Windows XP'de S3 durumundan geri çağırdığınızda bilgisayar yanıt vermiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 317272 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir bekleme modundan kabloya iki IDE sürücü olan bilgisayar devam ettirdiğinizde bilgisayar yanıt vermeyebilir.

Neden

IDE disk sürücüsünün, sürücünün sıfırlar için önce sürücü durum meşgul kill bitini denetlemediği için bu sorun oluşur. Bu, Bilgisayar S3 uyku, bekleme konumu için kullandığınız bir sorundur. Bu bilgisayar, güç uyku komut S2 bekleme işlemi, aynı şekilde sürücüye kesme yerine sürücüye durdurun. Bu davranış, sürücüleri yeniden başlattığınızda sürücüyü anlaşmayı tamamlanmadan önce sıfırlamak sürücüleri neden olur.

Belirtimleri ATAPI sürücüleri için sürücünün sıfırlanmadan önce meşgul bit denetimi gerektirir. Belirtimleri, sürücüleri sıfırlar sürücüleri eşitleninceye kadar ve görüşmeyi sonra çalışmaya hazır kadar sayacak da belirtin. Temmuz 2002 itibariyle, bazı sürücüler bunu yapmayın. Bu davranış, her iki sürücü, üzerinde aynı kablonun ana olmasını programlanan başlatmak için iki bölümlü bilgisayarlar neden olabilir. Bu davranış ortaya çıktığında, bilgisayarınız yanıt vermeyebilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir
Microsoft, sürücüler için anlaşma, sıfırlama komutu gönderilmeden önce tamamlanması bekleyeceği bir Atapi.sys sürücü sağlar. Bu bekleme aşağıdaki DWORD kayıt defteri anahtarı girişi tarafından denetlenir:
HKey_Local_Machine\System\CurrentControlSet\Services\Atapi\Parameters\WaitOnBusyOnPowerUp
Atapi.sys sıfırlama komut verilmeden önce beklemesi için bu düzeltme varsayılan davranıştır. Bu davranış, yerinde düzeltmedir ancak kayıt defteri anahtarı yok veya kayıt defteri anahtarının değerini 0 olarak ayarlanmışsa oluşur.

Bu makalede açıklanan belirtilerle karşılaşırsanız, kayıt defteri anahtarı ve değeri 1 olarak ayarlayın. Bunu yaptığınızda, Atapi.sys sürücüye sıfırlama komutları göndermeden önce bekleyeceği ve bilgisayarın yanıt vermemesine neden olmasını önler.

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date     Time  Version   Size  File name
  --------------------------------------------------
  08-16-2002 10:31am 5.1.2600.55 87,168  Atapi.sys
				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.Bu düzeltme, SP1'de bulunmaktadır. Bu düzeltmeyi SP1 tarafından yüklendiğinde, varsayılan davranış değişmeden kalır ve Atapi.sys Sıfırla</a0> komutu gönderir. SP1'i uyguladıktan sonra bilgisayarınızı bu belirtilerle sergiler, bu makalenin "Çözüm" bölümünde belirtilen kayıt defteri anahtarı ve gecikme üzerinde etkinleştirmek için 1 değerini ayarlayın.

Daha fazla bilgi

Bu sorun, çoğunlukla, ilişkili donanım ve ayrıca Windows 2000'de de bulunmaktadır. Bilgisayarınızı Windows 2000'de, S3 durumundan devam ettirdiğinizde yanıt hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
323153Resume iki IDE sürücü olan S3 bekleme sırasında bilgisayar askıda kalabilir

Özellikler

Makale numarası: 317272 - Last Review: 27 Ekim 2006 Cuma - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kbfix kboswin2000fix kbwinxpsp1fix KB317272 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:317272

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com