Zasady pomocy technicznej firmy Microsoft dla sprzętu, który nie pojawia się na liście HCL systemu Windows

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 315239 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Wersja systemu Microsoft Windows 2000 tego artykułu dla 142865.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Streszczenie

Listę zgodności sprzętu systemu Microsoft Windows (HCL) jest kompilacją komputerów i sprzętu komputerowego, który dokładnie przetestowano w systemie Windows stabilności i zgodności. Techniczną firmy Microsoft (PSS) używa listy HCL do ustalania, czy konkretnego sprzętu jest obsługiwana do użytku z systemem operacyjnym Windows.

Przed zainstalowaniem systemu Windows na komputerze, sprawdź HCL do ustalenia, czy komputer jest certyfikowany przez firmę Microsoft jako zgodny z systemu Windows.

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące sprzętu, który jest obsługiwany w systemie Windows XP kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
314062 Najnowsza lista zgodności sprzętu XP systemu Windows (HCL)

Więcej informacji

Urządzenie sprzętowe nie jest obsługiwany, jeśli nie jest wymieniony na liście HCL. Komputer uważane za zgodne z listy HCL systemu komputer musi być wymieniony na liście HCL. Jeśli komputer nie jest wymieniony na liście HCL, ale jest zbudowany ze sprzętem, który jest wymieniony na liście HCL (na przykład płycie z systemu do którego istnieje odwołanie, zatwierdzonego kontrolera SCSI, zatwierdzonych karty wideo i karty sieciowe zatwierdzonych), jest nadal nie uważany za HCL system. Ponadto każdy komputer, który zawiera urządzenia, którego nie ma na liście HCL nie jest uznawany za zgodny z. Jeśli określonego komputera znajduje się na liście HCL, on zawierać dowolną kombinację urządzenia wymienione na liście HCL i nadal kwalifikować się do pomocy technicznej, mimo że nie przetestowano w systemie jako całości.

Microsoft następuje następujące wytyczne i kroki rozwiązywania problemów dla sprzętu-HCL obsługuje problemy.

Krok 1: Konfiguracja sprzętu dochodzenia

 1. Pomocy technicznej Microsoft prosi o konfiguracji sprzętu klienta.
 2. Sprzęt nie można odnaleźć na liście HCL systemu Windows nie jest obsługiwany. Jednak Microsoft będzie pomoc w rozwiązywaniu tych problemów, jeśli klient zażąda. Microsoft nie gwarantuje, że rozwiązanie zostanie znalezione dla urządzeń-HCL. Obsługa stosowane stawki stosuje się do rozwiązywania problemów z pomocy firmy Microsoft.
 3. Porozumieniem, pomocy technicznej przechodzi do "krok 2: Rozwiązywanie problemów." Należy zauważyć, że Microsoft nie gwarantuje rozwiązanie w przypadku urządzeń-HCL.
 4. Jeśli nie ma żadnej umowy (odbiorcy uważa incydentu nie powinny zostać poniesione aby), pracownik pomocy technicznej przechodzi do "krok 3: innych zasobów."

Krok 2: Rozwiązywanie problemów

Standardowy proces rozwiązywania problemów jest używany do izolowania przyczyny Wystąpił problem. Następująca lista zawiera niektóre zasoby i technik, które korzysta z pracownikiem pomocy technicznej firmy Microsoft:
 • Bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base jest dostępna dla klientów w witrynie Microsoft TechNet i w następującej witrynie firmy Microsoft w sieci Web:
  http://support.microsoft.com/support
 • Określa, czy problem występuje na urządzeniu obsługiwanego sprzętu.
 • Sprawdza konfigurację sprzętu i sterowników, usuwając składniki nieobsługiwany (lub podejrzanych) (na przykład karty i karty wideo). Problemy, które odnoszą się do nieobsługiwanych systemów i płyty główne nie udzieliła w ten sposób.
W trakcie rozwiązywania problemów, jeśli problem dotyczy tylko urządzenie-HCL, pomocy technicznej przechodzą do kroku 3 i zamyka zdarzenia.

