SORUN: Oturum değişkenleri, ınternet Explorer güvenlik düzeltme eki MS01-055 yüklendikten sonra istekleri geçerli olmaz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 316112 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft ınternet Explorer 5.5 veya 6.0 için güvenlik düzeltme eki MS01-055 yüklendikten sonra aşağıdaki sorunlarla karşılaşabilirsiniz:
 • Oturum değişkenleri kayboluyor.
 • Istekleri arasında oturum durumu korunur.
 • Tanımlama bilgileri istemci sistem üzerinde ayarlanmadı.
Not MS01-055 güvenlik düzeltme ekinde sağlanan düzeltme içeren daha yeni bir düzeltme eki yüklendikten sonra bu sorunları da oluşabilir.

Neden

MS01-055 güvenlik düzeltme eki, tanımlama bilgileri adlarını ayarlama gelen sunucu hatalı ad sözdizimi ile engeller. Tanımlama bilgilerini kullanan etki alanları, yalnızca alfasayısal karakterler kullanmanız gerekir ("-"veya".") etki alanı adını ve sunucu adı. Sunucu adı, alt çizgi karakteri ("_") gibi diğer karakterler içeriyorsa, ınternet Explorer, bir sunucu tanımlama bilgilerini engeller.

ASP oturum değişkenleri durumunu ve oturum tanımlama bilgileri üzerinde çalışmaya bağımlı olduğundan, tanımlama bilgileri, istemci üzerinde ayarlanamaz, ASP istekleri arasında oturum durumunu korumak edemiyor.

Bu sorun, bir ana bilgisayar üstbilgisi yanlış adı sözdiziminde tarafından da kaynaklanabilir.

Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
 • Etki alanı adını ve sunucu adını yeniden adlandırın ve yalnızca alfasayısal karakterler kullanın.
 • Sunucu, etki alanı/sunucu adı yerine, ınternet Protokolü (IP) adresini kullanarak bulun.
Not Bir sunucu yeniden adlandırdıktan sonra ınternet ınformation Server (IIS) yapılandırmasını değiştirmeniz gerekebilir. Daha fazla bilgi için "Başvurular" bölümüne bakın.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Internet Explorer 5.5 ve 6.0, kötü niyetli bir kullanıcının istemci bilgisayarda depolanmış olan tanımlama bilgileri yetkisiz erişim ve (büyük olasılıkla) bu tanımlama bilgileri içerdiği değeri değiştirmek, bir Web sitesine izin veren bir URL oluşturabilir sürümleri olası BIR güvenlik açığı bulunmaktadır. Bazı Web siteleri için önemli bilgileri depolamak için istemci bilgisayarlarda saklanan tanımlama bilgilerini kullandığından, bu güvenlik açığından, kişisel bilgilerinizi erişimlere açabilir.

MS01-055 güvenlik düzeltme eki, tanımlama bilgileri adlarını ayarlama gelen sunucu hatalı ad sözdizimi ile engelleyerek bu güvenlik açığını giderir. Bu düzeltme eki, sunucu adlarını Comments (RFC) 833 1 ek isteği,'de belirtilen adlandırma kuralları izlemenizi gerektirir "DOMAIN NAMES - UYGULAMA ve BELIRTIM." Daha fazla bilgi için "Başvurular" bölümüne bakın.

Referanslar

MS01-055 güvenlik düzeltme eki hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
312461MS01-055: Internet Explorer tanımlama bilgisi verileri kullandığı veya komut dosyası ekleme değiştirilmiş
Sunucu yeniden adlandırdıktan sonra gerekli olabilecek IIS yapılandırma değişiklikleri hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
234142Bilgisayar adı değiştirildikten sonra IIS güncelleştiriliyor
RFC 883 belirtimleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki ınternet Engineering Task Force Web sitesine başvurun:
http://www.ietf.org/rfc/rfc883.txt?number=883

Özellikler

Makale numarası: 316112 - Last Review: 28 Temmuz 2005 Perşembe - Gözden geçirme: 5.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Active Server Pages 4.0
 • Microsoft Internet Explorer 6.0
 • Microsoft Internet Explorer 5.5
 • Microsoft Internet Information Services 6.0
 • Microsoft Internet Information Services version 5.1
 • Microsoft Internet Information Services 5.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbcookie kbaspobj kbprb kbsecbulletin kbsecurity kbwebserver KB316112 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:316112

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com