INF: Spoločné SQL Mail problémy

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 315886 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok používa otázku a odpoveď formát na identifikáciu bežné problémy môžu vyskytnúť pri práci s SQL Mail a vám poskytuje niekoľko tipov na ako opraviť alebo riešenie týchto problémov. Veľká Väčšina SQL Mail súvisiace problémy sú spôsobené nesprávnou konfiguráciou. Ďalšie informácie o tom, ako správne nakonfigurovať SQL Pošta, kliknutím na nasledujúce číslo článku zobrazte článok v balíku Microsoft Databázy Knowledge Base:
263556 INF: Informácie o možnostiach konfigurovania SQL Mail
Tento článok predpokladá pracovnú znalosť o základné informácie poskytované v Q263556. Pokiaľ nie je uvedené inak, komentáre v tomto článku sa týkajú SQL Mail vzťahuje aj na SQLAgentMail.

DALSIE INFORMACIE

Skontrolujte konfiguráciu

Opravuje nesprávne konfigurácie môžete vyriešiť obrovské Väčšina problémov s SQL Mail. Aby sa ubezpečil, že SQL Mail nakonfigurovaný správne používanie tohto zoznamu:
 • Musíte mať poštový klient (napríklad program Microsoft Outlook) nainštaluje na počítač, ktorý spúšťa servera SQL Server.
 • Použite možnosť firma alebo pracovná skupina pre program Microsoft Outlook 2000 (Microsoft Outlook 2002 robí Nemáte možnosť firma alebo pracovná skupina ). Výber možnosti v ponuke Nástroje kliknite na položku Možnostia potom dvakrát kliknite na karte Služby pošty . V dialógovom okne Mail Services kliknite na príkaz Podporu pošty . Program Microsoft Outlook 2002 nepracuje s SQL Mail pri používate server internetovej pošty, pokiaľ klient Outlook je ponechaná jazdnú rýchlosť všetky časy.
 • Musíte mať pracovné poštový server ako Microsoft Výmeny alebo internetovú poštu (Post Office Protocol 3 [POP3] alebo Simple Mail Protokol o doprave [SMTP]) servera. SMTP server odchádzajúcej pošty nemusí byť rovnaké ako server prichádzajúcej pošty POP3; Avšak, musíte mať platnú server prichádzajúcej pošty s konfigurované poštové konto, dokonca aj keď ste nikdy v úmysle SQL Mail odosielať poštu.
 • Musia zohľadňovať môžete použiť na spustenie služby SQL Server Ak používate Exchange server, je kontom domény. Konto domény musia mať poštovú schránku na serveri Exchange server. Ak používate Internet mail serveru, lokálne konto môžete použiť na spustenie služby SQL Server. Avšak, účet môžete použiť na spustenie služby SQL Server nemôže byť lokálne systémové konto, podľa ktoréhokoľvek okolnosti. To isté platí pre konto služby môžete použiť na spustenie SQL Agenta, ak používate SQLAgentMail.
 • Pretože pošty profily sú spojené so spoločnosťou Microsoft Windows prihlasovacie konto, musíte sa prihlásiť na počítač, na ktorom je spustený SQL Server s konto spustenie služby SQL Server s cieľom kontrolovať poštu profil dostupný pre SQL Server. Napríklad, otvorte Ovládací Panel. V dialógovom okne Ovládací Panel dvakrát kliknite na položku Pošta. V dialógovom okne Pošta dvakrát kliknite na položku Zobraziť profily. Ak používate SQLAgentMail a konto služby SQL Agent je odlišná od konto služby SQL Server, musíte tiež prihlásiť s Kontrolovať poštu profily k dispozícii účtu SQL agenta služby pri spustení SQL Agent.
 • Musíte byť schopní otvoriť poštový klient a testovať odoslanie a prijímania e-mailov na Váš poštový server. Žiadne dialógové okno alebo správy zobrazí, ktoré vyžaduje akcia používateľa. SQL Mail použitia poštového klienta na odosielanie pošty. Pretože SQL Mail spustí služba SQL Server, všetky dialógové okná ktoré vyžadujú interakciu používateľa objaví na "virtuálnej pracovnej ploche" a nedostávajú žiadnu odpoveď. Nedostatok odozvy spôsobuje SQL Mail prestať reagovať (zablokuje sa).
 • Musíte poskytnúť SQL Mail profilu elektronickej pošty môžete použiť na testovanie Vaša pošta konfigurácie klienta. Urobiť tak, že v podniku jasliach otvorte priečinok Podporných služieb . V priečinku Podporné službySQL poštakliknite pravým tlačidlom myši a potom kliknite na položku Vlastnosti. Ak používate SQLAgentMail, musíte poskytnúť profilu elektronickej pošty na SQL Agent. To tak, že v Enterprise Manager, otvorte priečinok riadenia , kliknite pravým tlačidlom na SQL Agenta potom kliknite na položku Vlastnosti.
 • Predvolený program elektronickej pošty Internet musí byť rovnaký ako poštový klient môžete použiť na testovanie konfigurácie pošty. Aby sa ubezpečil, že máte program správne otvorte Ovládací Panel, dvakrát kliknite na položku Možnosti siete Interneta potom kliknite na kartu programy .
 • Pre akýkoľvek predchádzajúcej zmeny prejavili, musíte Zastavte a reštartujte službu SQL Server. Ak konfigurovať predvolenú profilu elektronickej pošty, musíte reštartovať počítač, aby zmeny prejavili.

