Windows HCL'de olmayan donanımlar için Microsoft destek ilkesi (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 315239 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Windows 2000 sürümü için bkz: 142865.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Windows Donanım Uyumluluk Listesi (HCL), bilgisayarlar ve kararlılık ve uyumluluk açısından Windows ile kapsamlı biçimde sınanmış olan bilgisayar donanım derlemesini ' dir. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne (PSS), belirli donanım Windows işletim sistemiyle birlikte kullanılmasının desteklenip olup olmadığını belirlemek için HCL'YI kullanır.

Bir bilgisayarda Windows yüklemeden önce bilgisayarı Windows ile uyumlu olarak Microsoft tarafından onaylanmış olup olmadığını belirlemek için HCL'YI denetleyin.

Windows XP tabanlı bir sistemde desteklenen donanım hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
314062En son Windows XP donanım uyumluluk listesinde (HCL)

Daha fazla bilgi

HCL'DE listelenmiyorsa, BIR donanım aygıtı desteklenmiyor. HCL uyumlu bir sistem olarak değerlendirilmesi bir bilgisayar için bilgisayar HCL'DE listeleniyor olması gerekir. Bir bilgisayar HCL'DE listelenen, ancak (örneğin, başvurulan bir sistem, onaylanmış bir SCSI denetleyicisinin, onaylanmış bir video bağdaştırıcısı ve bir onaylanmış olan ağ kartı'ndan bir anakart) HCL'de listelenen donanım üretilmiştir, hala olmadığından bir HCL sistemi olarak. Dahası, HCL'DE bulunmayan bir aygıt içeren herhangi bir bilgisayarda uyumlu nitelendirilmez. Belirli bir bilgisayar HCL, bu aygıtlar HCL'DE listelenen herhangi bir bileşimini içerir ve rağmen sisteme bir bütün olarak test desteği için hala geçerli.

Microsoft, aşağıdaki yönergeleri izleyen ve sorun giderme adımları için olmayan HCL donanım sorunları destekler.

1. Adım: Donanım yapılandırmasını sorgulama

 1. Microsoft Destek Uzmanı, müşterinin donanım yapılandırması hakkında ister.
 2. Windows Donanım Uyumluluk Listesi'nde bulunmayan donanım desteklenmiyor. Müşteri isterse ancak, Microsoft bu sorunları gidermeye yardımcı olur. Microsoft olmayan HCL donanım için çözüm bulunamadı garanti etmez. Microsoft'un sorun giderme Yardım için ilgili destek kurları geçerlidir.
 3. Destek uzmanına devam eder anlaşması sırasında "Adım 2: sorun giderme." Microsoft olmayan HCL aygıtlarla durumlarda çözüm garantilemez unutmayın.
 4. (Bir olay için uygulanıp değil, müşterinin anormal) hiçbir anlaşmasının ise için destek uzmanına çalışır "3. adım: diğer kaynaklar."

Adım 2: sorun giderme

Standart BIR işlem sorun giderme, sorunun nedenini ortadan kaldırmak için kullanılır. Aşağıdaki listede bazı kaynaklar ve Microsoft Destek Uzmanı'nı kullanan teknikleri içerir:
 • Microsoft Bilgi Bankası, müşteriler, Microsoft TechNet ve aşağıdaki Microsoft Web sitesinde bulunmaktadır:
  http://support.microsoft.com/support
 • Sorun desteklenen donanım aygıtını oluşup oluşmadığını belirler.
 • Donanım ve sürücü yapılandırması (örneğin, bağdaştırıcı kartları ve ekran kartları) desteklenmeyen (veya şüpheli) bileşenlerini kaldırmak yoluyla denetler. Desteklenmeyen sistemleri ve ana kartlar için ilişkili sorunlar bu şekilde approached edemiyor.
Kurs sorun giderme sırasında sorun olmayan HCL aygıta ayrılan destek uzmanına adım 3'e devam eder ve olay'ı kapatır.

Soruna bir çözüm yoksa, destek uzmanı nedenini açıklar ve aşağıdakilerden birini veya birkaçını da dahil olmak üzere, constructive alternatif önerir:
 • Müşterinin ilgili sorun giderme önerileri sorabilir ve üçüncü taraf sürücüler varsa, telefon numarasını ve ana kartın, bağdaştırıcı kartı veya diğer aygıt üreticisinin Web sitesini sunar.
 • Sistemde Windows'u yüklemek ya da Windows kararlı ve işlevsel hale şekilde yapılandırmak deneyin Donanım satıcınızla müşteri isteği önerir.
 • BIOS veya üretici yazılımı güncelleştirmeleri müşteri bildirir. Olası güncelleştirmeler hakkında bilgi Microsoft Bilgi Bankası'ndaki kullanılabilir.

3. Adım: Diğer kaynaklar

PSS ilkesine ile ilgili olmayan HCL donanım için ilgili Windows hata aşağıdaki gibidir:

Destek Uzmanı, müşterinin aşağıdaki Knowledge Base makalesinde yönlendirir:
310064NASıL YAPıLıR: Yükleme sırasında Windows 98 veya Windows Me yükseltirken Windows XP sorunlarını giderme
Alternatif olarak, Destek Uzmanı, aynı dosyanın konumu hakkında bilgi sağlayabilir veya dosya ve burada olabilir (Microsoft Web sitesini, Microsoft FTP sunucusu ve Microsoft Uzaktan Yükleme Kitaplığı) karşıdan. Adım 2'de (dolu için bir olay istemezse) atlamak müşteri karar verirse, müşteri ücreti olmadan yukarıda açıklanan sorun giderme belgeleri kullanarak sorunu çalışabilir.

Sunucu kapalı veya veri kaybı sorunlar

Yükleme veya desteklenmeyen donanım Windows XP'ye yükseltme, bir müşteri bazı işletim sistemi işlevselliğini veya veri kaybedebilirsiniz olasılığı vardır. Önceki işletim sistemi, bir Microsoft işletim sistemi (örneğin, Microsoft Windows 98, Microsoft Windows Millennium Edition [Me], Microsoft Windows NT 4.0 veya Microsoft Windows 2000) nerede olduğu durumlarda, sorun işletim sistemiyle ilgili bir sorun veya bir olmayan HCL donanım konuyla ilgili destek uzmanına belirler. Sorun işletim sistemi, destek uzmanı rapor ve dosyaları bir çözüm sağlamak için sorunu değerlendirir. Sistemi kurtarmak destek uzmanına de çalışır.

Sorun, donanım uyumsuzluğu ilişkili ise, müşteri önceki işletim sistemi ve verileri yedekten geri yüklemek gerekir. Destek Uzmanı, müşterinin önceki işletim sistemi yedeği yoksa, yalnızca önceki çalışan işletim sistemi yükleme müşteri yardımcı olur. Bu, diğer <a0>sürücü</a0> dosya yapılarının, <a1>veri</a1> veya güvenlik veya başka herhangi bir önceki işletim sistemi ayarlarını içermez.

Durumlarda işletim sisteminin önceki Microsoft işletim sistemi (örneğin, bir PowerPC sistem AIX, Macintosh veya Linux işletim sistemiyle) değil, Microsoft, müşterilerin sistemlerini kurtarmanıza yardımcı olamaz. PSS destek uzmanları, Microsoft'a ait olmayan işletim sistemlerinde kurtarma yordamlarını yapmaktan sorumlu değildir.

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 315239 - Last Review: 1 Aralık 2007 Cumartesi - Gözden geçirme: 1.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbfaq kbinfo KB315239 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:315239

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com