Nasıl yapılır: Windows XP tam bir yakalama etkinleştir veya çekirdek bellek dökümü

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 316450 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, sistem, tam bellek dökümü veya çekirdek bellek dökümü etkinleştirmek istediğiniz müşteriler için tasarlanmıştır. Tam bellek dökümü veya çekirdek bellek dökümü, çözümlemek veya bir servis talebi sırasında Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne sağlamak için saklamak isteyebilirsiniz.

Bul ve tam bellek dökümü veya çekirdek bellek dökümü saklama

Bilgisayarınızın tam bellek dökümleri veya çekirdek bellek dökümleri, tam bellek dökümü (.dmp) dosyasını bulun kaydetmek için zaten yapılandırılmışsa, bu bir .zip biçiminde sıkıştırmak ve bilgisayarınıza veya taşınabilir medya aygıtı istediğiniz yerde ever saklayın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın ve sonra Ara ' yı tıklatın.
 2. Tüm dosyalar ve klasörler'i tıklatın.
 3. Tümü veya bir dosya adının bir parçası kutusuna *.dmp yazın.
 4. Bakılacak yer kutusunda, Windows klasörü içeren sürücüyü tıklatın. Windows'u farklı bir sürücü için hata ayıklama bilgilerini yazmak üzere yapılandırdıysanız, bu sürücüyü Windows sürücünüz yerine'ı tıklatın.
 5. Diğer Gelişmiş Seçenekler ' i tıklatın ve sonra da sistem klasörlerinde ara</a0> onay kutusunun seçili olduğundan emin olun.
 6. Ara ' yı tıklatın.
  Windows, sürücünüzü tüm .dmp dosyaları arar.

  Not .Dmp dosya, genellikle Windows klasörünüzde Memory.dmp olarak kaydedilir. Windows'u farklı bir dosya adı için hata ayıklama bilgilerini yazmak üzere yapılandırdıysanız, buna göre izleyen adımlarla dosya adını ayarlayın. Bu adımları kullanarak .dmp dosyayı bulamıyorsanız, bu makalenin "To Configure Your Computer for a Complete or Kernel Memory Dump bölümündeki adımları izleyin.
 7. Arama sonuçları</a0> iletişim kutusunda .dmp dosyasını sağ tıklatın, Gönderilecek için işaretleyin ve sonra da <a2>Sıkıştırılmış (zip'lenmiş) klasör</a2>'ı tıklatın.

  Not Yüklü bir üçüncü taraf dosya sıkıştırma programı varsa, sıkıştırılmış (zip'lenmiş) klasörler .zip biçimindeki dosyaları açmak için kullanmak istediğiniz programı belirlenecek istenebilir. Aşağıdaki iletiyi aldığınızda, Hayır ' ı tıklatın:
  ZIP dosyalarını doğru olarak işlemek sıkıştırılmış (zip'lenmiş) klasörler için bunlarla ilişkilendirilmiş uygulamanın sıkıştırılmış (zip'lenmiş) Klasörler olmalıdır. Şu anda bu durumda değil.

  Sıkıştırılmış (zip'lenmiş) klasörlerin ZIP dosyalarının işlemek için bir uygulama olarak atamak istiyor musunuz?

Bir çekirdek bellek dökümü veya bir tam bellek dökümü için bilgisayarınızı yapılandırma

Tam bellek dökümü dosyası veya bir tam çekirdek bellek dökümü dosyası bulamazsanız, bir olay raporu oluşturarak kaydetmek için bilgisayarınızı yeniden yapılandırabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın ve sonra da <a2>Çalıştır</a2>'ı tıklatın.
 2. Denetim sysdm.cpl yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 3. Başlangıç ve Kurtarma bölümünde <a1>Gelişmiş</a1> sekmesinde, Ayarlar ' ı tıklatın.
 4. Hata ayıklama bilgisini yaz listesinde, tam bellek dökümü ' ı tıklatın veya çekirdek bellek dökümü ' ı tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
 5. Sistem Özellikleri</a0> iletişim kutusunu kapatmak için Tamam ' ı tıklatın.
 6. Bilgisayarınızı şimdi yeniden başlatmak istiyorsanız Sistem ayarları değişikliği iletişim kutusunda Evet ' i tıklatın. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatmak istiyorsanız Hayır ' ı tıklatın.

Daha fazla bilgi

Windows bellek dökümü dosyaları hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
254649Windows bellek dökümü dosyası seçenekleri genel bakış

Özellikler

Makale numarası: 316450 - Last Review: 15 Temmuz 2004 Perşembe - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowtomaster KB316450 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:316450

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com