ID článku: 315231 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.

Ak chcete mať naďalej k dispozícii aktualizácie zabezpečenia pre systém Windows, je potrebné, aby ste používali systém Windows XP s balíkom Service Pack 3 (SP3). Ďalšie informácie nájdete na nasledujúcej webovej stránke spoločnosti Microsoft: Končí sa podpora pre niektoré verzie systému Windows

Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

ÚVOD

V tomto článku sa popisuje postup pri konfigurácii systému Windows XP na automatizáciu prihlásenia uložením hesla a ďalších relevantných informácií v databáze Registry. Táto funkcia umožňuje ďalším používateľom spustiť počítač a používať konto vytvorené na automatické prihlásenie.

Dôležité upozornenie: Ak zapnete funkciu automatického prihlásenia, bude používanie systému Windows XP pohodlnejšie. Používanie tejto funkcie však môže znamenať aj určité bezpečnostné riziko.

DALSIE INFORMACIE

Dôležité upozornenie Táto časť, postup alebo úloha obsahuje kroky na vykonanie úprav v databáze Registry. Ak databázu Registry upravíte nesprávne, môžu nastať vážne problémy. Preto dávajte pozor a postupujte presne podľa týchto krokov. Na dosiahnutie lepšej ochrany je vhodné pred úpravou databázu Registry zálohovať. To vám umožní obnoviť databázu Registry, ak sa vyskytnú problémy. Ďalšie informácie o zálohovaní a obnovení databázy Registry nájdete v nasledujúcom článku databázy Microsoft Knowledge Base:
322756 Zálohovanie a obnovovanie databázy Registry v systéme Windows

Ak v počítači nastavíte automatické prihlásenie, môže ktokoľvek, kto má fyzický prístup k počítaču, získať aj prístup ku všetkým údajom v počítači, vrátane prístupu do všetkých sietí, ku ktorým je počítač pripojený. Heslo je okrem toho pri zapnutom automatickom prihlásení uložené v databáze Registry ako obyčajný text. Konkrétny kľúč databázy Registry, ktorý uchováva túto hodnotu, môžu vzdialene čítať používatelia v skupine Authenticated Users. Preto toto nastavenie používajte len v prípade, ak je počítač fyzicky zabezpečený a nedôveryhodní používatelia nemôžu vzdialene zobraziť databázu Registry.Ak chcete, aby sme zapnutie alebo vypnutie automatického prihlásenia vykonali za vás, prejdite na časť Opravte to za mňa. Ak chcete tento problém vyriešiť sami, prejdite na časť Ja to vyriešim.

Opravte to za mňaAk chcete tento problém vyriešiť automaticky, kliknite na prepojenie alebo tlačidlo Opraviť tento problém. Kliknite na položku Spustiť v dialógovom okne Preberanie súboru a postupujte podľa pokynov sprievodcu vykonaním opravy.

Zapnúť automatické prihlásenie v systéme Windows XP
Microsoft Fix it 50529
Zapnúť automatické prihlásenie v systéme Windows XP
Microsoft Fix it 50532


Poznámky
 • Používanie funkcie automatického prihlásenia môže znamenať určité riziko zabezpečenia.
 • Skontrolujte správnosť svojho používateľského mena a hesla.
 • Ubezpečte sa, že sekvencia CTRL + ALT + DELETE na prihlásenie do systému Windows XP je vypnutá. Ďalšie informácie nájdete v článku Zapnutie alebo vypnutie sekvencie CTRL + ALT + DELETE na prihlásenie do systémov Windows XP, Windows Vista alebo Windows 7.
 • Ak je používateľským menom meno používateľa domény, pomocou nasledujúceho formátu špecifikujte hodnotu DefaultUsername:

  domain\username
 • Tento sprievodca môže byť dostupný iba v angličtine. Automatická oprava však funguje aj pre ostatné jazykové verzie systému Windows.
 • Ak nepracujete s počítačom, v ktorom sa vyskytol problém, môžete riešenie Fix it uložiť na jednotku flash alebo na disk CD a potom ho môžete spustiť v počítači s problémom.
Potom prejdite do časti Vyriešil sa problém?Ja to vyriešim

Metóda 1:

Na pridanie prihlasovacích údajov môžete použiť Editor databázy Registry. Postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na príkaz Spustiť, zadajte príkaz regedit a potom kliknite na tlačidlo OK.
 2. Vyhľadajte nasledovný kľúč databázy Registry:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
 3. Použite váš názov konta a heslo, dvakrát kliknite na položku DefaultUserName, zadajte vaše meno používateľa a potom kliknite na tlačidlo OK.
 4. Dvakrát kliknite na položku DefaultPassword, do poľa s údajom hodnoty zadajte heslo a potom kliknite na tlačidlo OK.

