Důležité informace týkající se nastavení "Automatické zvětšování" a "autoshrink" na serveru SQL Server

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 315512 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Výchozí Automatické zvětšování a autoshrink nastavení bude pracovat pro vás bez optimalizace mnoho serveru SQL Server systémy. Existují však prostředích, kde není nutné vypnout nastavení nebo kde budete pravděpodobně muset upravit Automatické zvětšování a autoshrink Parametry. Tento článek uvádí některé obecné informace o vás, když vyberete nastavení prostředí.

Další informace

Zde je vhodné zvážit, pokud se rozhodnete pro optimalizaci vašeho Automatické zvětšování a autoshrink Parametry.

Jak konfigurovat nastavení?

 1. Můžete nakonfigurovat Automatické zvětšování a autoshrink nastavení pomocí jedné z následujících:
  • Příkazu ALTER DATABASE (není k dispozici v serveru SQL Server 7.0)
  • SQL Server Management Studio nebo SQL Enterprise Manager
  • Na sp_dboption, jak uložená procedura (neschváleno SQL Server 2005)
  Poznámka: Používáte-li SQL Server 2005, můžete použijte modul snap-in SQL Server Management Studio namísto SQL Enterprise Manager. Další informace o nastavení serveru SQL Server 2005 naleznete na následujících webech společnosti Microsoft Developer Network (MSDN):
  Postup: přidání dat nebo souborů protokolu do databáze (SQL Server Management Studio)
  http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms189253.aspx
  Vlastnosti databáze (soubory stránka)
  http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms180254.aspx
  Můžete také nakonfigurovat Automatické zvětšování možnost při vytvoření databáze.

  Můžete zobrazit aktuální nastavení prostřednictvím vlastnosti databáze v nástroji SQL Enterprise Manager (SEM). Nebo můžete spustit následující příkaz Transact-SQL:
  sp_helpdb [ [ @dbname= ] 'name' ]
 2. Pamatujte Automatické zvětšování nastavení jsou na jeden soubor. Proto je nutné nastavit je na nejméně dvě místa pro každou databázi (jeden pro primární datový soubor a jeden pro primární protokol). Pokud máte více data a soubory protokolů, musíte nastavit možnosti každého souboru. V závislosti na prostředí může končit různá nastavení pro každý soubor databáze.

Jaké jsou důsledky výkonu?

 • Pokud spustíte transakce, které vyžaduje více místa protokolu než je k dispozici, a jste zapnuli Automatické zvětšování možnost pro transakci databáze, potom okamžiku jeho přihlášení trvá dokončení transakce bude zahrnovat dobu potřebnou růst podle nakonfigurovanou velikost protokolu transakce. Pokud je přírůstek velké nebo jiných faktor, který způsobí trvat delší dobu, dotaz, ve kterém můžete otevřít transakce se pravděpodobně nezdaří z důvodu chyby vypršení časového limitu. Totéž problému mohou být výsledkem automatické zvětšování datové části vašeho databáze. Změna vašeho Automatické zvětšování konfigurace naleznete v tématu "ALTER DATABASE" v knihy pro SQL Server Online.
 • Pokud spustíte velké transakce, která vyžaduje protokol ostatní transakce, které vyžadují zápis do protokolu transakce bude také růst musí počkat na dokončení operace zvětšit.
 • Pokud kombinujete Automatické zvětšování a autoshrink možnosti, můžete vytvořit zbytečné nároky. Zkontrolujte, zda prahové hodnoty, které aktivují zvětšit a zmenšit operace nezpůsobí. časté změny velikosti směrem nahoru nebo dolů. Například můžete spustit transakci způsobí, že protokol o transakcích dosáhnout 100 MB v době zavazuje. Nějakou dobu poté autoshrink Spustí a zmenší protokolu transakcí, 100 MB. Potom spusťte stejné transakce a způsobí, že protokol o transakcích znovu dosáhnout 100 MB. V tomto příkladu vytvoříte zbytečnému zatížení a potenciálně vytváření Fragmentace souboru protokolu, buď, které mohou negativně ovlivnit. výkon.
 • Fyzické fragmentace měnit velikost dat nebo soubory protokolu mohou mít závažný vliv na výkon. Je to zda Používáte-li automatické nastavení nebo zda ručně zvětšit a zmenšit často soubory.
 • Pokud růst databáze o malý kousek, nebo pokud je růst it a jeho zmenšení, lze ukončit s fragmentaci disku. Disk fragmentace může za určitých okolností způsobit problémy s výkonem. Scénář z malý přírůstek může také snížit výkon na vašem systém.
 • SQL Server 2005 nebo novější můžete povolit rychlé soubor inicializace. Inicializační soubor rychlých urychluje alokace souborů pouze pro datové soubory. Inicializační soubor rychlých nevztahuje do souborů protokolu.
 • Pokud máte mnoho soubor growths do souborů protokolu, může být příliš velký počet souborů protokolu pro virtuální (VLF). To může vést k potížím s operací při spuštění/online databáze, replikace, zrcadlení a změnit sběr dat (CDC). Navíc to může někdy způsobit potíže s výkonem se změnami datové.

