Artikli ID: 315231 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.

Et saada ka edaspidi Windowsi turbevärskendusi, veenduge, et käitate operatsioonisüsteemi Windows koos hoolduspaketiga 3 (SP3). Lisateabe saamiseks vaadake seda Microsofti veebilehte: Mõne Windowsi versiooni tugi hakkab lõppema

Laienda kõik | Ahenda kõik

SISSEJUHATUS

Käesolevas artiklis kirjeldatakse, kuidas konfigureerida Windows XP-d sisselogimisprotsessi automatiseerima, salvestades teie parooli ja muu asjakohase teabe registri andmebaasis. See funktsioon võimaldab teistel kasutajatel käivitada teie arvuti ja kasutada seda kontot, millele te seadsite automaatse sisselogimise.

NB! Automaatse sisselogimise sisselülitamisel muutub Windows XP kasutamine mugavamaks. Kuid selle funktsiooni kasutamine võib kaasa tuua ka turvaohu.

LISATEAVE

NB! See jaotis, meetod või toiming sisaldab etappe, mille käigus õpetatakse registrit muutma. Registri vale muutmine võib aga põhjustada tõsiseid probleeme. Seetõttu järgige tingimata hoolikalt juhiseid. Lisakaitseks varundage register kindlasti enne selle muutmist. Siis saate probleemide ilmnemisel registri taastada. Kui soovite lisateavet registri varundamise ja taastamise kohta, siis klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmisel artiklinumbril:
322756 Registri varundamine ja taastamine operatsioonisüsteemis Windows

Kui seate arvutisse automaatse sisselogimise, pääsevad kõik, kellel on arvutile füüsiline juurdepääs, juurde ka arvuti sisule (sh kõikidele võrkudele, millega arvuti on ühendatud). Automaatse sisselogimise aktiveerimisel talletatakse parool registris lihttekstina. Registrivõti, kuhu see väärtus on salvestatud, on autenditud kasutajate rühmale kaugloetav. Seetõttu soovitame kasutada seda sätet ainult juhul, kui arvuti on füüsiliselt turvatud ning olete veendunud, et ebausaldusväärsetel kasutajatel puudub kaugjuurdepääs registrile.Kui soovite, et lülitaksime automaatse sisselogimise sisse või välja teie eest, minge jaotisse ?Lahendage minu eest?. Kui eelistate probleemi ise lahendada, minge jaotisse ?Las ma lahendan ise?.

Lahendage minu eestSelle probleemi automaatseks lahendamiseks klõpsake nupul või lingil Fix it. Klõpsake dialoogiboksis File Download (Faili allalaadimine) nupul Run (Käivita) ja järgige lahendusviisardi juhiseid.

Lülita automaatne sisselogimine Windows XP-s sisse
Microsoft Fix it 50529
Lülita automaatne sisselogimine Windows XP-s välja
Microsoft Fix it 50532


Märkused
 • Automaatse sisselogimise funktsiooni kasutamine võib tuua kaasa turvaohu.
 • Veenduge, et teie kasutajanimi ja parool on õiged.
 • Veenduge, et CTRL+ALT+DELETE kombinatsioon Windows XP-sse sisselogimiseks on keelatud. Lisateabe saamiseks lugege artiklit ?Kuidas lubada või keelata klahvikombinatsiooni CTRL+ALT+DELETE operatsioonisüsteemi Windows XP, Windows Vista ja Windows 7 sisselogimiseks".
 • Kui kasutajanimi on domeeni kasutajanimi, määrake väärtus DefaultUsername, kasutades järgmist vormingut: 

  domeen\kasutajanimi
 • See viisard võib olla üksnes ingliskeelne. Automaatne lahendus toimib siiski ka Windowsi muukeelsete versioonide puhul.
 • Kui te ei ole arvuti juures, kus probleem esineb, salvestage lahendus USB-mäluseadmele või CD-le ja seejärel käivitage see probleemses arvutis.
Järgmisena minge jaotisse ?Kas see lahendas probleemi??.Las ma lahendan ise

1. meetod.

Registriredaktori abil saate lisada logimisteabe. Selleks toimige järgmiselt.
 1. Klõpsake nupul Start ja käsul Run (Käivita). Tippige käsk regedit ja klõpsake OK.
 2. Leidke järgmine registrivõti:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
 3. Kasutades oma kontonime ja parooli, topeltklõpsake kirjel DefaultUserName, tippige oma kasutajanimi ja seejärel klõpsake OK.
 4. Topeltklõpsake kirjel DefaultPassword, tippige väärtuseandmete välja alla oma parool ja seejärel klõpsake OK.

