Makale numarası: 316639 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ

Bu adım adım makalede, Microsoft Windows 98 veya Microsoft Windows Millennium Edition, Microsoft Windows XP'ye yükseltmeye hazırlamak nasıl açıklar. Bu makaledeki bilgiler, yükseltmeyle ilgili bazı genel sorunları önlemenize yardımcı olmak yararlı olabilir.Daha fazla bilgi

Sistem gereksinimlerini doğrulama

Bilgisayarınız aşağıdaki donanım gereksinimlerini karşılaması gerekir:
 • İşlemci
  • En az 233 megahertz (MHz) veya daha yüksek işlemci saat hızı için gerekli, 300 MHz önerilir
  • Intel Pentium ve Celeronfamily, AMD K6, Athlon, Duron ailesinden ya da uyumlu processorrecommended

   Not CPU tek ve çift CPU bilgisayarlarda Windows XP Professional'ı destekler, ancak Windows XP Home Edition yalnızca tek CPU bilgisayarları destekler.
 • 128 önerilen megabayt (MB RAM veya daha yüksek) (64 MBminimum desteklenen, performansı ve bazı özellikleri sınırlayabilir)
 • 1,5 gigabayt (GB) kullanılabilir sabit disk alanı
 • Super VGA (800 x 600) veya daha yüksek çözünürlüğe sahip video adapterand monitör
 • CD-ROM veya DVD sürücüsü
 • Klavye ve Microsoft Mouse veya uyumlu pointingdevice
Bilgisayarınızı Windows XP Home veya Windows XP Professional ile uyumlu olup olmadığını belirlemek için aşağıdaki Web sitelerinden birini ziyaret edin:
Windows XP Home
http://www.microsoft.com/windowsxp/home/Upgrading/checkcompat.mspx

Windows XP Professional
http://www.microsoft.com/windowsxp/pro/Upgrading/checkcompat.mspx

Program uyumluluğunu doğrulama

Program uyumluluğu ve Windows Millennium Edition veya Windows 98'den geçiş yapma hakkında bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb457032.aspx

Donanım uyumluluğunu doğrulamak

Windows XP ile uyumlu donanım hakkında bilgi için Windows Donanım Uyumluluk Listesi (HCL) görüntüleyin. Bilgisayar ve bilgisayar donanımı, kararlılık ve uyumluluk açısından Windows ile kapsamlı biçimde sınanmış bir derleme listesidir. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri (PSS), bir bilgisayarın Windows ile kullanılmak üzere desteklenip desteklenmediğini belirlemek için HCL'yi kullanır. En son HCL'yi görüntülemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/whdc/hcl/default.mspx

Windows XP Yükseltme Danışmanı'nı çalıştırma

Bilgisayarınızın geçerli durumunu denetlemek ve bilinen donanım ve yazılım uyumluluğu sorunlarıyla ilgili (Microsoft yayımlama öncesinde yaptığı sınamalara göre) bir rapor almak için Microsoft Windows XP Yükseltme Danışmanı aracını kullanabilirsiniz. Raporun sonuçları hakkında endişeleriniz varsa, bu endişeleriniz giderilinceye kadar yükseltmeyin. Windows XP'de düzgün çalışmasını ürünleri güncelleştirmeleri için donanım veya yazılım üreticinize başvurun.

Windows XP Home Edition veya Windows XP Professional'a yükseltme olmasını ve bir Windows XP CD-ROM'u olmayan, Windows XP Yükseltme Danışmanı'nı karşıdan yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin ve sonra Yükseltme Danışmanı'nı yükle' yi tıklatın:
http://www.microsoft.com/windowsxp/home/Upgrading/Advisor.mspx
Başka bir işletim sistemi çalıştırırken yükseltme işlemini başlatmak için Windows XP Kur programını başlatırsanız, Windows XP, Windows XP Yükseltme Danışmanı'nı otomatik olarak çalıştırır. Ancak, bu durumda Windows XP Yükseltme Danışmanı'nı yalnızca raporun tamamını değil engelleme sorunlarını açıklayan sınırlı bir rapor oluşturur. (Upgrade.txt dosyasına kaydedilir) tam rapor oluşturmak isterseniz, winnt32/checkupgradeonly komutunu Windows XP CD-ROM'undaki I386 klasöründen çalıştırın.

