Při spuštění instalace sady Office 2003 se zobrazí chybová zpráva Chyba 1608. Instalační program v počítači nenalezl na vybrané jednotce verzi sady Microsoft Office 97, 2000 nebo XP.

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 315995 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Jestliže se pokusíte nainstalovat upgradovanou verzi některého z produktů uvedených v části Platí pro na začátku tohoto článku, může se zobrazit následující chybová zpráva:
Zadaný kód Product Key vyžaduje k inovaci verzi sady Microsoft Office 97, 2000 nebo XP. Pokud v počítači není nainstalována některá z těchto verzí sady Microsoft Office, bude nutné v dalším kroku poskytnout verzi sady Microsoft Office na disku CD-ROM. Klepnutím na tlačítko OK budete pokračovat v inovaci, klepnutím na tlačítko Storno ukončíte instalaci.
Pokud v této zprávě klepnete na tlačítko OK, zobrazí se následující chybová zpráva:
Instalační program nenalezl na vašem počítači platný produkt, který by vás opravňoval k instalaci. Vyberte diskovou jednotku, na které je opravňující produkt přítomen.
Pokud vyberete písmeno jednotky, na které je nainstalován opravňující produkt (Například C:), a pak klepnete na tlačítko OK, zobrazí se následující chybová zpráva:
Chyba 1608. Instalační program v počítači nenalezl na vybrané jednotce verzi sady Microsoft Office 97, 2000 nebo XP. Ukončete instalaci klepnutím na tlačítko OK. Máte-li verzi sady Microsoft Office na disku CD-ROM, spusťte instalační program znovu.

Další informace najdete v odstavci Cesta k souboru Setup.chm v části Vyhledání předchozích verzí sady Office.
Po klepnutí na tlačítko OK v této zprávě se zobrazí následující chybová zpráva:
Při instalaci došlo k chybě a byla předčasně ukončena.

Příčina

K tomuto chování může dojít, pokud platí některá z následujících podmínek:
 • V počítači je nainstalována sada Microsoft Office 97 Small Business Edition.
 • V počítači je nainstalován disk CD-ROM 2 sady Microsoft Office 2000, ale disk CD-ROM 1 v počítači není nainstalován.
 • Sada Microsoft Office 2000 Small Business není v počítači nainstalována a po zobrazení výzvy k zadání opravňujícího produktu vložíte disk CD-ROM 1 sady Office 2000 Small Business.
 • Opravňující produkt je umístěn na namapované síťové jednotce a v dialogovém okně Kontrola způsobilosti produktu jsou uvedeny pouze místní jednotky.

Řešení

Chcete-li tomuto chování zabránit, postupujte takto:
 1. Spusťte instalaci sady Office 2003.
 2. V dialogovém okně Informace o uživateli zadejte do polí Kód Product Key kód Product Key a pak klepněte na tlačítko OK.
 3. V dialogovém okně Kód CD Key kontroly způsobilosti produktu klepněte na tlačítko OK.
 4. V dialogovém okně Kontrola způsobilosti produktu klepněte v seznamu Jednotka na jednotku CD-ROM nebo DVD-ROM, která obsahuje disk CD-ROM sady Office 2003 CD.
 5. Vyjměte disk CD-ROM sady Office 2003 z jednotky CD-ROM či DVD-ROM počítače a vložte disk CD-ROM 1 sady Office XP, Office 2000 nebo Office 97 (v závislosti na situaci). Používáte-li sadu Office 2000 Small Business Edition, vložte disk CD-ROM 2 sady Office 2000 Small Business Edition.
 6. Vyčkejte přibližně 30 sekund, aby mohla jednotka CD-ROM rozpoznat vložený disk CD-ROM.
 7. V dialogovém okně Kontrola způsobilosti produktu klepněte na tlačítko OK.
 8. Po zobrazení Licenční smlouvy s koncovým uživatelem (EULA) pro sadu Microsoft Office 2003 vyjměte disk CD-ROM předchozí verze sady Office z jednotky CD-ROM či DVD-ROM počítače a vložte disk CD-ROM sady Office 2003.
 9. Po přečtení Licenční smlouvy s koncovým uživatelem zaškrtněte políčko S podmínkami licenční smlouvy souhlasím a pak klepněte na tlačítko Další.
 10. Postupujte podle pokynů pro instalaci sady Office 2003 na obrazovce.

Další informace

Sada Microsoft Office 2003 je k dispozici jako verze, která není učena pro upgrade (úplná verze), a jako verze, která je určena pro upgrade. Chcete-li nainstalovat verzi určenou pro upgrade, musí být splněna jedna z následujících podmínek:
 • V počítači je nainstalován platný opravňující produkt, například sada Microsoft Office XP, Office 2000 nebo Office 97.

  nebo
 • Je k dispozici instalační médium platného opravňujícího produktu.
Po spuštění instalace sady Office 2003 se instalační program pokusí vyhledat v počítači opravňující produkt. Pokud instalační program nemůže opravňující program najít, zobrazí chybovou zprávu. Pokud nemáte k dispozici platný opravňující produkt, vraťte produkt sady Office 2003 pro upgrade a kupte si úplnou prodejní verzi produktu sady Office 2003.

Další informace o upgradu sady Office najdete na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://office.microsoft.com/cs-cz/downloads/default.aspx

Vlastnosti

ID článku: 315995 - Poslední aktualizace: 29. října 2007 - Revize: 4.5
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Office Professional Edition 2003
 • Microsoft Office Standard Edition 2003
 • Microsoft Office Access 2003
 • Microsoft Office Excel 2003
 • Microsoft Office FrontPage 2003
 • Microsoft Office PowerPoint 2003
 • Microsoft Office Word 2003
 • Microsoft Office Publisher 2003
Klíčová slova: 
kbproductlink kbfix kbbug KB315995

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com