Windows NT 4.0 Server'da saklanan bildirim dosyasını kullanan bir programı başlatamıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 316625 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows XP görsel stillerini kullanır ve Microsoft Windows NT 4.0 tabanlı bir sunucuda paylaşımında depolanan bir programı başlatmaya çalışırsanız, hata iletisi alabilirsiniz. Bu sorun, dış bildirim dosyası (diğer bir deyişle, bir <a0>çalışma</a0> uzantılı dosya) kullanan programlar oluşur. Program, grafik kullanıcı arabirimi (GUI) kullanarak başlatmayı denerseniz, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Parametre hatalı.
Programı bir komut isteminden başlatmak çalışırsanız aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Sistem, belirtilen program yürütülemiyor.
Bir Evrensel Adlandırma Kuralı (UNC) yolu veya eşlenen ağ sürücüsü kullanarak programı başlatmaya çalıştığınızda olup olmadığını sorun oluşur. Dosyaları Microsoft Windows 2000 tabanlı veya Windows XP tabanlı bir bilgisayarda depolanıyorsa, sorun ortaya çıkmaz.

Neden

Bu sorun, Windows XP, dış dosya bildirim dosyaları hakkındaki bilgileri doğrulamak için Windows NT 4.0 (veya önceki sürümleri) tarafından desteklenmeyen bir işlev kullanması nedeniyle oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date     Time  Version   Size   File name
  ------------------------------------------------------
  11-Feb-2002 11:43 5.1.2600.28 898,048 Kernel32.dll
				

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, geliştirici kaynağı listesi eklemek için program dosyasını yeniden oluşturabilirsiniz. Liste <a0>program</a0> dosyasında bir kaynak olarak içerilmişse, sorun ortaya çıkmaz.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Temalı görünüm penceresi ve sık kullanılan denetimleri kullanmak için <a0></a0>, bir program Comctl32.dll sürüm 6'ni kullanmanız gerekir. Bu bir program listesi kullanarak "Kullanarak Windows XP görsel stil" konusunda Microsoft Platform SDK belgelerinde belirtildiği gibi yapılır. Liste <a0>program</a0> dosyasında bir kaynak ya da bir dış dosya bir <a0>çalışma</a0> uzantılı olabilir.

Özellikler

Makale numarası: 316625 - Last Review: 27 Ekim 2006 Cuma - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbappcompatibility kbbug kbfix kbwinxpsp1fix KB316625 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:316625

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com