Často narazilo na problémy

Zoznam problémov súvisiacich s SQL poštu často stretávajú zákazníkov vyplýva. Diskusie o rôznych problémov je otázka a Odpoveď formát. Tieto otázky nie sú uvedené v poradí podľa frekvencie hoci podobné otázky sú zoskupené spolu. Odpovede nezohľadňujú každý pravdepodobnou príčinou; Avšak, odrážajú hlavných príčin určitej problém.

Q1: Prečo SQL Mail prestal pracovať po inovácii na SQL Server 2000?

A1: SQL Server 2000 zavádza významné zmeny na SQL Mail. The Hlavnou zmenou je, že SQL Mail teraz používa rozšíreným aplikačným Mail Programovací Interface (MAPI) namiesto na rozhranie simple MAPI. Ďalšie informácie o rozdieloch medzi jednoduché a rozšírené rozhranie MAPI, kliknite na nižšie uvedené číslo článku zobrazte článok v Databázy Microsoft Knowledge Base:
200018 INFORMÁCIE: Rozdiely medzi Spolupracujúce údajové objekty, rozhranie Simple MAPI a rozšírené rozhranie MAPI
Ak používate SQL Server 2000, Microsoft dôrazne vyzýva vás požiadať Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 2 (SP2) alebo novšiu, predtým, než sa pokúsite použiť SQL Mail.

O2: Prečo SQL Mail prestal pracovať po inovovaný program Microsoft Outlook alebo uplatňovať Oprava zabezpečenia programu Outlook?

A2: Outlook 2000 E-Mail Security Update prepustený v auguste 2001 bráni šíreniu e-mailovej červami rozšíriť zaslaním sami Všetci vo vašom adresári. Oprava zabezpečenia zistí, keď nie je program Outlook Program odošle e-mail a zobrazí sa dialógové okno sa táto správa:
Určitý program sa pokúša o automatické odoslanie e-mailu vaše mene. Chcete umožniť?
Musíte kliknúť Áno Ak chcete poslať mail.

SQL pošty na server SQL Server 6.5 a SQL Server 7.0 považuje-Outlook program, ktorý sa pokúša pri odosielaní pošty. Avšak, pretože SQL Mail sa nazýva služba SQL Server dialógovom okne zaslať "virtuálnej pracovnej ploche" služba SQL Server a nezobrazí na serveri. Pretože sa vyskytne bez zásahu používateľa, SQL Mail prestane reagovať.

Funkcie zabezpečenia môže zmierniť s pomoc správcu servera Exchange; Avšak, lepším riešením je Inovujte na SQL Server 2000. SQL poštu v SQL Server 2000 umožňuje rozšírené rozhranie MAPI spojenie, ktorý obchádza dialógové okno zabezpečenie. Ďalšie informácie o Program Outlook security patch tutorial, kliknutím na nasledujúce číslo článku zobrazte článok v Microsoft Knowledge Base:
262631 OL2000: Informácie O aktualizácii zabezpečenia e-mailu programu Outlook
Program Microsoft Outlook 2002 obsahuje bezpečnosti funkcie v aktualizácii zabezpečenia programu Outlook 2000.

