Eski İstemciler Parolaları Değiştiremeyebilir veya Windows 2000 Etki Alanına Katılamayabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 316803 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows 2000 etki alanı eski istemcileri gibi Windows NT 4.0 etki alanı başarıyla katılamayabilir veya kullanıcılar başarıyla bu istemcilerden etki alanı parolalarını değiştiremez. Parolalarını değiştirmeye çalışan kullanıcılar aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
(C00000BE), bu hesabın parolası değiştirilemiyor.
Bu davranış, genellikle çok sayıda etki alanı Windows 2000 birincil etki alanı denetleyicisi (PDC) öykünücüsü etkinliği olmadığında oluşur. Açık netlogon oturum açma özelliği varsa, günlüğe çok sayıda "(olarak çok eski. atılan)" iletileri de alabilirsiniz.

Neden

Bu davranış, PDC öykünücüsü, 10 saniye süre içinde bu isteklerini yanıtlamak için çok meşgul olduğundan ve paketler atılır oluşur. Bu adı, ınternet Protokolü (IP) eşleme istemcisinin kaybeder, çünkü bazı durumlarda, PDC öykünücüsü isteğe hizmet edemez.

Netlogon istemci adlarının IP adreslerine eşler geçici bir tabloda saklar. Bu tablo, girişler yalnızca gelen ilk isteğin 5 saniye süreyle önbelleğe alır. PDC öykünücüsü isteği 5 saniye içinde hizmet değil, istemci adını yeniden arayın gerekir. Ad çözümlemesi yapılandırmanıza bağlı olarak bu işlem birkaç saniye sürebilir. Arama 10 saniyeden daha uzun sürer, bu nedenle bu isteği kesildi.

Bu adları çözmek için uzun süresini büyük yedekleme istekleri aynı anda bırak neden olabilir. Bu davranışı gidermek için <a0></a0>, önbellek zaman aşımı değeri, 15 saniye olarak değiştirin. Bunu yaparsanız, bu istekleri işlemek için dış ad çözümlemesi kullanmanız gerekmez.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time   Version     Size   File name
  ------------------------------------------------------------
  16-Mar-2002 02:33  5.0.2195.5080   20,752  Nbtstat.exe
  08-May-2002 22:25  5.0.2195.5758  144,144  Netbt.sys

				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows 2000 Service Pack 4'te giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000 Datacenter Server'a yönelik bir düzeltme edinme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
265173Datacenter programı ve Windows 2000 Datacenter Server ürünü

Özellikler

Makale numarası: 316803 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP3
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP1
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP2
 • Microsoft Windows 2000 Service Pack 3
 • Microsoft Windows 2000 Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Service Pack 3
 • Microsoft Windows 2000 Server SP2
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbnetwork kbwin2ksp4fix kbbug kbfix kbwin2000presp3fix kbwin2000presp4fix KB316803 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:316803

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com