Windows XP'nin yeniden yükleneceği özgün klasör adı nasıl belirlenir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 315242 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, nasıl yapılır: Örneğin, bir hatalı sistem sürücüsünden kurtarma, Kurulum sırasında Windows XP'nin yeniden özgün klasör adı belirtin.

Daha fazla bilgi

Windows XP, Windows yükleme CD-ROM'unun Önyükleme tarafından yüklediğinizde Kur değil <a0>Hedef</a0> yükleme klasörünün adını size soracak veya <a0>Hedef</a0> yükleme klasörünün adını değiştirmenize izin verir.

Varsayılan yükleme \Windows klasörüne klasördür. Yükleme klasörü bir Windows Kur sırasında aşağıdaki koşullarda değiştiremezsiniz:
 • Windows veya % SystemRoot % klasörü zaten var.
 • Katılımsız yükleme gerçekleştirmek ve belirttiğiniz TargetPath = yanıt dosyasında parametre.
 • Windows XP çalışan bir kopyasını Winnt32.exe dosyasını çalıştırın ve konumu <a0>Gelişmiş seçenekleri</a0> ayarlarında değiştirin.
Kurulum sırasında yükleme klasörünü belirtmek için yüklenememesi bir sorun olmadıkça, bir sistem/önyükleme sürücüsü hatası karşılaştığınız veya Windows XP'YI yeniden özgün önyükleme bölümü yeniden biçimlendirmeniz gerekir değildir. Düzgün çalışması bir geri yükleme tam bir sistem işlemi için Windows XP'de drive_letter aynı olması gerekir: \%SystemRoot% klasörü, özgün olarak ve yeni yüklenen Windows XP yükleme üstünde olacak özgün konumuna tam bir geri yükleme gerçekleştirin.

Not: The Windows Yedekleme yardımcı programı (Ntbackup.exe), başka bir konuma geri yüklemenize izin vermiyor, ancak bu yardımcı program sistem çalışma durumuna döndüren bir form sistem durumunun geri yüklemez. Bu, sistem durumunu toplanan ve sonra daha sonra geri yükleme işlemi sırasında işleme biçimini nedeniyle olur. Varsa, özgün drive_letter: \%SystemRoot% klasör \Windows klasörüne değil, farklı bir klasörde bulunan bir Microsoft Windows NT veya Microsoft Windows 2000 yükleme yükselttiğiniz için ilk alma özgün klasör adı olan bir klasöre yeniden Için olmadan Tam kurtarma gerçekleştirmek için bir yolu yoktur.

Windows XP'de, özgün klasör adı olan bir klasörü yeniden yükleme

Windows XP'de, özgün olarak DriveLetter aynı ada sahip bir klasöre yeniden yardımcı olması için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın: \%SystemRoot% klasör.

Yöntem 1: bir yanıt dosyası, katılımsız bir yüklemeyi kullanma

Bir yanıt dosyası kullanan katılımsız bir yükleme gerçekleştirin. Katılımsız yükleme kullanarak yükleme klasörünü tanımlamanızı sağlar TargetPath WinDir = parametresi. Windows XP yükleme CD -ROM'u izleme adımları önyükleme sırasında bunu da yapabilirsiniz:
 1. Not Defteri'ni veya başka bir metin düzenleyicisini kullanarak, Winnt.sif adlı ve aşağıdaki parametreleri içeren bir dosya oluşturun:
  [Unattended]
  UnattendMode GuiAttended =
  OemPreinstall = No
  TargetPath OldWinDir = <-özgün klasör adı eşleştir

  [veri]
  UnattendedInstall = yes
  MSDosInitiated = 0
  Winnt.sif dosyası adı olduğundan ve dosya adına bir .txt uzantısı ile bitmez emin olun.

 2. Winnt.sif dosyasını bir diskete kaydedin ve sonra disket sürücüsüne disketi, Windows yükleme CD-ROM'unun Önyükleme.

  Windows Kur, Winnt.sif dosyasını okur ve varsayılan \Windows klasörüne yerine TargetPath parametresi belirtilen klasör adı kullanır.
Katılımsız yükleme gerçekleştirme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
314459CD-ROM'dan katılımsız Windows yüklemesi nasıl kaldırılır

Yöntem 2: yeni bir Windows klasör üzerinde yeni bir bölüm oluştur.