Ste-li už používate SQL Server 2000 a SQL Mail prestane fungovať po inovácii na Program Outlook 2002, pravdepodobne používate server internetovej pošty. By ste mohli nakonfigurovať predchádzajúce verzie programu Outlook tak, aby ste mohli poslať mail od Služba Microsoft Windows. Na zlepšenie výkonu pri práci s nepoužívajúcich Exchange hromadnej pošty zaraďovača beží v procese priestore Microsoft Program Outlook 2002, ktorý vyžaduje, aby klient Outlook byť otvorený vo všetkých časoch, keď môžete odosielať poštu nepoužívajúcich Exchange Server. Ak nechcete opustiť výhľad 2002 klienta spusteného na serveri vôbec krát (aby ste sa musia prihlßsi ? Server), musí používať Exchange server ako poštový server alebo návine Späť na predchádzajúcu verziu programu Microsoft Outlook.

O3: Ako zistím ak budem mať Oprava zabezpečenia programu Outlook nainštalovaný na mojom serveri?

A3: v ponuke Pomocník programu Outlook kliknite na položku Čo je Microsoft Outlook. Ak máte verziu programu Outlook 2000 9.0.0.4201 alebo novší, potom ste máte nainštalovaný program Outlook E-mail Security Update.

O4: Ako môžete zabrániť SQL Mail visí ak majú Oprava zabezpečenia programu Outlook alebo som pomocou programu Outlook 2002?

A4: musí pracovať s správcu servera Exchange na zmenu predvolené nastavenie zabezpečenia. Presný postup závisí na tom, či používate Outlook 2000 alebo Outlook 2002 (poskytované s balíkom Office XP). Ďalšie informácie o zmene výmenu nastavenia zabezpečenia, kliknite na tlačidlo nižšie čísla zobrazíte články v Databázy Microsoft Knowledge Base:
263297 OL2000: Informácie pre správcov o aktualizácii zabezpečenia e-mailu programu Outlook
290499 OL2002: Informácie pre správcov o funkciách zabezpečenia e-mailu
O5: Prečo je moja odchádzajúcu poštu uviazol v priečinku Doručená pošta?

A5: tento problém je pravdepodobnejší výskyt pomocou programu Outlook 2002. Na zlepšiť výkonnosť Internetu e-mail, vývojový tím Office presťahoval mail zaraďovacia služba pre nepoužívajúcich Exchange mail do programu Outlook proces priestoru. Musíte mať Klienta Outlook otvorte odosielať odchádzajúcu poštu. Tento problém sa nedotýka e-mail že vyhliadky odošle na Exchange server.

Môžete tiež Tento problém stretnúť, keď používate program Outlook 2000. V tomto prípade sa s najväčšou pravdepodobnosťou príčinou je neposkytla pracovných POP3 server ako prichádzajúcej pošty Server profilu elektronickej pošty.

O6: Prečo je môj odchádzajúcu poštu uviazli v priečinku Pošta na odoslanie?

A6: Tento problém vyskytuje častejšie u starších e-mailových klientov ako Microsoft Windows Messaging a programu Microsoft Outlook 97. Boli tieto poštových klientov nikdy nemala v úmysle byť volaná zo služby Windows ako napríklad SQL Server. Ďalšie informácie nájdete Kliknutím na nasledujúce číslo článku zobrazte článok v článku databázy Microsoft Knowledge Základne:
237913 INFORMÁCIE: Outlook objektový Model nevhodné na spustenie služby Windows
Tieto poštoví klienti sú teraz zastarané, takže by ste mali už sa stretáva tento problém. Avšak, ak ste, je možné Kontaktovanie služby technickej podpory spoločnosti Microsoft získať rýchlu opravu.

Q7: Prečo nie som všetky odoslané správy v priečinku Odoslaná pošta ?

