MS01-052: Süresi dolan bir geçici lisans ile istemcileri Terminal Hizmetleri'ne bağlama başlatılamıyor olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 315404 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Yeni bir Terminal Sunucu istemcileri, Terminal Hizmetleri istemcilerine veya Uzak Masaüstü Bağlantısı istemcileri Terminal Hizmetleri'ne doğru bağlanabilir, ancak daha önce bağlanabilir, varolan bazı istemciler bağlanamıyor olabilir. Varolan bir istemci bağlanamıyor, aşağıdaki hata iletisini, istemci bilgisayar üzerinde görüntülenebilir:
Terminal Server bağlantıyı sonlandırdı
Istemciden lisans silerseniz, yeni istemciler gibi tüm durumlarda, istemcileri bağlanabilirler. Lisansları silme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
248430Terminal Hizmetleri'ne CAL bir bilgisayardan diğerine aktarma

Neden

Bir istemcinin Geçici lisansının sona ve Terminal Hizmetleri sunucusu ile bağlantı bir lisans sunucusu istemcinin geçici lisansı verene değil, lisans sunucusunun lisans için kalıcı bir lisans yükseltme değil. Bu geçici lisans özgün verene Terminal Hizmetleri sunucusu ile iletişim kurulamadığından ortaya en olasıdır. Lisans sunucusu yeniden veya şu anda kullanılamaz durumda olduğundan bu durum oluşabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu soruna yönelik çözüm, Windows 2000 Güvenlik Toplaması Paketi 1 (SRP1) de bulunmaktadır. SRP1 hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
311401Windows 2000 Güvenlik Toplama Paketi 1 (SRP1), Ocak 2002
Bu sorunla ilgili düzeltme, aşağıdaki düzeltme ekine eklenmiştir:
Microsoft Security Bulletin MS01-052
Bu düzeltme eki değiştirme için aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesinde belgelenen bir lisans geliştirmeleri de kullanılabilir:
287687Lisans geliştirmeler Terminal Hizmetleri

Durum

Microsoft, bu sorunun Microsoft Windows 2000'de bir ölçüde güvenlik açığına neden olabileceğini onaylamıştır.Bu sorun ilk olarak Microsoft 2000 Service Pack 3'te düzeltilmiştir.

Daha fazla bilgi

Bu sorunla ilgili düzeltme, sunucu tarafı olan (Lisans sunucusunda). Terminal Hizmetleri, kendisine bağlanan istemciler, çok çeşitli zararlı olabilir, çünkü bu makaledeki her etkilenen istemci platformu listesi olanaklı değildir. Bu da üçüncü taraf işletim sistemlerini çalıştıran istemciler veya açık olmayan listelenebilir diğer Microsoft istemcileri etkileyebilir.

Özellikler

Makale numarası: 315404 - Last Review: 27 Mart 2007 Salı - Gözden geçirme: 4.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP1
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP2
 • Microsoft Windows 95
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
 • Microsoft Windows 98 İkinci Sürüm
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kberrmsg kbfix kbsecurity kbtermserv kbwin2000presp3fix kbwin2000sp3fix KB315404 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:315404

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com