Jeśli nie istnieje rozwiązanie tego problemu, pomocy technicznej wyjaśnia przyczyny i zaleca zwyczajowo alternatyw, łącznie z co najmniej jedną z następujących czynności:
 • Oferuje numer telefonu i witryny sieci Web do płyty głównej, karty lub innego producenta urządzenia, jeżeli jest dostępna, tak, aby klient może poprosić o rozwiązywaniu problemów sugestie i zaktualizowane sterowniki innych firm.
 • Zaleca żądanie klienta, że dostawcy sprzętu próby zainstalowania systemu Windows w systemie lub skonfigurować w taki sposób, że Windows staje się stabilna i funkcjonalności.
 • Informuje klienta systemu BIOS lub aktualizacji oprogramowania układowego. Informacje na temat aktualizacji możliwe jest dostępny w bazie wiedzy Microsoft Knowledge Base.

Krok 3: Inne zasoby

PSS zasad w odniesieniu do błąd systemu Windows, który jest powiązany ze sprzętu-HCL jest następująca:

Pracownik pomocy technicznej kieruje nabywcy w poniższym artykule bazy wiedzy Knowledge Base:
310064 JAK: Rozwiązywanie problemów z systemu Windows XP podczas instalacji, podczas uaktualniania z systemu Windows 98 lub Windows Me
Alternatywnie pracownik pomocy technicznej może dostarczyć informacji o lokalizacji tego samego pliku lub plików i gdzie może być pobierana (witrynie firmy Microsoft w sieci Web, serwerze FTP firmy Microsoft i Microsoft Download Library). Jeśli klient zdecyduje się pominąć krok 2 (nie chce być obciążone dla zdarzenia), klient może spróbować rozwiązać problem bez opłaty za pomocą wcześniej wspomniane dokumenty dotyczące rozwiązywania problemów.

Problemów utraty danych lub serwera w dół

Istnieje możliwość, że instalowania lub uaktualniania do systemu Windows XP Nieobsługiwany sprzęt klienta może spowodować utratę niektórych funkcji systemu operacyjnego lub danych. W przypadkach gdy poprzedni system operacyjny była Microsoft systemu (takich jak Microsoft Windows 98, Microsoft Windows Millennium Edition [Ja], Microsoft Windows NT 4.0 lub Microsoft Windows 2000), pracownik pomocy technicznej Określa, czy problem jest problem z systemem operacyjnym związane z problemem sprzętu-HCL. Jeśli problem jest system operacyjny, pomocy technicznej pliki raportu i ocenia wagę problemu, aby zapewnić rozwiązanie. Pracownik pomocy technicznej próbuje także odzyskania systemu.

Jeśli problem jest związany z niezgodnością sprzętu, klient będzie trzeba przywrócić poprzedni system operacyjny i dane z kopii zapasowej. Jeśli Klient nie ma kopii zapasowej poprzedniego systemu operacyjnego Pracownik pomocy technicznej może pomóc odbiorcy zainstalować tylko poprzedniego systemu operacyjnego pracy. Nie obejmuje innych plików dysku struktury, danych lub bezpieczeństwa lub innych poprzedniego systemu operacyjnego ustawienia.

W przypadkach, gdy poprzedni system operacyjny jest Microsoft operacyjne System (na przykład PowerPC układ z systemem operacyjnym AIX, Linux lub Macintosh), Microsoft nie może pomóc klientom odzyskać swoje systemy. Wykwalifikowani pracownicy pomocy technicznej PSS nie są odpowiedzialne za wykonywanie procedur odzyskiwania w systemach operacyjnych firmy Microsoft.

Produkty omówione w tym artykule są wytwarzane przez producentów niezależnych od firmy Microsoft. Firma Microsoft nie udziela żadnych gwarancji, dorozumianych, odnośnie do wydajności lub niezawodności tych produktów.

Właściwości

Numer ID artykułu: 315239 - Ostatnia weryfikacja: 23 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Słowa kluczowe: 
kbinfo kbmt KB315239 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:315239

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com