Windows XP Kurulum programı "Yüklemeye hazırlanıyor" aşamasında yanıt vermiyor (Askıda kalıyor) (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 315323 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makalede, güvenlik ayarlarını düşürmenize veya yardımcı olacak bir bilgisayarda güvenlik özellikleri devre dışı bırakma hakkında bilgiler içerir. Bu değişiklikleri, belirli bir soruna geçici çözüm bulmak için yapabilirsiniz. Bu değişiklikleri yapmadan önce, bu geçici çözümün çalışma ortamınızda uygulanmasıyla ilişkili riskleri değerlendirmeniz önerilir. Bu geçici çözümü uygularsanız, sisteminizin korunmasına yardımcı olabilecek uygun ek önlemleri de alın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bilgisayarınızı Microsoft Windows 98, Microsoft Windows 98 ikinci sürüm (SE) veya Microsoft Windows Millennium (Me) tabanlı bir bilgisayarı güncelleştirmeye çalıştığınızda, Kurulum "Yükleme hazırlanıyor" aşamasında yanıt vermeyebilir. Ayrıca, Kur'un apparant Faaliyetsizlik Nedeni uzun bir süre sonra yeniden başlatılabilir.

Neden

Bu davranış, herhangi bir virüsten koruma programı bilgisayarınıza yüklüyse ortaya çıkabilir.

Çözüm

Uyarı Bu geçici çözüm, kötü niyetli kullanıcılar veya virüsler gibi kötü amaçlı yazılımlar tarafından gerçekleştirilen bilgisayarınızın veya ağınızın saldırılara karşı daha savunmasız kılabilir. Bu geçici çözüm önerilmez, ancak gerekli olduğunu düşünürseniz kullanabilmeniz amacıyla bu bilgiler sağlanmaktadır. Bu çözümü kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Not Virüsten koruma yazılımı bilgisayarınızı virüslere karşı korunmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Virüsten koruma programınızın devre dışı bırakıldığı sırada güvenmediğiniz kaynaklardaki dosyaları karşıdan yüklememeli ve açmamalı, güvenmediğiniz Web sitelerini ziyaret etmemeli ve e-posta eklerini açmamalısınız.

Bilgisayar virüsleri hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
129972Bilgisayar virüsleri: tanımlama, önleme ve Kurtarma
Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Windows XP Kur, Windows 98, Windows 98 ikinci SÜRÜM veya Windows Me işletim sistemi dönmek için iptal edin.
  2. Virüsten koruma programını kaldırmak veya devre dışı bırakın. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için program belgelerine bakın veya virüsten koruma üreticisinin Web sitesine gidin.
  3. Windows XP Windows XP yüklemek için Kur'u yeniden çalıştırın.

Daha fazla bilgi

Windows XP Kur sorunlarını giderme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
310064Windows 98 veya Windows Me'e yükselttiğinizde, Windows XP Kur sorunları nasıl giderilir
Windows XP Kur hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
306824Home.txt Dosyasındaki Windows XP Kurulumu Sürüm Notları
Bilgisayarınızı Windows 98 veya Windows Millennium Edition'dan Windows XP'ye yükseltme hazırlama hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
316639Windows 98 veya Windows Me Windows XP'ye yükseltmeye nasıl hazırlanır
Symantec Corporation'a başvurma veya Norton AntiVirus hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Symantec Web sitesine gidin:
http://www.symantec.com/support
McAfee başvurmak veya McAfee virüsten koruma yazılımı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki McAfee.com Web sitesine gidin:
http://www.mcafee.com/us/?
Computer Associates'e başvurma veya ınoculan, ınoculateıt veya eTrust Antivirus hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Computer Associates Web sitesine gidin:
https://support.ca.com/
Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu bilgiler haber verilmeden değişebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 315323 - Last Review: 7 Mayıs 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb ocsso KB315323 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:315323

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com