A7: SQL Mail pre SQL Server 6.5 a SQL Server 7.0 uloží kópiu odoslané správy do priečinka Odoslané položky programu Outlook, ktorá je predvolené správanie sa jednoduchý Rozhranie MAPI. Dokonca aj vtedy, ak túto možnosť vypnete zrušením začiarknutia možnosť Uložiť kópie odoslaných správ v priečinku Odoslaná pošta v programe Outlook poštový klient, možnosť je ignorovaná.

SQL Mail pre SQL Server 2000 je napísaný pomocou rozšíreného MAPI rozhranie a robí nie uložiť kópiu odoslaných správ v priečinku Odoslaná pošta . Ak potrebujete kópiu správy, ktoré posiela SQL Mail z SQL Server 2000, musí kópia: im to sami a vytvoriť programu Outlook správa pravidlo cesty tieto správy sa skopíruje do priečinka Odoslaná pošta .

Q8: Prečo je mojej schránky úplné, ale nezobrazuje žiadne poštu v priečinku Odoslaná pošta ?

A8: server SQL Server 7.0 A SQL Server 2000 je možnosť v Okno SQL Server Agent vlastností na Uloženie kópie odoslaných správ v priečinku Odoslaná pošta. Ak ste nevybrali možnosť SQL Mail uloží kópie SQL Server Agent pošta v koreňovom priečinku servera Exchange. Keď schránky naplní, xp_sendmail uložené postup môže zlyhať na odosielanie pošty a vrátila chybovú hodnotu 0x80040403 alebo chybové hlásenie MAPI_E_TABLE_TOO_BIG medzi ostatné.

Nesmie byť schopný pozri kópie SQLAgentMail od spoločnosti Microsoft Program Outlook a bude musieť použite pomôcku Microsoft Exchange MDB Viewer vidieť a odstrániť tieto správy. Ďalšie informácie o tom, ako to opraviť problém, kliknite na tlačidlo nižšie čísla zobrazíte články v balíku Microsoft Databázy Knowledge Base:
261133 OPRAVIŤ: DTS "poslať Mail" zapĺňa poštovej schránky a Outlook nemôže zobraziť alebo odstrániť e-mailových správ
308758 OPRAVIŤ: SQL Agent Mail môže spôsobiť E-mail zapísať na koreňovom adresári Source schránky
Q0: Prečo SQL Mail neodstráni môj e-mailovými prílohami?

A9: Ak spustíte xp_sendmail uložené postupom pomocou dotazu a @ attach_results je pravda, dočasné súbory vytvorené pre prílohy sú ponechané v System32 adresár, v ktorom je inštalovaný operačný systém Windows. Toto správanie sa prejavuje vo všetkých verziách servera SQL Server. Ďalšie informácie o tomto probléme, kliknite na tlačidlo nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
151545 Chyba: xp_sendmail S @ dotaz ponecháva dočasné súbory na serveri
Q10: Prečo žiadne profily pošty uvedené v rozbaľovacom zozname v dialógovom okne Vlastnosti SQL Mail?

A10: Pravdepodobnou príčinou je služba SQL Server beží pod je nakonfigurovaný na spúšťanie pomocou lokálneho systémového konta. Lokálne systémové konto nemá nesmie mať prihláseniu systému Windows s ním spojené; preto žiadne pošty profily môže byť nakonfigurovaný pre SQL Server. Postúpiť časti v tomto článku pre pokyny na výber spustenia konto správne služby.

Ďalším pravdepodobnou príčinou je žiadne profilu elektronickej pošty pre dané konto používa na spustenie Služba MSSQL Server. Ak chcete nakonfigurovať poštového profilu na použitie s SQL Server Poštu, musíte sa najprv prihlásiť k počítaču s aplikáciou Windows je SQL Server spustenie s rovnakým prihlasovacie meno a heslo, ktoré používa na spustenie MSSQL Server služba.

Nemusíte mať nastavený ako predvolený e-mailový program Microsoft Outlook klient. Postúpiť časti v tomto článku pre pokyny o preskúmaní váš predvolený program elektronickej pošty.
Q11: Prečo nemá SQL Mail fungovať len keď som prihlásený na server?

