SQL Server'da "otomatik büyüme" ve "autoshrink" ayarları ile ilgili konuları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 315512 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Otomatik büyüme ve autoshrink varsayılan ayarlarını sizin için hiçbir birçok SQL Server'da ayarlama ile çalışacak sistemleri. Ancak, ortamları burada ayarlarını etkinleştirmek gerekmez veya var. otomatik büyüme ve autoshrink parametrelerini ayarlamak olabilir Bu makalede, ortamınız için Ayarlar'ı seçtiğinizde, size kılavuzluk edecek bazı arka plan bilgileri sağlar.

Daha fazla bilgi

Burada, otomatik büyüme ve autoshrink parametrelerinizi ayarlamak karar göz önüne almanız gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Ayarları nasıl yapılandırabilirim?

 1. Aşağıdakilerden birini kullanarak otomatik büyüme ve autoshrink ayarları yapılandırabilirsiniz:
  • ALTER DATABASE deyimini (SQL Server 7. 0 ' kullanılamaz)
  • SQL Server Management Studio'yu veya SQL Enterprise Manager
  • Saklı yordamını SQL Server 2005'te (kullanım dışı)'ı sp_dboption
  Not SQL Server 2005 kullanıyorsanız, SQL Enterprise Manager yerine SQL Server Management Studio'yu kullanın. SQL Server 2005'te bu ayarları ayarlama hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitelerini ziyaret edin:
  Nasıl: veri ya da günlük dosyaları, bir veritabanı (SQL Server Management Studio'yu) Ekle
  http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms189253.aspx
  Veritabanı özellikleri (dosyaları sayfa)
  http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms180254.aspx
  Veritabanı oluşturduğunuzda, otomatik büyüme seçeneğini yapılandırabilirsiniz.

  Veritabanı özellikleri aracılığıyla geçerli ayarları, SQL Enterprise Manager (SEM) görüntüleyebilirsiniz. Aşağıdaki Transact-SQL komutu çalıştırabilirsiniz:
  sp_helpdb [ [ @dbname= ] 'name' ]
 2. Otomatik büyüme ayarlarını her dosyası olduğunu göz önünde bulundurun. Bu nedenle, bunları her veritabanı (bir birincil veri dosyası için) ve bir tanesi birincil günlük dosyasının en az iki yerde ayarlamanız gerekir. Birden çok veri ve/veya günlük dosyası varsa, her dosya seçenekleri ayarlamalısınız. Ortamınıza bağlı olarak, her bir veritabanı dosyası için farklı ayarlar bitiş.

Performans üzerindeki etkileri nelerdir?

 • Kullanılabilir olandan daha fazla alanı gerektiren bir işlem çalıştırdığınızda ve otomatik büyüme seçeneğini bu veritabanının işlem günlüğü için açık, bu hareketi tamamlamak için gereken süreyi, işlem günlüğü yapılandırılmış tutara göre ulaşması için geçecek süreyi içerir. Büyüme artışı büyük veya uzun sürmesine neden başka bir etken olduğundan, hareket açmak sorguyu bir zaman aşımı hatası nedeniyle başarısız olabilir. Aynı sıralama sorunu, bir veri bölümü veritabanınızın otomatik büyüme neden olabilir. Otomatik büyüme yapılandırmanızı değiştirmek için <a0></a0>, "ALTER DATABASE", SQL Server Books Online konusuna bakın.
 • Büyüme günlüğe gerektiren büyük bir hareket çalıştırırsanız, işlem günlüğü yazma gerektiren diğer işlemleri de büyüme işlemi tamamlanıncaya kadar bekleyin zorunda kalırsınız.
 • Otomatik büyüme ve autoshrink seçenekleri birleştirirseniz, ek yükünü gereksiz oluşturduğunuz. Büyüme tetiklemek ve operasyonları daraltmanız eşiklerini değil neden olacak boyutu değişiyor yukarı ve aşağı sık sık denetleyin. Örneğin, onu tamamlar zaman ulaşması 100 MB olarak işlem günlüğü neden olan bir hareket çalıştırabilir. Autoshrink başlatır ve işlem günlüğü 100 MB olarak küçültür sonra bazı zaman. Daha sonra aynı hareket çalıştırın ve işlem günlüğü, 100 MB yeniden büyümesine neden. Bu örnekte, gereksiz ek yükü ve büyük olasılıkla, parçalanma biri ya da performansını olumsuz etkileyebilir günlük dosyasının oluşturma oluşturuyorsunuz.
 • Veri veya günlük dosyalarının boyutunu değiştirmelerini fiziksel parçalanma, bilgisayarınızın performansı önemli bir etkisi olabilir. Bu, Otomatik ayarları kullanıp veya olup olmadığını el ile ulaşması ve dosyaları sık sık daraltmanız geçerlidir.
 • Küçük artırmalarla veritabanınızın büyüme veya, büyütmek ve küçültmek sonra disk parçalanması ile sona erdirebilir. Disk parçalanması, bazı durumlarda performansı sorunları neden olabilir. Küçük büyüme katları olan BIR senaryo, sisteminizde performans da azaltabilirsiniz.
 • SQL Server 2005 veya sonraki sürümleri, anlık bir dosyayı başlatma etkinleştirebilirsiniz. Dosya ayırmaları yalnızca veri dosyalarının anlık bir dosyayı başlatma hızlandırır. Anlık bir dosyayı başlatma, günlük dosyalarına uygulanmaz.
 • Çok sayıda dosya growths Günlük dosyalarınız varsa, sanal günlük dosyaları (VLF) aşırı derecede büyük bir sayı olabilir. Bu veritabanı başlatma çevrimiçi işlemleri, yansıtma, çoğaltma, performans sorunları için müşteri adayı ve veri yakalama (HDM) değiştirebilirsiniz. Ayrıca, bu bazen veri değişiklikleri ile performans sorunlarına neden olabilir.

