Hata: SqlClient tümleşik güvenliği kullanan bağlantı havuzu OleDb yavaştır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 316757 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Bu makalede, aşağıdaki Microsoft .NET Framework Sınıf Kitaplığı ad alanına başvurulmaktadır:
  • System.Data
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Tümleşik güvenlik ile bağlantı havuzunu kullandığınızda, Microsoft SQL Server .NET veri sağlayıcı (SqlClient) OLE DB .NET veri sağlayıcı (OleDb) yavaştır.

Neden

Microsoft bu sorunu araştırmaktadır ve yeni bilgiler kullanılabilir olduğunda Microsoft Bilgi Bankası'ndaki deftere nakleder.

Durum

Microsoft, Microsoft bir hata olduğunu onaylamıştır bu makalenin başında listelenen ürünlerden.

Daha fazla bilgi

SQL Server .NET veri sağlayıcısı, SQL Server ile iletişim kurmak için kendi iletişim kuralını kullanır. Basit olduğundan ve iyi bir OLE DB veya Açık Veritabanı Bağlanılabilirliği (ODBC) katmanı eklemeden doğrudan SQL Server'a erişmek için getirilmiştir çünkü gerçekleştirir.

OLE DB .NET veri sağlayıcısı aracılığıyla (bağlantı havuzu ve işlem hizmetleri sağlayan) her iki OLE DB hizmet bileşeni, OLE DB veri kaynağına iletişim kurar ve veri kaynağı için OLE DB sağlayıcısı. Bu nedenle slowness, bağlantı havuzu oluşturma, SQL Server'a bağlanmak için SQL Server .NET Data Provider'ı kullandığınızda, diğer performans avantajları karşılaştırıldığında gözardı olmalıdır.

SQL Server .NET Data Provider Microsoft SQL Server 7.0 kullanan uygulamalar için önerilen veya sonraki bir sürümü var. OLE DB .NET Data Provider, Microsoft SQL 6.5 sürümünüzün SP5'e kullanan orta katman uygulamalar için önerilen veya daha önceki bir sürümü olan veya OLE DB destekleyen herhangi bir OLE DB sağlayıcısı arabirimi.

Referanslar

ADO.NET hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
313590BILGI: Yol haritası için ADO.NET
.NET Data Provider hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
313590BILGI: .NET Data Provider yol haritası
Bağlantı havuzu oluşturma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft .NET Framework SDK belgelerine bakın veya aşağıdaki MSDN Web sitesine gidin:
Connection Pooling for the SQL Server .NET Data Provider

Özellikler

Makale numarası: 316757 - Last Review: 29 Ocak 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft ADO.NET (included with the .NET Framework)
  • Microsoft ADO.NET (included with the .NET Framework 1.1)
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbtshoot kbbug kbnofix kbsqlclient kbsystemdata KB316757 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:316757

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com