A11: Svedčí nemajú SQL Mail správne nakonfigurované. Použite Kontrolný zoznam nastavení v časti v tomto článku overte, či máte SQL Pošta správne nakonfigurované. Napríklad pracovné POP3 (prichádzajúca pošta) servera môžu nesmie boli dodané konfigurácie pošty.

Ďalším možnou príčinou je, že ste pomocou programu Outlook 2002 s Internet Mail servera. Program Outlook 2002 zaobchádza odlišne ako výmena nepoužívajúcich Exchange servery servery. Pretože pošty zaraďovača plynúť v rámci procesu priestoru programu Outlook pre nepoužívajúcich Exchange poštové servery, musíte mať program Outlook 2002 klienta spusteného príkaz Odoslať internetovej pošty. Keď sa odhlásite z serveri, klient Outlook vypne a je už Odoslaná pošta. Ak chcete odstrániť tento problém, musíte buď použiť Outlook 2000 alebo prepnúť na serveri Exchange server.

Q 12: Prečo nemá SQL Mail prestať reagovať (zablokuje sa)?

A12: Ak SQL Mail zablokuje pravidelne, najpravdepodobnejšou príčinou je strata pripojenie na poštový server. Skúsenosti ukazujú, že SQL Mail je viac pravdepodobné, že prestane reagovať, ak používate server internetovej pošty (POP3/SMTP), ale tiež môže prestať reagovať, ak pripojenie na Exchange server zlyhá.

Čo sa stane, je, že poštový klient pokúsi pripojiť k poštový server. Ak sa spojenie nepodarí, správa z poštového klienta sa zdá, že požiada akcia používateľa, či chcete pokračovať alebo zrušiť. The hlásenie nezobrazí na serveri, pretože SQL Mail plynúť SQL Služba Server. Pretože hlásenie nezobrazí, môže nastať žiadna akcia používateľa a SQL Mail čaká dobu neurčitú. Dokonca aj vtedy, ak obnovenie sieťové pripojenie SQL Mail automaticky nevynuluje a skúste to znova. Musíte ukončiť a reštartovať Služba SQL Server predtým, ako môže začať odosielanie správ znova.

Ďalšou možnou príčinou SQL Mail prestane reagovať, je nový program Outlook Funkcia zabezpečenia, ktorá automatically and aplikácia-Outlook odosiela e-mailu. SQL Mail pre SQL Server 6.5 a SQL Server 7.0 sú takéto nie je program Outlook aplikácie. Ak bezpečnostné dialógové okno pole sa zobrazí pri odosielaní pošty SQL to má rovnaký účinok tvorby SQL Mail prestať reagovať, akoby pripojenie na poštový server boli stratené.

Q13: Ako môžem povedať ak dialógovom poli správy spôsobujú SQL Mail prestať reagovať?

A13: Pretože SQL Mail spustiť prostredníctvom služby SQL Server akékoľvek dialógové okno pole správy, ktoré spôsobujú SQL Mail prestane reagovať sa nezobrazia na pracovnej ploche. Ak chcete určiť, ak SQL Mail spôsobuje dialógovom poli správy, musíte spustenie služby SQL Server konzolovú aplikáciu, nie ako služba. Chcete tak urobiť, použite tieto kroky:

 1. Prihlásenie do systému Windows server s rovnakým kontom používa na spustenie služby SQL Server.
 2. Otvorte okno príkazového riadka. Ak používate SQL Server 2000 musia prejdete do adresára, v ktorom spustiteľné súbory pre vaše Inštalujú sa inštancia služby SQL Server.
 3. Spustenie služby SQL Server ako aplikácia vykonaním tohto príkaz:

  sqlservr - c

  Poznámka: pre SQL Server 2000, ak používate pomenovanú inštanciu, musíte pridať -s s názvom inštancie.
 4. Pripojenie na server SQL Server s analyzátor dotazu a spustite xp_sendmail rozšíriť uloženej procedúry testovať odoslanie správu elektronickej pošty. Ak ste sa nepoužívajú SQL Server 2000, možno budete musieť spustiť xp_startmail rozšíriť uloženej procedúry začať SQL pošty pred samotnou tlačou odosielať poštu.
 5. Ak sa zobrazí dialógové okno, sa musia opraviť problém pred použitím príkazu SQL Mail.
Q14: Prečo sa moje naplánované úlohy, používajúce oznámenie o pošte program prestal pracovať?

