Kutulu Ürün Deneyimi çalıştırdıktan sonra Windows XP'de oturum açamıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 316134 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Yeni Windows XP tabanlı bilgisayarınıza ya da Windows XP bilgisayarı ilk kez açtığınızda, Giden Kutusu deneyimi (OOBE) olarak da bilinir Sihirbazı çalıştırdıktan sonra Sysprep ile yöneticiniz tarafından oluşturulan bir yükleme kaynağından yüklendiği bir bilgisayarda oturum açmak mümkün olmayabilir. Aşağıdaki hata iletisini de alabilirsiniz
Sistem hatası lsass.exe:
Parolayı güncelleştirmeye çalışırken, döndürülen durum, geçerli parola olarak sağlanan değerin doğru olmadığını gösteriyor.

Neden

Sihirbazı (OOBE) sırasında bilgisayarınızı yeniden başlatılırsa, bu sorun oluşur. Bu durumda, önce bilgisayar yeniden başlatılıncaya OOBE makine kayıt defteri anahtarı temizleme edemiyor.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Windows XP Kurtarma bilgisayar üreticiniz tarafından sağlanan CD'YI veya yöneticiniz tarafından sağlanan bir yükleme kaynağı'nı kullanarak yeniden yükleyin ve değil bilgisayarı kapatmak veya Sihirbazı sırasında yeniden. Bilgisayarınızı otomatik olarak sihirbaz sırasında yeniden başlatılırsa, bilgisayar üreticinize veya bu sorunu gidermek, Yardım için yöneticinize başvurun.

OEM'ler için düzeltme ve oluşturma, Windows XP görüntüler, Sysprep'i kullanarak şirketler

Not: Bu düzeltme, bu sorunla karşılaşmış varolan bir bilgisayarda sorunu gidermek üzere tasarlanmamıştır. Bu düzeltme, OEM'ler ve şirketler, Sysprep'i kullanarak Windows XP görüntüsü oluşturmak için düşünülmüştür. Bozuk görüntü oluşturulmadan önce bu düzeltmeyi "ana" bilgisayara yüklemelisiniz.

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date     Time  Version    Size   File name
  ----------------------------------------------------------
  30-Jan-2002  19:07  5.1.2600.28  927,232  Syssetup.dll
				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Bu düzeltme, bu sorunla karşılaşmış varolan bir bilgisayarda sorunu gidermek için tasarlanmamıştır. Bu düzeltme, OEM'ler ve şirketler, Sysprep'i kullanarak Windows XP görüntüsü oluşturmak için düşünülmüştür. Bozuk görüntü oluşturulmadan önce bu düzeltmeyi "ana" bilgisayara yüklemelisiniz.

Sysprep hakkında daha fazla bilgi için bkz: Windows XP CD-ROM'unun Support\Tools\Deploy.cab dosyası. Bu sorun hakkında daha fazla bilgi için OEM Önkurulum Seti (OPK) konusuna bakın veya aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/oem

Özellikler

Makale numarası: 316134 - Last Review: 15 Mayıs 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbsetup kbwinxpsp1fix KB316134 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:316134

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com