XADM: Exchange 2000 Server, bağımsız kuruluşlar için paylaşımı SMTP etki alanı ayarlamak nasıl merkezi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 315511 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bir kuruluşta olabilir birkaç farklı bir Exchange e-posta sistemleri, Basit Posta Aktarım Protokolü (SMTP) etki alanı paylaşan ve diğer kuruluşlar. Bu makalede, gelen ve giden e-posta gibi bir kuruluştaki merkezileştirmek açıklamaktadır. E-posta merkezileştirmek için <a0></a0>, bir Exchange kuruluşundaki posta bir hub olarak kullanın. Bunu yapmak için <a0></a0>, posta etkinleştirilmiş Microsoft Windows 2000 kişilerinizle birincil SMTP adresi için paylaşılan SMTP etki alanı, farklı SMTP hedef adresleri ve yönlendirme için SMTP bağlayıcılarında seçmeli ayarlarsınız.

Daha fazla bilgiOrtak bir etki alanı paylaşan birden çok e-posta kuruluşlar varsa, gelen ve giden SMTP trafiğini merkezi posta bir hub isteyebilirsiniz.

Tüm e-, @ organization.org tutarlı bir posta adresi olan bir kuruluş bırakmak isteyebilirsiniz. Gelen tüm e-postaları için SMTP adresi @organization.org, merkezi olarak sıraya ve doğru uygun e-posta kuruluşa yönlendirilen isteyebilirsiniz. Örneğin, aşağıdaki durum düşünün:
Kurumsal kuruluşu
 • Hub ile ana SMTP adresi @ organization.org <a1>Kuruluş</a1> BIR Exchange 2000 ' e-posta.
 • Exchange 5.5 Kuruluş, B ana SMTP: @ organization.org adres.
 • Exchange 5.5 Kuruluş C ana SMTP adresi @ acquired.org alındı.
 • UNI ana SMTP adresi @ organization.org ile Kuruluş D e-posta tabanlı.

BIR kuruluşun tüm kuruluş ve tutarlı bir posta @ organization.org ile adresleme için bir SMTP posta hub olarak ayarlamak için şu adımları izleyin:
 1. Aşağıdaki SMTP adreslerini oluşturun:
  1. Kuruluş b posta alıcıları için @subb.Organization.org
  2. Kuruluş c posta alıcıları için @subc.Organization.org
  3. Kuruluş d posta alıcıları için @subd.Organization.org
 2. @ Organization.org bir adres alanı ile BIR kuruluş içinde bir alıcı ilkesi oluşturun. Bu Exchange Kuruluşu bu adrese yapılacak tüm posta tesliminden sorumludur kutusunu denetlediğinizden emin olun seçilir.
 3. Kuruluştaki ancak dışındaki bir kişi Windows 2000 Kur, BIR kuruluşun her posta alıcısına:
  • User@organization.org birincil SMTP adresi.
  • User@subx.organization.org hedef adresi.

   Not: Windows 2000 kişinin, Active Directory Kullanıcıları ve bilgisayarları, yalnızca Exchange Server 2000 Service Pack 2 ile ilgili kişinin birincil SMTP adresi farklı bir hedef adresi, ayarlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için:
   309212XADM: İkincil adresi birincil kişi kümesi açılamıyor
   Exchange Server 2000 SP2 öncesi sürümleri için Adsıedit veya LDP araçlarıyla ilgili kişinin hedef adresi, Windows 2000 Server CD'sinde Windows 2000 Destek Araçları'ndan değiştirebilirsiniz.
 4. Her subx.organization.org için subx.organization.org <a1>Adres</a1> alanı ile bir SMTP bağlayıcısı oluşturun. Uygun şekilde, bu alt etki bu diğer posta kuruluşlarda veya dahili bir DNS çözümü için bir akıllı ana bilgisayara ya da üretim ayarlayın.
 5. Uygun SMTP bağlayıcılarında ile (örneğin, adres alanı @aquired.org posta kuruluş C) kuruluşunuz için kabul edilen tüm SMTP adres alanlarını ayarlayın. Uygun şekilde ya da alt etki bu alanları bu diğer posta kuruluşlarda veya dahili bir DNS çözümü için bir akıllı ana bilgisayara üretim ayarlayın.
 6. Giden SMTP trafiğini aracılığıyla Exchange 2000 kuruluşu A merkezileştirmek için <a0></a0>, uygun posta bağlantısı organizasyonları B-D'den A kuruluş için oluşturmalı Alıcılar, kuruluşlar B-D'de, ana SMTP adresi Windows 2000 kişilerin @ organization.org olduğundan, bu SMTP adresi ile giden görünür.

Referanslar

Posta etkinleştirilmiş olan Windows 2000 kişileri ayarlama hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
281926XADM: Nasıl bir posta kutusu posta, posta etkin bir kişiye ilet için yapılandırma


Ikincil SMTP proxy adresleri Exchange 5.5 kuruluşlarda toplu ekleme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
291086XADM: etki alanı için varsayılan SMTP adresini değiştirin ve orijinal olarak bir ikincil tut nasıl

Özellikler

Makale numarası: 315511 - Last Review: 9 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 1.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange 2000 Enterprise Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbinfo KB315511 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:315511

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com