A14: SQLAgentMail môžete tiež prestať reagovať v prípade vyžiadania z naplánovaná úloha v SQL Agent. Byť odpoveď na otázku 13 pre väčšinu bežné príčiny, ktoré spôsobujú SQL Mail prestane reagovať. Napríklad, keď SQLAgentMail stránky za prevádzkovateľa po skončení naplánovanej úlohe, je to synchrónne volanie. Ak pripojenie na poštový server neodpovedá, pre z akéhokoľvek dôvodu, potom plánovač, ktorý vydal príkaz odoslať poštu prestane reagovať a žiadne iné naplánované úlohy môžete spustiť, kým problém je opravené a SQL Server Agent sa zastaví a reštartuje.

Q15: Prečo sa zobrazí hlásenie „Mapi Prihlásenie zlyhalo"?

A15: Hlásenie „Mapi Prihlásenie zlyhalo"vo všeobecnosti znamená, že je SQL Mail nedá sa nájsť poštového profilu, ktoré chcete spustiť. Použite Kontrolný zoznam nastavení v časti v tomto článku, aby sa ubezpečil, že máte SQL Mail správne nakonfigurovaný.

Ďalším dôvodom je, že pošta profil je poškodený, alebo názov profilu je väčší ako 32 znakov. Možno budete chcieť vyskúšať odstránením profilu elektronickej pošty a vykonß s kratším názvom zabezpečiť, aby máte pracovný poštového profilu.

Q16: Prečo sa zobrazí hlásenie "všeobecné mapi zlyhania"?

A16: "General mapi zlyhania" správa je zvyčajne spôsobená nesprávnej konfigurácie pošty SQL. Použite Kontrolný zoznam nastavení v oddiel Tento článok, aby sa ubezpečil, že máte SQL Mail správne nakonfigurované.

Q17: Prečo Zobraziť chyby 1073759806 a 1073759778 v mojom denník chýb servera SQL Server termínov?

A17: Ak začnete SQL pošty v pomocou xp_startmail rozšíriť uložená procedúra SQL Server 2000, uvidíte nasledujúce chybové hlásenia v denníku chýb servera SQL Server:

Chyba: 1073759806, závažnosť: 1, štát: 0 začína SQL Mail relácia....
Chyba: 1073759778, závažnosť: 1, štát: 0 SQL Mail relácie začal.
Sú to informačné (závažnosť = 1) správy kvôli počnúc xp_startmailSQL Mail. S SQL Server 2000, SQL Mail automaticky spustí pri spustení xp_sendmailtak používať xp_startmail nie je potrebné. Môžete ignorovať tieto správy.

Otázka č. 18: Prečo sa zobrazuje chyba 0x80040111 pošta (alebo podobné hexadecimálne číslo) pri pokuse poslať mail?

A18: Prvým krokom pri riešení tohto problému je zistiť, chybové hlásenie priradené číslo šestnástkových chyby. MAPI neskonvertuje chyba čísla struny, takže SQL Mail vracia iba číslo chyby. Ďalšie informácie o tom, ako interpretovať MAPI vrátiť kód, kliknutím na nasledujúce číslo článku zobrazte článok v Databázy Microsoft Knowledge Base:
238119 INFORMÁCIE: Zoznam číselné kódy výsledok rozšírené rozhranie MAPI
Keď sa pozriete do hexadecimálne hodnoty 0x80040111, zobrazí že zodpovedá MAPI chybové hlásenie MAPI_E_LOGON_FAILED, ktoré označuje, že SQL Mail zlyhalo prihlásenie s profilu elektronickej pošty za predpokladu. môžeš potom prijať nápravné opatrenia založené na chybové hlásenie.

Otázka č. 19: Prečo SQL Mail práce, ale SQLAgentMail je nie, alebo naopak?

A19: Jednou z možností je, že sú služby SQL Server a SQL Agent začína s rôznymi účty. Zmeniť konto pri spustení služby to nefunguje s mail začať s rovnakým kontom služby, Práca s poštou. Zastaviť a potom reštartovať službu pred skúškou Táto zmena opraví problém.