Yeni sistem/önyükleme bölümü biçimlendirmek için Windows Kurtarma Konsolu'nu kullanın ve sonra \Windows bir klasör oluşturun. Şu adımları izleyin:
 1. Windows XP yükleme CD-ROM'unun Önyükleme ve sonra Kurtarma Konsolu'nu başlatmak üzere R tuşuna basın.
 2. Yeni bir sürücüyü bölümlemek için diskpart komutunu çalıştırın.
 3. Bölümü biçimlendirmek için format komutunu çalıştırın. FAT, FAT32 veya NTFS FileSystem olduğu aşağıdaki sözdizimini kullanın:
  format drive: /q /fs: FileSystem
 4. \Windows klasör oluşturmak için md komutunu çalıştırın.
 5. Windows yükleme CD-ROM'unu kullanarak önyükleyin ve yeni yükleme gerçekleştirin.

  Kur'un metin modu Kurulum sırasında \Windows klasörüne karşılaştığında, Kur, farklı bir klasör kullanmak için ESC tuşuna basın veya klasörün üzerine ister. ESC tuşuna basın, klasör adı, özgün DriveLetter eşleşecek şekilde değiştirin: \%SystemRoot% klasör adını ve sonra da yükleme işlemine devam edin.

Yöntem 3: başka bir işletim sistemi tarafından bir başlangıç disketi kullanarak yeni bir Windows klasörü oluşturun...

MS-DOS, Microsoft Windows 98 veya Microsoft Windows Millennium Edition (Me) başlangıç disketini kullanarak, yeni sistem/önyükleme sürücüsünde fdisk komutunu çalıştırarak, bir FAT veya FAT32 bölümü oluşturun ve sonra \Windows bir klasör oluşturun. Windows XP yükleme CD-ROM'u veya disketleri kullanarak bilgisayarı önyükleyebilir ve yeni yükleme başlatın.

Windows XP Kur, varolan \Windows klasörüne karşılaştığında, Kur, \Windows klasörünün üzerine yaz ya da farklı bir klasör kullanmak için ESC'YE basın ister. ESC tuşuna basın ve klasör adı, özgün DriveLetter eşleşecek şekilde değiştirin: \%SystemRoot% klasör adını ve sonra da yükleme işlemine devam edin.

Not: NTFS dosya sistemini kullanan bir bölüme gerektiriyorsa, kullanabileceğiniz convert.exe drive_letter: / FS: NTFS yükleme tamamlandıktan sonra ancak son iyi yedeklemesinden geri yükleme işlemini gerçekleştirmeden önce komut. Bu yordamı, sürücü hatası önce atanmış olan NTFS dosya ve klasör izinlerini korur.

Kurulum disketleri yalnızca Microsoft'tan karşıdan kullanılabilir. Yükleme disketi disketlerini edinme ve kullanma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
310994Windows XP Kurulum Önyükleme Disketlerini Edinme

Yöntem 4: başka bir bilgisayarda yeni bir Windows klasörü oluştur

Yükleyin veya başka bir bilgisayara, Windows NT veya Windows XP çalışan bir sürücüye taşıyın. Bir bölümü biçimlendirmek oluşturun ve sonra bir \Windows klasörüne oluşturun. Sürücü, orijinal bilgisayara geri taşıyın ve sonra Windows XP yükleme CD-ROM'u veya disketleri Kur'ni başlatın.

Windows Kur, varolan \Windows klasörüne karşılaştığında, Kur klasörü üzerine yaz ya da farklı bir klasör kullanmak için ESC'YE basın ister. ESC tuşuna basın, klasör özgün olarak DriveLetter eşleşecek şekilde değiştirin: \%SystemRoot% klasör adını ve sonra da yükleme işlemine devam edin.

Tam bir sistem geri yükleme çalışan

Windows XP'NIN özgün olarak DriveLetter bir klasörde başarıyla yükledikten sonra: \%SystemRoot% klasör adı, Windows Yedekleme yardımcı programını (Ntbackup.exe) (sistem durumu da dahil olmak üzere) tam bir sistem geri yükleme gerçekleştirmek için çalıştırın. En son yedekleme teybi kullanın. Windows XP'YI bir çalışma durumuna döndürmek için özgün konumuna geri yükleme belirtin.

Özellikler

Makale numarası: 315242 - Last Review: 11 Aralık 2003 Perşembe - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo kbsetup KB315242 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:315242

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com