NotWinnt32/checkupgradeonly komutunu çalıştırdığınızda, Dinamik güncelleştirmeyi seçerseniz, düzeltmeleri ve uygun sürücüleri yüklenir. Bu nedenle, yükseltme çalıştırıp Dinamik güncelleştirme (önerilir)seçeneğini belirlediğinizde, sürücüleri yeniden karşıdan yüklemeniz gerekmez.

Winnt32/checkupgradeonly komutunu çalıştırmak için:
 1. Başlat' ı tıklatın, Çalıştır' ı türü cmd kutusuna ve sonra ENTER tuşuna BASIN.
 2. Türü CD-ROM SürücüHarfi:, ve sonra ENTER tuşuna basın.

  CD-ROM sürücüsü harfi Windows XP CD-ROM'unu nerede eklenir theCD-ROM veya DVD-ROM sürücü harfidir.
 3. Türü CD i386ve sonra ENTER tuşuna basın.
 4. Türü Winnt32/checkupgradeonly, ve ENTER tuşuna BASIN.
Windows XP Yükseltme Danışmanı raporu oluşturduğunuz bilgisayarı Windows XP'ye yükseltmeye karar vermenize yardımcı olabilir. Rapor okuma olarak listelenen aygıtları desteklenmediği emin olduktan sonra (Windows XP ile çalışması için bu donanım gerekmez) Windows XP sürücüleri üreticisinden sahip. İşletim sistemini yükselttikten sonra bağlantı sorunları yaşamak için bu ağ bağdaştırıcısı ve modem sürücüleri için özellikle önemlidir. Bağlantıyı oluşturduktan sonra herhangi bir kullanılabilir aygıt sürücülerini karşıdan yükleyebilirsiniz. Her zaman olduğu gibi Windows XP ile kullanılmak üzere tasarlanmış sürücüleri kullandığınızdan emin olun.

Kullanılabilir olan yazılım güncelleştirmelerini aramak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://update.microsoft.com
Ayrıca, ilgili kişi, yazılım üreticileri için yükseltme paketleri kullanılabilir olabilir. Bir programın Windows XP ile çalışması için bir yükseltme paketi gerekiyorsa, yükseltme paketi yükseltme sırasında olması gerekir. Kullanılabilir durumda değilse, Windows XP'ye yükselttikten sonra programı yeniden yüklemeniz gerekebilir.

Yükseltme paketleri hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
231418 Windows 95/98'den Windows 2000'e yükseltirken ek yükseltme paketlerini belirtme
Yükseltme işleminin ardından yeniden yüklenmesi gereken yazılım ya da Windows XP ile çalışabilmesi için bir yükseltme gerekiyor yazılım listesine bakın. Güncelleştirmeleri veya yükseltmeye başlamadan önce yazılımı için kullanılabilir olan hizmet paketlerini olup olmadığını belirlemek isteyebilirsiniz. Bu yükseltme sırasında kullanılabilir güncelleştirmeler varsa, yazılımın Windows XP ile düzgün çalışabilir. Ayrıca, belirli yazılım uyumluluğu hakkında emin değilseniz, Windows XP'ye yükselttikten sonra doğru şekilde kaldırmak mümkün olmayabilir çünkü işletim sistemini yükseltmeden önce yazılımı kaldırmanız önerilir.

Not Bilgisayarınızda bir veya daha fazla sıkıştırılmış sürücü ya da bir veya daha fazla program ya da hizmetler çalıştıran, Windows XP Yükseltme Danışmanı'nı veya Windows XP yükseltmesi çalışmayabilir.

Dinamik güncelleştirme özelliği

Windows xp Kurumu, dinamik güncelleştirme özelliği içerir. Dinamik güncelleştirmeyi yükler ve kritik içeriği Windows XP Kur programını geliştirmek için kullanır. Windows XP Kur programı çalışırken bilgisayar Internet'e bağlanabilirseniz, dinamik güncelleştirme, kritik içeriği karşıdan yüklemek ister. Dinamik Güncelleştirme'yi geçebilirsiniz, ancak bunu yapmamanız önerilir.

