku na rychlé zveřejnění je možné, že zpráva obsahuje typografické chyby, a může být kdykoli bez ohlášení revidována. Další pokyny naleznete v dokumentu Podmínky užití.

Vlastnosti

ID článku: 315223 - Poslední aktualizace: 26. září 2013 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Klíčová slova: 
kberrmsg kbhardware kbprb KB315223

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com