Nelze je spustit programu, používajícím soubor manifestu, který je uložená v systému Windows NT 4.0 Server

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 316625 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Pokud se pokusíte spustit program, který používá systém Windows XP vizuální styly a je uložen na sdílené položky na serveru se systémem Microsoft Windows NT 4.0, můžete obdržet chybovou zprávu. K tomuto problému dochází, s programy používající externí soubor manifestu (což je soubor s příponou .manifest). Pokud se pokusíte spustit program pomocí grafického uživatelského rozhraní (GUI), zobrazí následující chybová zpráva:
Parametr je nesprávný.
Pokud se pokusíte spustit program z příkazového řádku, zobrazí se následující chybová zpráva:
Systém nelze spustit určený program.
K problému dochází, zda pokusu o spuštění programu pomocí cesty (Universal Naming CONVENTION) nebo namapované síťové jednotky. Problém nenastane, pokud jsou soubory uloženy v počítači se systémem Microsoft Windows 2000 nebo systémem Windows XP.

Příčina

K tomuto problému dochází, protože systém Windows XP používá funkce, která není podporována systémem Windows NT 4.0 (nebo dřívější verze) ověřit informace o externích souborů manifestu.

Řešení

Tento problém vyřešíte pomocí nejnovější aktualizace service pack pro systém Windows XP. Další informace získáte následujícím článku báze Microsoft Knowledge Base:
322389Jak získat nejnovější aktualizaci Windows XP Service Pack

Informace o opravě hotfix

Podporovaná oprava hotfix k dispozici od společnosti Microsoft. Tato oprava hotfix je však určena pouze k odstranění problému popsaného v tomto článku. Tuto opravu hotfix použijte pouze v systémech, ve kterých dochází k tomuto konkrétnímu problému. Tato oprava hotfix může být dále testována. Proto pokud je přísně neohrožuje tento problém, doporučujeme počkat na další aktualizaci softwaru, která bude tuto opravu hotfix obsahovat.

Pokud je oprava hotfix k dispozici ke stažení, je oddíl "K dispozici oprava Hotfix stahování" v horní části tohoto článku znalostní báze Knowledge Base. Pokud v této části se nezobrazí, obraťte se na služby Microsoft a podporu získat opravu hotfix.

Poznámka: Pokud vyskytnout další problémy nebo řešení potíží je vyžadován, pravděpodobně budete muset vytvořit požadavek na samostatnou službu. Výdaje na podporu se obvykle týkají dalších otázek a problémů, které se netýkají této zvláštní opravy hotfix. Úplný seznam telefonních čísel služby Microsoft a podpora nebo vytvořit zvláštní požadavek na službu na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: "K dispozici oprava Hotfix stahování" formulář zobrazí jazyky, pro které je oprava hotfix k dispozici. Pokud váš jazyk není zobrazen, je to, protože oprava hotfix není k dispozici pro daný jazyk.

Informace o souboru

Anglická verze této opravy má následující atributy souborů nebo novější:
  Date     Time  Version   Size   File name
  ------------------------------------------------------
  11-Feb-2002 11:43 5.1.2600.28 898,048 Kernel32.dll
				

Jak potíže obejít

Chcete-li tento problém vyřešit, vývojář znovu vytvořit soubor programu zahrnout manifestu jako prostředek. Problém nenastane, pokud v manifestu je zahrnut jako prostředek v souboru programu.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku. Tento problém byl poprvé opraven v aktualizaci Service Pack 1.

Další informace

Chcete-li použít motivy vzhledu v jeho okně a běžné ovládací prvky, musí program použít Comctl32.dll verze 6. To se provádí pomocí programu manifestu, jak je uvedeno v tématu "Použití systému Windows XP vizuálních stylů" v dokumentaci k sadě Microsoft Platform SDK. Manifest může být prostředek v souboru programu nebo externího souboru s příponou manifest.

Vlastnosti

ID článku: 316625 - Poslední aktualizace: 27. října 2006 - Revize: 1.4
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbappcompatibility kbbug kbfix kbwinxpsp1fix KB316625 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:316625

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com