Windows Server 2003, Windows 2000 Server veya Windows NT 4.0 gezebilen kullanıcı profili kullanmak için bir kullanıcı hesabı nasıl yapılandırılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 316353 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, bir kullanıcı hesabı, bir gezici kullanıcı profilini kullanmak için yapılandırılacak açıklamaktadır. Bunu yapmak için <a0></a0>, gezici kullanıcı profillerini saklamak için paylaşılan bir klasör oluşturun ve sonra kullanıcı hesabının gezebilen kullanıcı profili kullanmak üzere yapılandırmak gerekir. Kullanıcı profili, bu yordamı tamamladıktan sonra kullanıcının benzersiz masaüstü ayarları da içinde olmak üzere, bir sunucuda depolanır ve etki alanındaki herhangi bir Windows NT 4.0 tabanlı bilgisayara kullanıcı oturum açtığında kullanıcının profil kullanılabilir.

Gereksinimler

 • Kullanıcı hesabının yapılandırdığınızda, birincil etki alanı denetleyicisidir (donanım uyumluluk listesinde yer [HCL] listelenen gereksinimleri karşılayan) Windows NT Server 4.0 tabanlı BIR bilgisayar ağda kullanılabilir olması gerekir.
 • Birincil etki alanı denetleyicisinde gezici kullanıcı profillerini saklamak isterseniz, ek bir Windows NT Server 4.0 tabanlı bilgisayara ağ üzerinde kullanılabilir olması gerekir.

Kullanıcı profilleri gezici deposu için paylaşılan bir klasör oluşturma

Bir kullanıcı hesabı, bir gezici kullanıcı profilini kullanmak için yapılandırmadan önce gezici kullanıcı profillerini saklamak için etki alanındaki Windows NT Server 4.0 tabanlı bir bilgisayarda paylaşılan bir klasör oluşturmanız gerekir. Bu paylaşılan klasör, genellikle bir etki alanı denetleyicisinde bulunur, ancak herhangi bir bilgisayarda Windows NT Server 4.0 tabanlı etki alanında da bulunabilir.

Gezici kullanıcı profillerini saklamak üzere paylaşılan bir klasör oluşturmak için <a0></a0>:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin ve sonra da Windows NT Explorer ' ı tıklatın.
 2. Gezici kullanıcı profillerini saklamak için paylaşılan bir klasör oluşturmak istediğiniz sürücüyü tıklatın.
 3. Dosya menüsünden Yeni ' nin üzerine gelin ve Klasör</a1>'ı tıklatın.
 4. Yeni klasör için bir ad yazın ve sonra da ENTER tuşuna basın.

  Not: Bu genellikle, gezici kullanıcı profillerini saklamak için kullanılan klasörü "Profiller" olarak adlandırılır. Bununla birlikte, klasör için istediğiniz herhangi bir ad atayabilirsiniz.
 5. 3. Adımda oluşturduğunuz klasörü sağ tıklatın ve sonra Paylaşım ' ı tıklatın.
 6. Paylaşılan adı ' nı tıklatın, paylaşılan klasörü Paylaşım adı</a0> kutusuna atamak istediğiniz adı yazın ve Tamam ' ı tıklatın.

  Not: profiller klasörü sık paylaşılan "Profiles."
 7. Windows NT Explorer'ı kapatın.

Bir kullanıcı hesabı, Windows tabanlı bir etki alanındaki bir gezebilen kullanıcı profili kullanacak biçimde yapılandırma

Etki alanındaki kullanıcı hesaplarını yapılandırmak için <a0></a0>, herhangi bir Windows NT Server 4.0, Windows 2000 Server veya Windows Server 2003 tabanlı bir bilgisayarda etki alanı veya tüm Windows NT Workstation 4.0, Windows XP Professional veya etki alanında Windows NT Server Administration Tools'un çalışan Windows 2000 Professional tabanlı bir bilgisayarda kullanabilirsiniz. Ayrıca, bir yönetici veya Yöneticiler yerel grubuna veya etki alanındaki hesap işletmenleri yerel grubunun üyesi olan bir kullanıcı olarak oturum açmalısınız.

Bir gezici kullanıcı profilini kullanmak için bir kullanıcı hesabı yapılandırmak için <a0></a0>:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Yönetimsel Araçlar (Ortak)'ın üzerine gelin ve Etki alanları için Kullanıcı Yöneticisi veya Active Directory Kullanıcıları ve bilgisayarları için Windows Server 2000 veya Windows Server 2003 için tıklatın.
 2. Gezici bir profil atamak istediğiniz kullanıcı hesabını çift tıklatın ve sonra Profil ' i tıklatın.
 3. <a0>Kullanıcı profil yolu</a0> kutusunda kullanıcı profilinin bulunduğu paylaşılan klasörün tam yolunu yazın ve Tamam ' ı tıklatın.

  Aşağıdaki biçimde kullanıcının profil yolunu kullanın:
  \\ server_name \ shared_folder_name \ user_profile_folder_name
  Örneğin, kullanıcının gezici profilinin "Sunucu1" adlı bir sunucuda "Profiller" adlı paylaşılan bir klasörde kullanıcı hesabı ile aynı ada sahip bir klasöre depolamak isterseniz, aşağıdaki yolu yazın:
  \\Server1\Profiles\%username%
  Not: oluşturur ve kullanıcı profili eriştiği zaman Windows NT otomatik olarak % username % değişkeni kullanıcı hesabının adıyla değiştirir. Bu değişken kullandığınızda, tüm kullanıcılar için aynı yolu yazabilirsiniz.
 4. Tamam ' ı tıklatın ve sonra Etki alanları için Kullanıcı Yöneticisi veya Active Directory Kullanıcıları ve bilgisayarları'nı kapatın.
Kullanıcının sonraki oturum açtığında, adım 3'te belirtilen kullanıcı profili klasörü oluşturulur. Kullanıcı oturumu kapattığında kullanıcının profilini yeni klasöre kopyalanır.

Referanslar

Modül 2, Microsoft Official müfredatı, kurs numarası 803, "yönetme Microsoft Windows NT 4. 0.", gezici kullanıcı profilleri için yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için bakın

Windows NT Server Tools'un yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
168476Windows NT 4.0 ile zorunlu profiller oluşturma

Özellikler

Makale numarası: 316353 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowtomaster kbuser KB316353 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:316353

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com