Dinamik güncelleştirme hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
311220 Windows XP Kurulumu'ndaki Dinamik Güncelleştirme özelliğinin açıklaması
314582 Windows XP Dinamik Güncelleştirme 1.2 paketinin içerdiği düzeltmelerin listesi

Çalışan tüm programlardan çıkın

Hizmetler ve çalışan programları ile olası sorunları engellemek için aşağıdaki seçeneklerden birini kullanın:
 • Çalışan tüm programlardan çıkın. Allrunning programların listesini görmek için CloseProgram iletişim kutusunu görüntülemek için CTRL + ALT + DELETE tuşlarına basın. Çalışan programların sayısını sınırladığınızda, ek kaynaklar, Windows XP Kur programı, ve, helpprevent Kur programı ile çalışan programlar arasında kullanılabilir.
 • Windows 98 veya Windows Millennium Edition'da:
  1. Başlat' ı tıklatın, Çalıştır' ı tıklatın, msconfigyazın veTamam' ı tıklatın.
  2. Seçmeli başlangıç' ı tıklatın.
  3. Tüm onay kutularını temizleyin ve Tamam' ı tıklatın.
  4. Thecomputer yeniden başlatın ve Windows XP Kur programını veya Windows XP yükseltme Advisoragain çalıştırmayı deneyin.
  Msconfig.exe ve bu yordam hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  192926 Windows 98 için temiz önyükleme sorun gidermesi nasıl gerçekleştirilir
 • Bilgisayarınızı güvenli modda başlatın ve yükseltmeyi çalıştırmak içinwinnt32.exe komutunu çalıştırın veya Yükseltme Danışmanı'nı çalıştırmak için winnt32.exe/checkupgradeonly çalıştırın. Güvenli mod, yalnızca aminimal sayıda sürücü, hizmetleri ve programları kullanır. Güvenli mod theinstallation basitleştirin ve yükseltme işleminde kesintiye neden öğeleri kaldırmak yardımcı olabilir.Ancak, güvenli mod, yükseltme işlemini etkilemez. Notloaded öğeler yine de incelenir ve rapora dahil.
Not Genellikle, CD-ROM sürücünüze güvenli modda erişilebilir durumda değil.

CD-ROM sürücünüze güvenli modda erişme hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
194846 CD-ROM sürücünüze güvenli modda erişilebilir yapma

Bilgisayarınızı yedekleyin

Uyarı Windows XP kaldırma seçeneği vardır. Ancak, Windows 2000 Professional'dan yükselttiyseniz veya dosya sistemi NTFS dosya sistemine değiştirdiyseniz yükseltmeden sonra Windows XP'yi kaldıramazsınız.

Yükseltmeye başlamadan önce tüm verilerinizi geri bilgisayarınızın içeriğini yedekleyin, dahil olmak üzere. Önceki işletim sisteminizi yeniden yüklemeye karar verirseniz bu yedeklemeyle kolayca veri dosyalarınızı geri yükleyebilirsiniz.

Windows 98 veya Windows Millennium Edition tabanlı bilgisayarınızın yedeklemesini hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
188575 Microsoft Backup kullanılarak çıkarılabilir ortam aygıtına Yedekleme şekli
182624 Windows 98 için Microsoft Backup sistem gereksinimleri
187526 Windows 98 tam sistem yedek kopyadan geri yükleme

Bilgisayar BIOS'unu yükseltme

Yükseltmeye başlamadan önce elde etmek ve bilgisayar üreticisinden bilgisayarınız için en son temel giriş/çıkış sistemi (BIOS) yükseltmesini yüklemek. Bilgisayar yükseltildikten sonra BIOS güncelleştirirseniz, Gelişmiş Yapılandırma ve Güç Arabirimi (ACPI) desteği gibi özelliklerden yararlanmak için Windows XP'yi yeniden yüklemeniz gerekebilir. Yapabiliyorsanız yükseltmeye başlamadan önce tüm aygıtları yazılımlarını güncelleştirin.

Uyarı Yükseltme veya belirli anakartınız için BIOS'u hatalı sürüm, anakart ciddi şekilde zarar verebilir. Bu nedenle, bilgisayarınızın BIOS ile bunun nasıl yapılacağı ile bilgili ya da güvenli bir şekilde bunun nasıl yapılacağı hakkında kapsamlı yönergeler almış sürece çalışmaz.

