Komunikat o błędzie zatrzymania 0x000000ED podczas instalowania woluminu na dysku IDE z włączoną pamięcią podręczną

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 315403 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Ten artykuł został opublikowany wcześniej pod numerem PL315403
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Gdy używane są woluminy z systemem plików NTFS na dyskach IDE z włączoną pamięcią podręczną, podczas uruchamiania systemu może pojawić się następujący komunikat o błędzie:
Stop 0x000000ED
Unmountable_Boot_Volume
Standardowy proces odzyskiwania w takim przypadku polega na uruchomieniu polecenia chkdsk /r z Konsoli odzyskiwania, a następnie kontynuowaniu. W wersjach OEM systemu Windows XP Konsola odzyskiwania może być niedostępna. Jeśli ta poprawka nie została włączona do kompilacji OEM systemu Windows XP, uruchomienie Konsoli odzyskiwania i polecenia chkdsk /r w celu odzyskania systemu może być niemożliwe. Aby uzyskać dodatkowe informacje, kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
308402 Cannot Log On to Recovery Console After Running Sysprep in Windows XP

Przyczyna

Ze względu na optymalizację wzorca zapisu na dyskach IDE procedury obsługi pamięci podręcznej czasami zapisują dane w zmienionej kolejności w celu utrzymania maksymalnej szybkości zapisu na dysku, zależnie od położenia danych. Powstaje w ten sposób okno czasowe, w którym — jeśli zapis nie zostanie zakończony — może nastąpić uszkodzenie kluczowych tabel systemu plików NTFS. W przeszłości firma Microsoft zalecała wyłączanie pamięci podręcznej dysków IDE w programach, które przechowują na dysku dane krytyczne, lub w sytuacjach, w których dopuszczalny jest nieznaczny spadek ogólnej szybkości zapisu. W przypadku programów zapisujących dane krytyczne konieczne może być użycie dysków SCSI, gdyż ich transakcje danych są lepiej kontrolowane.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, uzyskaj najnowszy dodatek Service Pack dla systemu Windows XP. Aby uzyskać dodatkowe informacje, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322389 Jak uzyskać najnowszy dodatek Service Pack dla systemu Windows XP
Aby rozwiązać ten problem, uzyskaj następującą aktualizację z witryny Microsoft Windows Update:
Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek

Pobierz
Pobierz teraz aktualizację „Critical Update, February 10, 2002”
Data wydania: 10 lutego 2002

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące sposobu pobierania plików Pomocy technicznej firmy Microsoft, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
119591 Jak uzyskać pliki Pomocy technicznej Microsoft w usługach online
Firma Microsoft sprawdziła ten plik na okoliczność występowania wirusów. Zastosowano najnowsze oprogramowanie do wykrywania wirusów dostępne w czasie publikacji pliku. Plik jest przechowywany na bezpiecznych serwerach, które uniemożliwiają nieautoryzowane zmiany w pliku.

Wersja anglojęzyczna tej poprawki powinna mieć następujące atrybuty pliku (lub nowsze):
 
  Data     Godzina  Wersja    Rozmiar  Nazwa pliku Platforma
  -------------------------------------------------------------------------
  30-Sty-2002 14:58   5.1.2600.28  516 480 Ntfs.sys  Intel
  30-Sty-2002 14:59   5.1.2600.28 1 746 304 Ntfs.sys  Itanium 64-bit 

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych w sekcji "Informacje zawarte w tym artykule dotyczą". Ten problem został po raz pierwszy rozwiązany w dodatku Service Pack 1 dla systemu Windows XP.

Więcej informacji

Zmiany wprowadzone w najważniejszych plikach systemowych umożliwiają kontynuowanie instalowania woluminu systemowego do momentu, w którym możliwe będzie uruchomienie polecenia chkdsk. Pliki te należy załadować jak najszybciej, zanim problem się ujawni. Jeśli problem wystąpi, konieczne może być uzyskanie i użycie oprogramowania do odzyskiwania systemu, dostępnego u producenta komputera.

Właściwości

Numer ID artykułu: 315403 - Ostatnia weryfikacja: 12 kwietnia 2006 - Weryfikacja: 5.3
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Słowa kluczowe: 
kbqfe kbhotfixserver kbbug kbenv kberrmsg kbfix kbhw kboswin2000fix kbtool kbwinxppresp1fix kbwinxpsp1fix KB315403

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com