  Ak hodnota DefaultPassword neexistuje, vytvorte ju. Postupujte nasledovne:
  1. V Editore databázy Registry kliknite na ponuku Úpravy, kliknite na položku Nový a potom kliknite na položku Textová hodnota.
  2. Zadajte reťazec DefaultPassword ako názov hodnoty a potom stlačte kláves ENTER.
  3. Dvakrát kliknite na novovytvorený kľúč a zadajte heslo do poľa Údaj hodnoty.
  Poznámka: Ak neexistuje položka DefaultPassword databázy Registry, v systéme Windows XP sa automaticky zmení hodnota kľúča databázy Registry AutoAdminLogonz hodnoty 1 (true) na hodnotu 0 (false), a tým sa funkcia AutoAdminLogon po reštartovaní počítača vypne.
 5. Dvakrát kliknite na položku AutoAdminLogon, zadajte hodnotu 1 do poľa Údaj hodnoty a potom kliknite na tlačidlo OK.

  Ak položka AutoAdminLogon neexistuje, vytvorte ju. Postupujte nasledovne:
  1. V Editore databázy Registry kliknite na ponuku Úpravy, kliknite na položku Nový a potom kliknite na položku Textová hodnota.
  2. Zadajte reťazec AutoAdminLogon ako názov hodnoty a potom stlačte kláves ENTER.
  3. Dvakrát kliknite na novovytvorený kľúč a potom zadajte hodnotu 1 do poľa Údaj hodnoty.
 6. Ukončite Editor databázy Registry.
 7. Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na položku Reštartovať a potom kliknite na tlačidlo OK.
Po reštartovaní počítača a spustení systému Windows XP sa možno automaticky prihlásiť.

Ak nechcete použiť automatické prihlásenie a chcete sa prihlásiť ako iný používateľ, podržte po odhlásení alebo po reštartovaní systému Windows XP kláves SHIFT. Tento postup sa používa len pri prvom prihlásení. Ak sa má nastavenie vynútiť pri ďalšom odhlásení, správca musí nastaviť nasledovný kľúč databázy Registry:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon


Hodnota:ForceAutoLogon
Typ: REG_SZ
Údaj: 1

Metóda 2:

Automatické prihlásenie možno zapnúť bez úpravy databázy Registry v počítači so systémom Microsoft Windows XP Home Edition alebo Microsoft Windows XP Professional, ktorý nie je pripojený k doméne. Postupujte nasledovne:  
 1. Kliknite na tlačidlo Štart a potom na položku Spustiť.
 2. Do poľa Otvoriť zadajte reťazec control userpasswords2 a potom kliknite na tlačidlo OK.

  Poznámka Ak sa používatelia pokúsia zobraziť informácie Pomocníka v okne Používateľské kontá v systéme Windows XP Home Edition, tieto informácie sa nezobrazia. Zobrazí sa však nasledovné chybové hlásenie:
  Nedá sa nájsť súbor Pomocníka jednotka:\Windows\System32\users.hlp. Skontrolujte, či súbor na pevnom disku existuje. Ak neexistuje, je potrebné ho preinštalovať.
 3. Zrušte začiarknutie políčka Používatelia môžu na tomto počítači pracovať až po zadaní mena používateľa a hesla a potom kliknite na tlačidlo Použiť.
 4. V okne Automatické prihlásenie zadajte heslo do poľa Heslo a potom znova do poľa Potvrdiť heslo.
 5. Kliknutím na tlačidlo OK zatvorte okno Automatické prihlásenie a potom opätovným kliknutím na tlačidlo OK zatvorte okno Používateľské kontá.

Vyriešil sa problém?

 • Skontrolujte, či sa problém vyriešil. Ak sa problém vyriešil, úspešne ste dokončili postupy v tejto časti. Ak sa problém nepodarilo vyriešiť, môžete sa obrátiť na oddelenie technickej podpory.
 • Oceníme vaše pripomienky. Ak chcete poskytnúť pripomienky alebo nahlásiť ľubovoľný problém súvisiaci s týmto riešením, použite blog Fix it for me alebo nám pošlite e-mail.

Vlastnosti

ID článku: 315231 - Posledná kontrola: 29. októbra 2010 - Revízia: 6.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Kľúčové slová: 
kbacwsurvey kbregistry kbhowto kbenv kbinfo kbui kbmsifixme kbfixme KB315231

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com