Konfigurace uživatelského účtu pomocí cestovního profilu uživatele v systému Windows Server 2003, Windows 2000 Server nebo Windows NT 4.0

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 316353 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento podrobný článek popisuje, jak nakonfigurovat účet uživatele pomocí cestovního profilu uživatele. Provedete to tak, vytvořte sdílenou složku pro ukládání cestovních profilů uživatele a potom nakonfigurovat uživatelský účet pomocí cestovního profilu uživatele. Po dokončení tohoto postupu profilu uživatele, včetně uživatele jedinečné nastavení pracovní plochy, je uložena na serveru a profil je uživateli k dispozici při přihlášení uživatele k libovolnému počítači se systémem Windows NT 4.0 v doméně.

Požadavky

 • Při konfiguraci uživatelského účtu, musí být k dispozici v síti založené na systému Windows NT Server 4.0 počítač (který splňuje požadavky uvedené v seznamu kompatibilního hardwaru [HCL]), který je primární řadič domény.
 • Pokud se rozhodnete uložit cestovní profily uživatelů na primární řadič domény, musí být k dispozici v síti další počítače se systémem Windows NT Server 4.0.

Jak vytvořit sdílenou složku úložiště cestovní profily uživatelů

Před konfigurací uživatelského účtu pomocí cestovního profilu uživatele, musíte vytvořit sdílené složky v počítači se systémem Windows NT Server 4.0 v doméně k ukládání cestovních profilů uživatele. Tuto sdílenou složku se často nachází na řadiči domény, ale může také nacházet v libovolném počítači se systémem Windows NT Server 4.0 v doméně.

Vytvořit sdílenou složku pro ukládání cestovních profilů uživatele:
 1. Klepněte na tlačítko Spustit, přejděte na příkaz Programya klepněte na tlačítko Průzkumník Windows NT.
 2. Klepněte na jednotku, na kterém chcete vytvořit sdílenou složku pro ukládání cestovních profilů uživatele.
 3. V Soubor příkaz Novýa klepněte na tlačítko Složky.
 4. Zadejte název nové složky a stiskněte klávesu ENTER.

  POZNÁMKA:: Složku, která slouží k ukládání cestovních profilů uživatele obvykle se nazývá "Profily". Však můžete přiřadit požadovaný název složky.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na složku, kterou jste vytvořili v kroku 3 a potom klepněte na tlačítko Sdílení.
 6. Klepněte na tlačítko Sdílet jako, zadejte název, který chcete přiřadit do sdílené složky v Název sdílené položky pole a pak klepněte na tlačítko OK.

  POZNÁMKA:: Profily složka je sdílena běžně jako "Profily".
 7. Ukončete Průzkumníka Windows NT.

Konfigurace uživatelského účtu pomocí cestovního profilu uživatele v doméně se systémem Windows

Chcete-li konfigurovat uživatelské účty v doméně, můžete použít libovolné Windows NT Server 4.0, Windows 2000 Server nebo počítač se systémem Windows Server 2003 v doméně nebo jakékoli Windows NT Workstation 4.0, Windows XP Professional nebo systémem Windows 2000 Professional počítače se systémem Windows NT nástroje pro správu serveru v doméně. Kromě toho je musíte být přihlášeni jako buď správce nebo jako uživatel, který je členem místní skupiny Administrators nebo Account Operators místní skupiny v doméně.

Konfigurace uživatelského účtu pomocí cestovního profilu uživatele:
 1. Klepněte na tlačítko Spustit, přejděte na příkaz Programy, přejděte na příkaz Nástroje pro správu (společné)a klepněte na tlačítko Správce uživatelů pro domény nebo Active Directory Users and Computers pro Windows Server 2000 nebo Windows Server 2003.
 2. Poklepejte na uživatelský účet, ke kterému chcete přiřadit cestovní profil a klepněte na tlačítko Profil.
 3. Zadejte úplnou cestu ke sdílené složce, která obsahuje profil uživatele v Cesta k profilu uživatele pole a pak klepněte na tlačítko OK.

  Cesta k profilu uživatele, použijte následující formát:
  \\název_serveru\shared_folder_name\user_profile_folder_name
  Například pokud chcete ukládat ve složce, která má stejný název jako uživatelský účet ve sdílené složce na serveru s názvem "server1" s názvem "Profily" cestovní profil uživatele, zadejte následující cestu:
  \\Server1\Profiles\%username%
  POZNÁMKA:: Windows NT automaticky nahradí proměnná % username % název uživatelského účtu při vytváří a přistupuje k profilu uživatele. Použijete-li tuto proměnnou, můžete zadat stejnou cestu pro všechny uživatele.
 4. Klepněte na tlačítko OKa pak ukončete. Správce uživatelů pro domény nebo Active Directory Users and Computers.
Při příštím přihlášení uživatele vytvoří složku profilu uživatele, kterou jste zadali v kroku 3. Když se uživatel odhlásí, profil uživatele zkopírován do nové složky.

Odkazy

Další informace o konfiguraci cestovních profilů uživatele najdete v modulu 2 o Microsoft úřední Podrobný kurz číslo 803, "Správa Microsoft Windows NT 4.0."

Další informace o instalaci nástrojů pro systém Windows NT Server klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
168476Jak vytvořit povinných profilů systému Windows NT 4.0

Vlastnosti

ID článku: 316353 - Poslední aktualizace: 19. května 2011 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Klíčová slova: 
kbhowtomaster kbuser kbmt KB316353 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:316353

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com