Jak usunąć pliki z nazwami zastrzeżonymi w systemie Windows XP

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 315226 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Wersja systemu Microsoft Windows 2000 tego artykułu dla 120716.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Streszczenie

Ponieważ aplikacje kontroli zasad tworzenia plików w systemie Windows, czasami tworzone są pliki z nazwami niedozwolony lub zastrzeżone, na przykład LPT1 lub PRN. W tym artykule wyjaśniono, jak usunąć plików przy użyciu interfejsu użytkownika standardowego.

Więcej informacji

Użytkownik musi być zalogowany lokalnie do komputera systemu Windows, aby usunąć te pliki.

Jeśli plik został utworzony na partycji tabeli (FAT) alokacji plików, możesz można usunąć pliku w systemie MS-DOS przy użyciu standardowych wiersza polecenia Narzędzia (takie jak DEL) za pomocą znaków wieloznacznych (*), na przykład:
PR DEL?.*

- lub -

LPT DEL?.*
Te polecenia nie działają na partycji systemu plików NTFS. W tym przypadku inną opcję byłoby użyć składni, który całkowicie pomija zwykłych kontroli słowo zarezerwowane. Można usunąć dowolny plik za pomocą polecenia w następujący sposób:
DEL \\. \litera dysku:\Ścieżka\Nazwa pliku
Na przykład:
DEL \\.\c:\somedir\aux
Nazwa w systemie plików jest wyświetlany jako katalog, może być można usunąć dowolnego katalogu przy użyciu polecenia w następujący sposób:
RD \\. \litera dysku:\Ścieżka\Nazwa katalogu
Na przykład:
\\.\C:\ pulpitu zdalnegosomedir\aux

Właściwości

Numer ID artykułu: 315226 - Ostatnia weryfikacja: 23 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional
Słowa kluczowe: 
kbinfo kbusage kbmt KB315226 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:315226

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com