Numer ID artykułu: 315265 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Klienci z sektora małych przedsiębiorstw znajdą dodatkowe zasoby edukacyjne i dotyczące rozwiązywania problemów w witrynie pomocy technicznej dla małych przedsiębiorstw.

Aby w dalszym ciągu otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń dla systemu Windows, należy korzystać z systemu Windows XP z dodatkiem Service Pack 3 (SP3). Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z tą witryną firmy Microsoft w sieci Web: Wkrótce zostanie zakończone świadczenie pomocy technicznej dla niektórych wersji systemu Windows

Wersja tego artykułu dla systemu Microsoft Windows 2000: 156571.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Streszczenie

Chkdsk (Chkdsk.exe) to narzędzie wiersza polecenia sprawdzające woluminy dysku twardego pod kątem problemów. Narzędzie próbuje rozwiązać wszelkie znalezione problemy. Program Chkdsk może na przykład naprawić problemy związane z uszkodzonymi sektorami, utraconymi klastrami, skrzyżowanymi plikami i błędami katalogów. Aby móc korzystać z programu Chkdsk, należy zalogować się jako administrator lub jako członek grupy Administratorzy.

Program Chkdsk można też uruchomić z folderu Mój komputer lub z Eksploratora Windows.

Jak uruchomić program Chkdsk

Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
2683283
Uwagi
  • Program Chkdsk musi w trakcie swojego działania mieć wyłączny dostęp do woluminu. Dlatego jeśli na dysku do sprawdzenia jest otwarty co najmniej jeden plik, program Chkdsk monituje o zaplanowanie sprawdzania dysku przy następnym ponownym uruchomieniu komputera.
  • Działanie programu Chkdsk może trwać bardzo długo. Zależy to od liczby plików i folderów, rozmiaru woluminu, wydajności dysku i dostępnych zasobów systemowych, takich jak procesor i pamięć.
  • W trybie tylko do odczytu program Chkdsk może nie zgłaszać informacji dokładnie.

Jak uruchomić program Chkdsk w wierszu polecenia

Kliknij tutaj, aby pokazać lub ukryć rozwiązanie

Jak uruchomić program Chkdsk z folderu Mój komputer lub z Eksploratora Windows

Kliknij tutaj, aby pokazać lub ukryć rozwiązanie
Uwaga: Niniejszy artykuł, przeznaczony do „SZYBKIEJ PUBLIKACJI”, został utworzony bezpośrednio przez organizację pomocy technicznej firmy Microsoft. Zawarte w nim informacje są udostępniane „w stanie takim, w jakim są” w odpowiedzi na pojawiające się problemy. W wyniku przyspieszonego trybu udostępniania materiały mogą zawierać błędy typograficzne i mogą zostać poprawione w dowolnym momencie bez uprzedzenia. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach użytkowania.

Właściwości

Numer ID artykułu: 315265 - Ostatnia weryfikacja: 28 lutego 2013 - Weryfikacja: 1.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Słowa kluczowe: 
kbhowto kbacwsurvey kbenv kbinfo kbsetup KB315265

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com