NTFS korumalı dizinlerden yüklediğinizde Windows Installer Hata 1619

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 316309 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows ınstaller kurulum teknolojisine dayalı bir Kur programını yüklediğinizde, aşağıdaki Windows Yükleyici alabileceğiniz hata iletisi:
Bu yükleme paketi açılamadı. Paketin varolduğundan ve buna erişebildiğinizden emin olun veya bunun geçerli bir Windows Installer paketi olduğunu doğrulamak için uygulamanın satıcısıyla bağlantı kurun.
Kur programı, kapsamlı günlük dosyası varsa, aşağıdaki bilgiler, ayrıca günlük dosyasının sonunda görünür:
MSI (c) (6 C: 54): paket yolundan ayıklanan paket adı: 'somesetup.msi' MSI (c) (6 C: 54): paket LFN yolu oluşturulamadı: 'H:\tmp\apps\coreapps\somesetup\somesetup.msi' Bu yükleme paketi açılamadı. Paketin varolduğundan ve buna erişebildiğinizden emin olun veya bunun geçerli bir Windows Installer paketi olduğunu doğrulamak için uygulamanın satıcısıyla bağlantı kurun. MSI (c) (6 C: 54): MainEngineThread 1619.

Neden

Bu davranış, aşağıdaki koşullardan her ikisi de doğruysa oluşur:
 • Programın yükleme klasörü için Liste klasörü/veri okuma izinleri kullanıcı engellendi NTFS dosya sistemi biçimli birimi yükleyin.

  -ve-
 • Windows ınstaller DLL dosyası, MSI.dll dosyasını Windows ınstaller'ın hangi sürümünü 2 üzerindeki bir bilgisayarda, program yüklemeye çalıştığınızda, 2.0.2600.0 sürümü yüklü.

  Not: Windows ınstaller sürüm 2.0.2600.0 msi.dll ile Microsoft Windows XP ile birlikte verilir ve bu da Windows 2000 ve Windows NT 4.0 için karşıdan yükleme için yeniden dağıtılabilir dosyası olarak kullanılabilir.
Bu sorun Windows ınstaller'daki bir hata nedeniyle ortaya çıkar sürüm 2.0 altyapısı.

Çözüm

WINDOWS XP

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date     Version   Size       File name
  ------------------------------------------------------
  11-Feb-2002 2.0.2600.28 1,994,240 bytes  Msi.dll
				


WINDOWS 2000

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Service Pack 3 için güncelleştirme

Bu sorun, Windows 2000 Service ile güncelleştirdiğinizde giderilir Pack 3 (SP3). Windows 2000 SP3, Windows ınstaller 2.0 ile msi.dll içeren bu sorunu gideren 2.0.2600.1, sürüm. Windows 2000 Service Pack 3'ü edinme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Windows ınstaller'ı güncelleştirme

Windows, Windows ınstaller'ın en son sürümü ile güncelleştirin. Windows Installer'ın en son sürümünü elde etmek için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=4B6140F9-2D36-4977-8FA1-6F8A0F5DCA8F

Pratik Çözüm

Dizinde .msi dosyasını bulunduğu ve tüm alt dizinlerindeki, Liste klasörü/veri okuma NTFS atamak için Kur programını başlatan kullanıcının izinleri.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 316309 - Last Review: 31 Ocak 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP1
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP2
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server SP2
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows Installer 2.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbappsetup kbbug kberrmsg kbfix kbsetup kbsysadmin kbwinxpsp1fix KB316309 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:316309

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com