Donanım ve BIOS güncelleştirmeleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki üçüncü taraf Web sitesini ziyaret edin:
http://www.wimsbios.com/
Microsoft, üçüncü taraf iletişim bilgilerini teknik destek bulmanıza yardımcı olmak için sağlamaktadır. Bu ilgili kişi bilgileri haber verilmeden değiştirilebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Güç yönetimini kapat

Güç Yönetimi Windows 98 veya Windows Millennium Edition'da güç aracı Denetim Masası'nda bulunan kapalı olduğundan emin olun. Güç yönetimini devre dışı bırakmak için:
 1. Başlat' ı tıklatın,Ayarlar' a gidin, Denetim Masasıgetirip tıklatın Güç Yönetimi' ni tıklatın.
 2. Güç düzeni sekmesini tıklatın.
 3. Monitörü kapat ,hiçbir zamaniçin ayarlayın.
 4. Sabit diskleri kapat ,hiçbir zamaniçin ayarlayın.
 5. Sistem bekleme konumundahiçbir zamaniçin ayarlayın.
ACPI (Gelişmiş Yapılandırma ve Güç Arabirimi) açabiliyorsanız, kapalı gelişmiş Güç Yönetimi (APM) bilgisayarın BIOS'unda etkinleştirmek. Windows XP Kur programı, yükseltme veya Windows XP Yükseltme Danışmanı çalıştığı sırada bir güç kesintisi olduğunda, beklenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bilgisayarı yeniden başlatırsanız, Windows XP Kur programı kaldığı yerden devam eder. Ancak, bazen bilgisayar çeşitli güç durumlarından devam ederseniz düzensiz sonuçlarıdır. Bu nedenle, güç yönetimini devre dışı bırakmak kullanışlıdır.

Virüsten koruma yazılımını devre dışı bırakma veya kaldırma

Kaldırın veya yükseltmeye başlamadan önce çalışan tüm virüsten koruma yazılımlarını devre dışı bırakın. Ayrıca çalışan tüm donanımı virüsten koruma özellikleri devre dışı. Örneğin, bazı bilgisayarlarda BIOS, virüsten koruma işlevleri içerir.

Bazı durumlarda, Windows XP Kur yükseltme sırasında virüsten koruma yazılımınızı devre dışı bırakır, ancak diğer durumlarda, yazılım ilk etkinleştirmeniz gerekir. Çoğu virüsten koruma yazılımı Windows XP ile düzgün çalışması için güncelleştirilmelidir. Virüsten koruma yazılımınızı devre dışı bırakma hakkında daha fazla bilgi için belgelerine veya çevrimiçi Yardım'a bakın.

Sıkıştırılmış sürücüleri açma

Windows XP dahil withNTFS olan sıkıştırmasıyla çalışır. Öncelikle DoubleSpace, DriveSpace veya herhangi başka bir sıkıştırma yazılımıyla sıkıştırılmış sürücüleri açmanız gerekir. Bir sürücünün sıkıştırmasını açmazsanız, sürücüdeki veriler Windows XP'de kullanılamaz. Sürücüdeki veriler kaybolmamıştır, ancak Windows XP'de kullanılamaz. Sıkıştırılmış sürücüdeki verileri kullanabilmek için sıkıştırma yöntemini destekleyen işletim sistemiyle çift önyükleme gerekir. C sürücüsü sıkıştırılmışsa, Windows XP'yi yükleyemezsiniz. Yükseltme veya Windows XP Yükseltme Danışmanı raporunu çalıştırmayı denerseniz, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Windows yüklü bir Drivespace, Doublespace ya da başka bir sıkıştırılmış sürücü. XP sıkıştırılmış sürücüleri desteklemez. Yükseltmeden önce sıkıştırılan sürücüyü açmanız gerekir.
Sıkıştırılmış sürücüleri açma hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
96250 DoubleSpace kaldırmak ve dosyalarınızı korumak nasıl

ScanDisk'i çalıştırın

Yükseltmeye başlamadan önce Scandisk.exe aracını tüm sürücülerinizde çalıştırın. ScanDisk'in disk hatalarını veya dosya kopyalama hataları Kur programı çalışıyor ve Kurulum programını tamamlamak için daha uzun sürmesine neden olabilir yükseltme sırasında bilgisayarı yeniden başlatma önlenmesine yardımcı olur engeller. Bir sürücünün parçası doğru okunmasını engelleyen bozuk bir kesim olmadığından emin olmak için yüzey taraması da. Çok sayıda dosya diskten okunan olduğundan, dosya veya klasörlerle veya sürücüdeki bozuk kesimlerle ilgili sorunlar yükseltme veya Windows XP Yükseltme Danışmanı çalışırken sorunlara neden olabilir.