  Kui väärtus DefaultPassword puudub, looge see. Selleks toimige järgmiselt.
  1. Valige registriredaktori menüü Edit (Redigeeri) käsk New (Uus) ja seejärel klõpsake käsul String value (Stringi väärtus).
  2. Tippige väärtuse nimeks DefaultPassword ja seejärel vajutage sisestusklahvi (ENTER).
  3. Topeltklõpsake äsjaloodud võtmel ja seejärel tippige väljale Value Data (Väärtuseandmed) oma parool.
  Märkus. Kui ühtegi DefaultPasswordi registrikirjet ei ole, muudab Windows XP automaatselt registrivõtme AutoAdminLogon väärtuse väärtuselt 1 väärtuseks 0, et funktsioon AutoAdminLogon pärast arvuti taaskäivitamist välja lülitada.
 5. Topeltklõpsake kirjel AutoAdminLogon, tippige väljale Value Data (Väärtuseandmed) väärtus 1 ja seejärel klõpsake OK.

  Kui kirje AutoAdminLogon puudub, looge see. Selleks toimige järgmiselt.
  1. Valige registriredaktori menüü Edit (Redigeeri) käsk New (Uus) ja seejärel klõpsake käsul String value (Stringi väärtus).
  2. Tippige väärtuse nimeks AutoAdminLogon ja seejärel vajutage sisestusklahvi (ENTER).
  3. Topeltklõpsake äsjaloodud võtmel ja seejärel tippige väljale Value Data (Väärtuseandmed) väärtus 1.
 6. Sulgege registriredaktor.
 7. Klõpsake nupul Start ja käsul Restart (Taaskäivita). Seejärel klõpsake OK.
Pärast arvuti taaskäivitumist ja Windowsi käivitumist saate automaatselt sisse logida.

Kui soovite automaatset sisselogimist eirata ja logida sisse teise kasutajana, hoidke pärast väljalogimist või Windows XP taaskäivitumist all tõstuklahvi (SHIFT). Arvestage, et see protseduur kehtib ainult esimesel sisselogimisel. Kui soovite selle sätte tulevaste väljalogimiste tarvis jõustada, siis peab ülem seadma järgmise registrivõtme:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon


Value (Väärtus):ForceAutoLogon
Type (Tüüp): REG_SZ
Data (Andmed): 1

2. meetod.

Saate automaatse sisselogimise registrit redigeerimata sisse lülitada ka operatsioonisüsteemidega Windows XP Home Edition ja Windows XP Professional töötavates arvutites, mis pole ühendatud domeeniga. Selleks toimige järgmiselt.  
 1. Klõpsake nupul Start ja seejärel käsul Run (Käivita).
 2. Tippige väljale Open (Ava) käsk control userpasswords2 ja klõpsake OK.

  Märkus. Kui kasutajad proovivad kuvada operatsioonisüsteemi Windows XP Home Edition aknas Kasutajakontod spikriteavet, siis seda ei kuvata. Lisaks sellele saavad kasutajad järgmise tõrketeate:
  Cannot find the Drive:\Windows\System32\users.hlp Help file. Check to see that the file exists on your hard disk drive. If it does not exist, you must reinstall it. (Spikrifaili Draiv:\Windows\System32\users.hlp ei leita. Kontrollige, kas see fail on teie arvuti kõvakettal olemas. Kui seda pole, peate selle uuesti installima.)
 3. Tühjendage märkeruut ?Users must enter a user name and password to use this computer" (Selle arvuti kasutamiseks tuleb sisestada kasutajanimi ja parool) ning seejärel klõpsake nupul Apply (Rakenda).
 4. Tippige akna Automatically Log On (Automaatne sisselogimine) väljale Password (Parool) parool ja seejärel tippige see parool ka väljale Confirm Password (Parooli kinnitus).
 5. Klõpsake akna Automatically Log On (Automaatne sisselogimine) sulgemiseks OK ja seejärel klõpsake akna User Accounts (Kasutajakontod) sulgemiseks OK.

Kas see lahendas probleemi?

 • Kontrollige, kas probleem on lahenenud. Kui probleem on lahenenud, siis olete selle jaotisega lõpetanud. Kui probleem ei ole lahenenud, võite võtta ühendust tugiteenusega.
 • Hindame teie tagasisidet. Kui soovite anda tagasisidet või teatada mõnest probleemist selle lahendusega, jätke palun kommentaar ?Lahendage minu eest? ajaveebi või saatke meile meil.

Atribuudid

Artikli ID: 315231 - Viimati läbi vaadatud: 29. oktoober 2010 - Redaktsioon: 5.0
KEHTIB JÄRGMISE LÕIGU KOHTA:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Märksõnad: 
kbacwsurvey kbregistry kbhowto kbenv kbinfo kbui kbmsifixme kbfixme KB315231

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com