Eklemek veya Windows xp veya Windows Server 2003'de bir programı kaldırmak çalıştığınızda "Windows Installer hizmeti erişilemedi" hatası oluşuyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 315346 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Küçük Ölçekli İşletme müşteri, ek sorun giderme ve öğrenme kaynakları bulma Küçük işletmeler için destek sitesini ziyaret edin.

Windows için güvenlik güncelleştirmelerini almaya devam etmek için Windows xp Service Pack 3 (SP3) çalıştırıyorsanız emin olun. Daha fazla bilgi için bu Microsoft Web sayfasına bakın:Bazı Windows sürümleri için destek bitiş

Windows 7 ve Windows Vistaüzerinde bu sorunla ilgili daha fazla destek için bkz: Microsoft Bilgi Bankası makalesi 2642495: "Windows Installer hizmetini yüklerken veya programlar Windows 7 veya Windows Vista üzerinde güncelleştirme erişilemiyor" hata
Bu resmi kapatBu resmi aç
2684263
Önemli Bu makale deneyimli bilgisayar kullanıcılarına yöneliktir. Gelişmiş sorun giderme adımları konusunda deneyimli değilseniz, birinden yardım istemeniz isteyebilirsiniz. Veya Microsoft Müşteri Desteği ' Yardım almak için aşağıdaki adrese gidinBize ulaşınWeb sayfası.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows xp veya Windows Server 2003 üzerinde bir yazılım uygulaması yüklemeye çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Windows Installer hizmetine erişilemedi. Bu, Windows'u güvenli modda çalıştırıyorsanız veya Windows Installer hizmeti doğru yüklenmemişse oluşabilir. Yardım için destek personelinize başvurun.
Bu resmi kapatBu resmi aç
2683283
Not Bu sorun, bir yazılım uygulamasını kaldırmaya çalıştığınızda da oluşabilir.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki koşullardan biri doğru olduğunda oluşabilir:
  • Bilgisayarınızdaki Windows Installer dosyaları bozuk veya eksik.
  • Yükleme veya kaldırma Windows Installer Microsoft yazılım yükleme (MSI) paketi dosyasını (.msi) kullanan bir program. Bilgisayarınızda Microsoft Office yüklemeye çalıştığınızda, örneğin, bu durum oluşabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki yöntemleri kullanın.

Yöntem 1: Windows Installer yeniden kaydettirin

Windows Installer'ı yeniden kaydettirmek için bilgisayarınızdaki ve Windows Kayıt Defteri'ndeki Msiexec.exe dosyasının konumunu doğrulayın ve ardından Windows Installer'ı yeniden kaydettirin. Bunu yapmak için Bu bölümü genişletmek için burayı tıklatın.

Yöntem 2: Windows Installer yeniden yükleme

Windows Installer'ı yeniden yüklemek için bozuk Windows Installer dosyalarını yeniden adlandırın ve ardından Windows Installer'ı yeniden yükleyin. Bunu yapmak için Bu bölümü genişletmek için burayı tıklatın.

Daha fazla bilgi

Bu sorun hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 315346 - Last Review: 30 Temmuz 2012 Pazartesi - Gözden geçirme: 19.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbresolve kberrmsg kbprb kbmt KB315346 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 315346

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com