Scandisk aracını kullanma hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
186365 ScanDisk bir açıklaması için Windows (Scandskw.exe) Windows 98 / Me

Scanreg çalıştırın

Windows 98'de kayıt defteri hataları incelemek için Scanreg.exe çalıştırın. Windows 98 her başlatıldığında kayıt defteri hatalara karşı otomatik olarak taranmasına karşın, Scanreg oluşmuş olabilecek temiz bazı bozuk kayıt defteri yardımcı olabilir. Windows XP Kur programı, yükseltme sırasında kayıt defterini inceler. Bu nedenle, bozuk girdiler sorunlara neden olabilir.

Scanreg.exe hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
183887 Windows Kayıt Defteri Denetleyicisi aracının (Scanreg.exe) açıklaması

Geçici dosyalarını kaldırma

Geçici dosyalarınızı kaldırmanız gerekmez. Ancak, bunu yapmak yararlı olabilir. Geçici dosyaları kaldırmak için:
 1. Başlat' ı tıklatın,Programlar' ın, Donatılar' ın,Sistem Araçları' nın üzerine ve sonra Disk Temizlemeseçeneğini tıklatın.
 2. Geçici InternetFiles, Geri Dönüşüm Kutusuve TemporaryFiles onay kutularını seçin.
 3. Tamam' ı tıklatın.
Readiness Analyzer çalıştığında, bu dosyaların tümü taranır. Bunları kaldırmayı taranması gereken dosya sayısını azaltır. Windows XP, bunu yapabilirsiniz, ancak çok büyük klasörleri Windows XP Kur programı ile sorunlara neden olabilir bu dosyaların çoğu korur. Kur programı bu sorunla karşılaşırsa, Kur programının geçici Internet dosyalarını silmek zorunda kalabilirsiniz. Yükseltmeye başlamadan önce bu dosyaları kaldırma işlemini hızlandırır ve yükseltme basitleştirin.Bu makalede, Windows'un eski bir sürümünü gösterir. Yükleme, yeniden yükleme veya kaldırma ile ilgili yardıma gereksinim duyarsanız aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://Windows.microsoft.com/en-us/Windows/help/install-reinstall-uninstall


Referanslar

Bağlantılar

Windows XP'ye yükseltebileceğiniz işletim sistemleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsxp/home/Upgrading/Matrix.mspx
Windows XP Professional nasıl yükseltme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsxp/pro/Upgrading/Advisor.mspx

Microsoft Bilgi Bankası makaleleri

Windows XP'ye Yükseltme yapabileceğiniz işletim sistemlerinin listesi hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
292607 Windows XP tarafından desteklenen yükseltme yolları
283253 Windows 98 veya Windows Millennium Edition profilleri Windows XP etki alanı kullanıcı profillerine yükseltme hakkında

Sorun giderme

310064 Windows 98 veya Windows Me'den yükseltirken Windows XP Kur sorunlarını giderme hakkında
315334 Windows XP'ye yükseltmeye çalıştığınızda 'D:\i386\win9xupg\w95upg.dll' hata iletisi
308368 IrDA iletişim kuralları hakkında uyarı Windows XP Yükseltme Danışmanı
315333 Windows XP'ye yükseltme sırasında GoBack hakkında yükseltme raporu
312368 Yeniden yükleme, onarma veya Windows XP yükseltme sonra veri kaybı oluşabilir
298427 Windows 95, Windows 98 veya Windows Millennium Edition'den yükseltme sonrasında devre dışı bırakılan başlangıç programlarını geri yükleme
303160 Bilgisayarınızı Windows XP'ye yükselttiğinizde 'kaldırma seçeneği kullanılamaz' hata iletisi
314057 Yükseltme veya Windows 95, Windows 98 veya Windows Millennium Edition Windows XP'yi yükleyin "NTLDR eksik" hata iletisi
310562 Windows XP'ye yükselttikten sonra parolalar kayboluyor.

Özellikler

Makale numarası: 316639 - Last Review: 20 Haziran 2014 Cuma - Gözden geçirme: 16.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kburl kbenv kbhowtomaster kbsetup kbupgrade w2000upgrade kbmt KB316639 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 316639

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com