Poznámka: Ak používate SQL Mail s internetová poštová služba Osobné ukladanie súboru (.pst) sa používa na uloženie prevzatých e-mailových správ z POP3 server. Tento súbor .pst sa používa služba, ktorá využíva toto poštového profilu a príčiny a konflikt ak SQL Mail a SQL Agent Mail oboch používať rovnaké mail profil. Pre Ďalšie informácie zobrazíte kliknutím na nasledujúce číslo článku zobrazte článok v Microsoft Knowledge Base:
313969 PRB: Chyba "nemôže otvoriť súbor .pst" vyskytuje vtedy, keď používate profil servera POP3 s SQL Mail
Ďalšou možnosťou je, že sú profily rôzne. Po doručení účty sú rovnaké, zmeniť pomôcku pošty ktorý nepracuje používal rovnaký profil pošty, ktorá pracuje. Ak chcete zastaviť, a reštartujte službu pred testovaním, ktorá opravuje túto zmenu problém.

Je dôležité si uvedomiť, že SQL Mail pre SQL Server 6.5 a SQL Server 7.0 používa rozhranie simple MAPI, zatiaľ čo SQLAgentMail používa rozšírenú rozhrania MAPI. Niektoré mailom klientov podporujú len rozhranie simple MAPI a bude pracovať s SQL Mail, ale nie s SQLAgentMail. Ďalšie informácie o poštových klientov podporované pre použitie s SQL poštu, kliknite na nižšie uvedené číslo článku zobrazte článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
311231 INF: najčastejšie otázky - SQL Server - SQL Mail
Predvolený poštový klient môže tiež ovplyvniť operácia SQL Mail. Postúpiť odborná sekcia pre inštrukcie o tom, ako skontrolovať a zmeniť predvolený poštový program.

Q20: Prečo tlačidlo Test vypovedajú, že ho spustiť a zastaviť SQL pošta s mojím profil, ale nemôžete spustiť SQL Mail?

A20:Test tlačidlo v okne SQL pošta (alebo SQLAgentMail) vlastníctva dialógové okno len testy, že môžete použiť za predpokladu, že profilu elektronickej pošty na spustenie SQL Mail. Nezaručuje, že SQL Mail použije Tento profil. Dôvodom pre to je, že v niektorých prípadoch môže ignorovať SQL Mail za predpokladu, že poštového profilu a stále môže využívať zadaný predvolený poštový klient. Ak predvolené nastavenie pošty klienta je napríklad program Outlook Express a Outlook Express nie je nakonfigurovaný na serveri SQL Mail môže pokúsiť použiť počas štartu a potom SQL Mail nebude správne fungovať.

Je dôležité, aby predvolený poštový klient na serveri sa rovnakým poštový klient, používané na Nakonfigurujte profilu elektronickej pošty poskytovať SQL Mail. Postúpiť odborná sekcia pre pokyny o tom, ako skontrolovať a zmeniť predvolený poštový program.

Q21: Prečo SQL Mail nie prepnutia na môj klastrový server?

A21: SQL Mail nie je podporovaný na skupinový SQL Server pretože Rozhranie MAPI používa poštou SQL nie je využívajúcej klastre. Pre Ďalšie informácie zobrazíte kliknutím na nasledujúce číslo článku zobrazte článok v Microsoft Knowledge Base:
298723 Chyba: SQL Mail nie je plne podporovaný pre použitie v spojení s klastra virtuálnych serverov SQL Server
Q22: Prečo SQL poštou nepracuje s distribučného zoznamu?

A22: SQL pošta s SQL Server 6.5 a SQL Server 7.0 umožňuje odosielať pošta pomocou distribučného zoznamu. Používanie distribučného zoznamu s SQL pošty na SQL Server 2000 pracuje iba v špecifických konfigurácie. Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
315666 Chyba: XP_SENDMAIL nedokáže poslať Mail do osobného distribučného zoznamu

Vlastnosti

ID článku: 315886 - Posledná kontrola: 30. marca 2012 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 6.5 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbinfo kbmt KB315886 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:315886

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com