Doporučené postupy

 • Pro spravované výrobního systému je třeba zvážit Automatické zvětšování být pouze pohotovostní neočekávané růstu. Spravovat vaše data a protokolu růst na každodenním základě s Automatické zvětšování.
 • Výstrahy nebo monitorovací programy můžete použít ke sledování souboru velikost a proaktivně rozšiřovat soubory. Pomáhá to předcházet fragmentaci a umožňuje posun těchto činností údržby bez špičky hodiny.
 • AutoShrink a Automatické zvětšování musí být pečlivě vyhodnoceno vyškolených správce databáze (DBA); že nesmějí být ponechána nespravovaná.
 • Vaše Automatické zvětšování přírůstek, musí být dostatečně velký, aby se zabránilo výkonu sankce uvedené v předchozí části. Přesná hodnota v konfiguraci nastavení a volbu mezi procentuální růst a určitou velikost MB růst závisí na mnoha faktorech ve vašem prostředí. Obecné pravidlem pro můžete použít pro testování nastavení vašeho Automatické zvětšování nastavení velikosti asi jedna osm soubor.
 • Zapnutí nastavení <maxsize> pro každý soubor zabráníte pěstování až k bodu, kde se použije až všechny dostupné žádné jeden soubor na disku místo.</maxsize>
 • Udržovat co nejmenší velikost transakcí zabráníte neplánovaným soubor růst.

Proč mít starosti o místo na disku, je-li nastavení velikosti jsou automaticky kontrolována?

 • Na Automatické zvětšování nastavení nelze zvětšit velikost databáze za hranicemi dostupné místo na disku u jednotek, které soubory jsou definovány. Proto pokud Můžete se spolehnout Automatické zvětšování Funkce velikost databáze, musí stále nezávisle ověřte vaše volného místa na disku. Na Automatické zvětšování nastavení je také omezen vyberete pro parametr MAXSIZE Každý soubor. Chcete-li snížit možnost spuštění dostatek místa, můžete sledovat čítače sledování výkonu Serveru SQL Server: Objekt databáze: datové soubory velikost (KB) a když dosáhne určité velikosti v databázi oznámení.
 • Neplánované růstu dat nebo protokolu mohou využít prostor ostatní aplikace očekávat, že je k dispozici a může způsobit, že ty ostatní aplikace dochází k potížím.
 • Přírůstek protokolu o transakcích musí být velké dostatečně náskok před potřebám vašeho jednotek transakce. I s Automatické zvětšování zapnuto, můžete přijímat zprávu protokolu transakcí úplné, pokud ji nelze dostatečně rychle zvětšit k uspokojení potřeb vaší dotaz.
 • SQL Server neustále netestuje databází, které mají přístupů pro konfigurovanou prahovou hodnotu autoshrink. Místo toho vypadá v dostupných databázích a nalezne první jeden, který je konfigurován na autoshrink. Kontroly databáze a zmenší databáze v případě potřeby. Pak ho čeká několik minut před další kontrolou databáze, která je nakonfigurována pro autoshrink. Jinými slovy SQL Server nekontroluje všech databází najednou a zmenšit je všechny najednou. Bude pracovat prostřednictvím databází v kole Distribuce způsobem mohla zatížení mimo časové období. Proto v závislosti na tom, kolik máte konkrétní instanci serveru SQL databází nakonfigurováno autoshrink, může trvat několik hodin od okamžiku, kdy databáze dopadne prahu, dokud jej skutečně zmenší.

Odkazy

Další informace o tom, jak zvětšit a zmenšit velikost databáze a protokolu soubory, klepněte na tlačítko naleznete v následujících článcích znalostní báze společnosti Microsoft:
256650Jak zmenšit transakčního protokolu SQL Server 7.0
272318 Zmenšením protokolu transakcí v SQL Server 2000 s DBCC SHRINKFILE
317375 Protokol transakcí neočekávaně roste nebo naplnění v počítači, který je spuštěn SQL Server
247751 CHYBA: Plán údržby databáze nelze zmenšit velikost databáze
305635 Databáze je automatické rozbalení dojde k vypršení časového limitu
949523 Čekací doba transakční replikace je vysoká SQL Server 2005, je-li hodnota vlastnosti "Počáteční velikost" a hodnota vlastnosti Autogrowth jsou malé
Další informace o inicializaci souboru databáze na webu Microsoft Developer Network (MSDN):
Inicializační soubor databáze
Další informace o povolení inicializační soubor rychlých navštivte následující Web společnosti Microsoft:
Jak a proč povolit rychlé soubor inicializace
Další informace o transakci protokolu fyzické architektury naleznete na webu MSDN:
Transakce protokolu fyzické architektury

SQL Server Books Online; témata: "transakce Protokol fyzické architektury"; "Zmenšením protokolu transakcí"

Vlastnosti

ID článku: 315512 - Poslední aktualizace: 18. května 2011 - Revize: 9.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Workgroup Edition
Klíčová slova: 
kbsqlsetup kbinfo kbmt KB315512 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:315512

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com