"HeapDecommitFreeBlockThreshold" kayıt defteri anahtarı (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 315407 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, HeapDecommitFreeBlockThreshold</a0> kayıt defteri anahtarı.

Verili bir adreste bellek serbest adresi ücretsizdir kaç bitişik bayt yığın yöneticisinin denetler. Bu Denetim tamamlandıktan sonra yığın yöneticisinin iki şeyden birini yapabilirsiniz:
 • Kaydedilmiş ardışık bellek bloğuna tutun.
 • Ardışık bellek bloğuna kaydettikleri ve ayrılmış olarak yalnızca işaretler.
HeapDecommitFreeBlockThreshold</a0> kayıt defteri anahtarı, yukarıdaki bellek decomitted (ikinci seçeneği) olan yerine (ilk seçeneğinde) yeniden kullanılmak üzere saklanır bitişik bayt sayısını belirtir.

Not Bir gigabayt veya daha fazla RAM'i olan bilgisayarlarda, aşağıdaki ayarı en yüksek performans için geçerlidir:
Hkey_local_machıne\system\currentcontrolset\control\session Manager HeapDeCommitFreeBlockThreshold <a1>REG_DWORD</a1> 0x00040000 =
Yoğun bellek parçalanma oluşmasını sürece bir gigabayttan daha az RAM bulunan bilgisayarlarda, HeapDecommitFreeBlockThreshold</a0> kayıt defteri anahtarını kullanmayın.

Daha fazla bilgi

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme


Varsayılan olarak, yığın yöneticisinin değil tüm boş bloklar birleştirmek veya yeni bir ayırma yapın; bu nedenle engeller de-committed yararsız delik, sanal adres alanı haline gelir. HeapDecommitFreeBlockThreshold</a0> kayıt defteri anahtarı, belleğin nasıl işlendiğini serbest gibi daha iyi denetim sağlar. Bu anahtarı eklemek için <a0></a0>, kayıt defterini düzenlemeniz gerekebilir.

<a0>HeapDecommitFreeBlockThreshold</a0> kayıt defteri anahtarını eklemeniz için <a0></a0>:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Kayıt defterinde, aşağıdaki anahtarı bulun ve tıklatın:
  Hkey_local_machıne\system\currentcontrolset\control\session Manager
 3. Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın ve sonra da aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin:
  Değer adı: HeapDecommitFreeBlockThreshold
  Veri türü: REG_DWORD
  Sayı tabanı: ondalık
  Değer verileri: Bayt sayısı

  Bu değer, üzerinde (koruyarak ve bellek yeniden kullanma) yerine bellek yığın yöneticisinin decommits bırakılmış bayt sayısını belirtir. Yüksek bir değere (örneğin, 262144), bu kayıt defteri anahtarını ayarlarsanız, yığın yöneticisinin hiçbir bayt decommitted emin yaparken daha etkili olacaktır. Bu nedenle, sanal adres parçalanma lessened veya hatta engellenmesi.


  Not Bu değer ondalık bayt sayısıdır. Onaltılık değeri 0x00040000 karşılık gelen 262144 önerilen değerdir.
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
 5. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Özellikler

Makale numarası: 315407 - Last Review: 25 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 5.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Enterprise Server
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto KB315407 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:315407

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com