En iyi yöntemler

 • Bir yönetilen üretim sistemi için yalnızca bir olası beklenmeyen büyüme olmasını otomatik büyüme düşünmeniz gerekir. Otomatik büyüme ile günlük olarak, veri ve günlük büyüme yönetmeyin.
 • Uyarıları veya izleme programları, dosyaları önceden ulaşması ve dosya boyutları'nı izlemek için kullanabilirsiniz. Bu işlem, parçalanma korunmanıza yardımcı olur ve bu bakım etkinlikleri olmayan en yüksek saat vardiya izin verir.
 • AutoShrink ve otomatik büyüme dikkatle eğitimli bir veritabanı yöneticisi tarafından değerlendirilecek gerekir (DBA) değil bırakılmalıdır yönetilmeyen.
 • Bilgisayarınızı otomatik büyüme artışı önceki bölümünde listelenen performans yasal önlemek için yeterli büyüklükte olması gerekir. Tam değer, yapılandırma ayarı ve bir yüzde büyüme ve belirli bir MB boyutunu büyüme arasındaki seçim kullanmak için ortamınızdaki birçok etkene bağlıdır. Genel bir kural da başparmak size kullanabileceğiniz sınama otomatik büyüme ayarınız yaklaşık bir sekiz için dosyanın boyutunu ayarlamak için.
 • Tek bir dosya tüm kullanılabilir disk alanı kullandığı bir noktaya büyümesini önlemek için her dosya için <maxsize>ayarını etkinleştirin.
 • Hareketlerinizi boyutunu plansız dosya büyümesini engellemek olabildiğince küçük tutun.

Neden boyutu ayarlarını otomatik olarak denetlenir, disk alanı hakkında endişelenmeniz zorundayım?

 • Otomatik büyüme ayarı dosyaları tanımlanan sürücülerdeki kullanılabilir disk alanı sınırlarını aşan veritabanı boyutunun büyümesine edemiyor. Bu nedenle, veritabanlarınızı boyutunu otomatik büyüme işlevleri kullanır, bağımsız olarak yine kullanılabilir sabit disk alanınızın denetlemelisiniz. Otomatik büyüme ayarı, her dosya için seçtiğiniz MAXSIZE parametresi ile de sınırlıdır. Alanınız çalıştırma olasılığını azaltmak için <a0></a0>, performans izleyicisi sayacı izleyebilirsiniz SQL Server: veritabanı nesnesi: veri dosyalar boyutu (KB) ve veritabanında belirli bir boyuta ulaştığında uyarı ayarlama.
 • Diğer uygulamalar kullanılabilir olmasını beklediğiniz ve diğer uygulamaları da sorun yaşamaya neden olabilir bu alanı, veri veya günlük dosyalarının plansız büyüme alabilir.
 • Işlem günlüğünüzü, büyüme artışı, <a0>işlem</a0> birimlerinin gereksinimlerini önceden kalmak için yeterli büyüklükte olması gerekir. Açık bile otomatik büyüme ile işlem günlüğü, yeterince hızlı sorgunuzu gereksinimlerini karşılamak için genişlemesine olamaz, tam olduğunu belirten bir ileti alabilirsiniz.
 • SQL Server veritabanları için autoshrink yapılandırılmış eşik isabet sürekli sınamaz. Bunun yerine, kullanılabilir veritabanlarının görünür ve autoshrink için yapılandırılmış birinci bulur. Bu işlem, bu veritabanını denetler ve gerekirse, bu veritabanı küçülür. Ardından, önce autoshrink için yapılandırılmış bir sonraki veritabanı denetimi birkaç dakika bekler. Ba?ka bir deyi?le, SQL Server değil tüm veritabanlarının bir kerede denetleyin ve bunların tümünü bir seferde küçülebilir. Bir süre dışında yük stagger için hepsini birer kez deneme biçimde veritabanları ile çalışır. Bu nedenle, belirli bir SQL Server örneğinde kaç veritabanları için autoshrink yapılandırmış olduğunuz bağlı olarak, bu veritabanı, gerçekten küçültür kadar eşik isabetlerinin sayısı saatinden birkaç saat sürebilir.

Referanslar

Büyüme ve veritabanı ve günlük dosyalarınızı daraltma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
256650Nasıl yapılır: SQL Server 7.0 işlem günlüğünü daraltma
272318SQL Server 2000'de DBCC SHRINKFILE ile işlem günlüğünü daraltma (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
317375Işlem günlüğü beklenmedik biçimde büyüyor veya SQL Server çalıştıran bir bilgisayarda dolduğu
247751Hata: Veritabanı bakım planının veritabanı daraltmanız.
305635Bir veritabanını otomatik olarak genişleyen BIR zaman aşımı oluşur
949523"Başlangıç boyutu" özelliğinin değeri ve Autogrowth özelliğinin değeri, küçük bir işlem çoğaltma gecikmesi SQL Server 2005'te yüksektir
Veritabanı dosyası başlatma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitesini ziyaret edin:
Database file initialization
Anlık bir dosyayı başlatma etkinleştirme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
How and why to enable instant file initialization
Işlem günlüğünün fiziksel yapısı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki MSDN Web sitesini ziyaret edin:
Transaction log physical architecture

SQL Server Books Online'da; konuları: "Hareket kütüğü fiziksel Architecture"; "İşlem günlük daraltılması"

Özellikler

Makale numarası: 315512 - Last Review: 7 Mart 2008 Cuma - Gözden geçirme: 7.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB315512 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:315512

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com