Klasörler, Windows 2000'de bir profille gezici engelleme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 315415 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, sunucuya kopyalanan gelen bir gezebilen kullanıcı profili bulunan belirli klasörler önlemek için bir grup ilkesi kullanmayı açıklamaktadır.

Gezebilen kullanıcı profili, Windows 2000 Server tabanlı bir bilgisayarda depolanır ve kullanıcı oturum açtığında istemci iş istasyonunda yüklenir. Bu profil, Windows 2000 ortamında tanımlar ve program öğeleri, ekran renkleri ve ağ ve yazıcı bağlantılarını gibi tüm kullanıcıya özgü ayarlarını içerir. Kullanıcı bilgisayar oturumunu kapattığında, profil sunucu bilgisayara kopyalanır.

Bazı klasörleri, sunucuya istemci bilgisayar oturumunu kapatın ve kullanıcı oturumu kopyalanan gelen önlemek için bir grup ilkesi'ni kullanabilirsiniz.

Grup İlkesi Nesnesi Oluşturma

Varolan bir grup ilkesi nesnesini (GPO) değiştirme veya yenisini oluşturun. Yeni bir GPO oluşturmak için <a0></a0>:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Yönetimsel Araçlar ' ın üzerine gelin ve sonra Active Directory Kullanıcıları ve bilgisayarları'nı tıklatın.
 2. Konsol ağacında, etki alanınızı sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
 3. Grup ilkesi sekmesini tıklatın ve sonra da Yeni'yi tıklatın.
 4. Bu ilke (örneğin, Gezici profil Değiştir) aramak istediğiniz adı yazın ve ENTER tuşuna basın.
 5. Özellikler ' i tıklatın ve sonra da Güvenlik sekmesini tıklatın.
 6. Bu ilkenin uygulanmış sağlamasını önlemek istediğiniz güvenlik grupları Grup ilkesi uygula onay kutusunu tıklatıp temizleyin. Bu ilkenin uygulanmasını istediğiniz gruplar için Grup ilkesi uygula onay kutusunu seçmek için tıklatın. Işleminizi tamamladığınızda, Tamam ' ı tıklatın.

Gezici profilleri klasörleri dışlama

Gezici profillerini belirli klasörlerde dışlamak için GPO'YU düzenleme:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Yönetimsel Araçlar ' ın üzerine gelin ve sonra Active Directory Kullanıcıları ve bilgisayarları'nı tıklatın.
 2. Konsol ağacında, etki alanınızı sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
 3. Grup ilkesi sekmesini tıklatın, çalışmak istediğiniz GPO'YU tıklatın ve sonra da <a2>Düzenle</a2>'yi tıklatın.
 4. Kullanıcı Yapılandırması, Yönetim Şablonları ' nı genişletin, sonra da Sistem ' i genişletin ve Oturum açma/Oturum Kapat</a1>'ı tıklatın.
 5. Ilke listesinde Gezici profildeki dizinleri çıkar ' ı çift tıklatın.
 6. Etkin ' i tıklatın.
 7. Gezebilen profil ile aşağıdaki dizinlerden engelle iletişim kutusuna, uygun klasör adlarını, noktalı virgülle (;) ayırarak yazın.

  Not: varsayılan olarak, Windows 2000 profilleri saklanan Belgeler ve Settings\ user name klasörü (user name için profile ait kullanıcı adı olduğu) yerel bilgisayardaki. Bu profilin "kök" klasörü olarak kabul edilir ve klasörleri çıkarmayı belirttiğinizde eklenmemiştir. Örneğin, masaüstü ile profili gezici gelen önlemek için MasaüstüEngelle aşağıdaki dizinlerin gezici profili ile gelen kutusuna yazın. Noktalı virgül, listedeki her girdi ayıran emin olun.
 8. Gezici profillerden klasörleri dışında tamamladığınızda, Tamam ' ı tıklatın.
 9. Grup ilkesi ek bileşenini kapatın, Kapat ' ı tıklatın ve sonra da Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları ek bileşenini kapatın.Referanslar

Grup ilkeleri hakkında ek bilgi için Başlat ' ı tıklatın, Yardım ' ı tıklatın, dizin sekmesini tıklatın, Grup ilkesi yer <a1>Bulunacak anahtar sözcüğü yazın</a1> kutusuna yazın ve ENTER tuşuna basın.

İlgili konular hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
814592Klasörler, Windows Server 2003'te bir profille gezici engelleme
188692Bazı klasörleri için merkezi bir profili yükleniyor gelen engelleme


Özellikler

Makale numarası: 315415 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbhowtomaster kbnetwork KB315415 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:315415

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com