Windows, silinmiş verileri üzerine yazarken Cipher.exe nasıl kullanılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 315672 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Yöneticiler, Cipher.exe şifreleyip <a0>NTFS</a0> dosya sistemini kullanan sürücülerde verilerin şifresini çözmek ve dosya ve klasörleri bir komut isteminden şifreleme durumunu görüntülemek için kullanabilirsiniz. <a0>Cipher</a0> aracının güncelleştirilmiş bir sürüm, Windows 2000'de yayımlanmıştır ve Windows XP ile birlikte gelir. Güncelleştirilmiş sürümü, başka bir güvenlik seçeneği ekler. Böylece, kurtarılan erişilen ve edemiyor sildiğiniz verilerin üzerine yeteneğini bu yeni seçeneğidir.

Dosya veya klasörleri sildiğinizde, verileri başlangıçta sabit diskten kaldırılmaz. Bunun yerine, silinen veriler tarafından kullanılan disk üzerindeki alanı "ayırmanın." Bunu ayırmanın sonra yeni veriler diske yazıldığında alanı kullanılabilir. Alanın üzerine kadar bir alt düzey disk Düzenleyicisi veya veri kurtarma yazılımı kullanarak silinmiş verileri kurtarmak olasıdır.

Dosyaları düz metin olarak oluşturur ve bunları şifrelemek, veri şifreleme işlemi sırasında bir hata ortaya çıkarsa, kayıp değil, şifreleme dosya sistemi (EFS) dosyasının yedek kopyasını sağlar. Şifreleme işlemi tamamlandıktan sonra yedek kopyayı silinir. Bunun üzerine kadar olarak diğer silinen dosyalar ile verilerin tümüyle kaldırılmaz. Şifreleme hizmet programı yeni bir sürümü gibi verilerin yetkisiz kurtarma engellemek için tasarlanmıştır.

Windows 2000 kullanıcıları için yeni Cipher.exe aracı Windows 2000 Güvenlik Toplama Paketi 1 bir parçasıdır. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
311401Windows 2000 Güvenlik Toplama Paketi 1 (SRP1), Ocak 2002
Windows XP'NIN içerdiği Cipher.exe yardımcı programını özelliği silinen verilerin üzerine yazılmasını sağlar.

Üzerine yazarken, şifreleme güvenlik aracı kullanmak nasıl veri silinmiş.

Cipher.exe kullanarak bir birimdeki silinen veriler üzerine yazmak için cipher komutuyla /w</a1> anahtarını kullanın. Aşağıdaki adımları kullanın:
  1. Tüm programlardan çıkın.
  2. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, cmd yazın ve ENTER tuşuna basın.
  3. Tür /w: driveletter cipher: \ foldername, ve sonra ENTER tuşuna basın. Sürücü ve silinen üzerine kullanmak istediğiniz verileri içeren birim tanımlayan bir klasör belirtin. Dosya veya klasörler için ayrılmış olan verilerin üzerine yazılır. Bu veriler kalıcı olarak kaldırır. Büyük bir boşluk yazarak, bu işlem uzun zaman alabilir.

    Not Windows 2000 ile bağlama noktaları, bir birimdeki boş bir klasör bir NTFS birimindeki takabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, takılı birimin, kendi sürücü harfi yok. Birime yönelik tek bağlama noktası oluşturduğunuz yol kullanılarak yoludur. Bu nedenle, silme ilişkili birimi bir yolu bir klasör ve bu, BT belirler /w anahtarı ister. Dosya sistem çalışma biçimi nedeniyle, tüm birim wiped gerekir. Bir dosya, herhangi bir anda birimde herhangi bir yazılabilir. Bir klasör, disk üzerinde belirli bir fiziksel konuma gidermez, ancak birimin içindekiler (MFT veya FAT) dosya girdileri mantıksal bir kapsayıcıdır. Ayrılmamış alan içinde kalan veri olduğundan emin olmak için birimdeki tüm ayrılmamış alan wiped gerekir.

Referanslar

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
298009Dosya sistemini şifreleme için Cipher.exe güvenlik aracı
223316Şifreleme Dosya Sistemine İlişkin En İyi Yöntemler

Özellikler

Makale numarası: 315672 - Last Review: 29 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 4.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowtomaster KB315672 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:315672

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com