Bilgisayarınızı kapattığınızda "Dur 0x000000D1 hata kodu" hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 317326 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Kendisine bağlı bir veya daha fazla evrensel seri veri yolu (usb) aygıtları içeren bilgisayarınızı kapattığınızda, mavi ekranda aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Dur 0x000000D1 (0x00000040, 0x00000002, 0x00000000, 0xfc96a9dc)

Neden

OHCI bitiş noktasının aktarım tanımlayıcısını listede bulamıyorsanız, çünkü bu sorun oluşabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için en son Windows xp hizmet paketini edinin. Ek bilgi için makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
322389 En son Windows xp hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme, ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi bir şekilde etkilemiyorsa, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir, bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü yoktur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya sorun giderme gerekli ise, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Tam listesini Microsoft Müşteri Hizmetleri ve destek telefon numaralarının veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bu dil için kullanılabilir bir düzeltme değil çünkü.

Dosya bilgileri

Bu düzeltmenin İngilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı ya da daha sonra:
  Date    Time  Version   Size  File name
  --------------------------------------------------
  06-Feb-02 18:30 5.1.2600.28 15,616 Usbohci.sys
				

Durum

Microsoft bunun, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows xp Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 317326 - Last Review: 31 Ocak 2012 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kberrmsg kbfix kboswin2000fix kbwinxpsp1fix kbmt KB317326 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:317326

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com