Postupy: Použití Terminálové Licensing zpravodaj nástroj (Lsreport.exe)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 317592 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento podrobný článek popisuje, jak zobrazit a analyzovat licenční informace obsažené v databázi Terminálové služby pomocí nástroje Terminal Services Licensing zpravodaj (Lsreport.exe) licence serverů.

Lsreport.exe je k dispozici v Microsoft Windows 2000 Server Resource Kit. Lsreport.exe je nástroj příkazového řádku, které můžete použít k zobrazení informací o licence, které jsou vydávány servery licencí Terminálové služby. Lsreport.exe připojí licenční servery Terminálové služby a zaznamenává informace o balíky klíčů licencí, které jsou nainstalovány na serverech.

Lsreport.exe exportuje obsah databáze licenčního serveru do textového souboru. Ve výchozím nastavení je název souboru Lsreport.txt a je vytvořen v aktuální pracovní složku. Výsledný výstup je oddělený tabulátory a obsahuje následující sloupce:
Serveru
ID licence
ID balíku klíčů
Microsoft Exchange
UŽIVATEL
START
END
Typ problému
Typ licence

Přehled nástroje Lsreport.exe

Lsreport.exe používá následující syntaxi:
lsreport /f[ path]filename /d start[ end]/t serverlist
Jsou parametry lze použít s Lsreport.exe:
 • /f [path]filename: pomocí tohoto parametru zadejte název souboru (a volitelnou cestu) pro soubor protokolu. Pokud výstupní soubor se stejným názvem již existuje, je přepsán. Pokud tento parametr vynecháte, použije výchozí název souboru protokolu, Lsreport.txt, Lsreport.exe a vytvoří v aktuální pracovní složku.
 • /d start[end]: použití tohoto parametru zápisu pouze licence, které jsou platné mezi počáteční a koncová data do výstupního souboru. Pokud zadáte koncové datum, je ve výchozím nastavení použit aktuální datum. Licence v efekt je licence je platný kdykoli za určené časové období. Aktivní licence jsou platné všechny fázích po problém a jsou dočasné licence platné po dobu 90 dnů po problém.
 • /t: Tento parametr použijte pouze do výstupního souboru zapsat informace o dočasné licence. Ve výchozím nastavení Lsreport.exe zapíše informace o všechny licence výstupní soubor.
 • serverlist: seznam všechny licenční servery Terminálové služby, které chcete dotaz pomocí tohoto parametru. Místo použít k oddělení každé položky. Pokud tento parametr vynecháte, Lsreport.exe získá seznam z řadiče domény a odešle dotazy na všechny zjistitelné domény a organizace Terminálové licenční servery.

PŘÍKLADY

 • Zapsat informace o všechny licence Lsreport.txt souboru v aktuální pracovní složku, zadejte následující řádek na příkazovém řádku a stiskněte klávesu ENTER:
  lsreport
 • Zapsat informace o všechny licence Output.txt souboru složku Reports na jednotce E, zadejte následující řádek na příkazovém řádku a stiskněte klávesu ENTER:
  lsreport /f e:\reports\output.txt
 • Seznam všech dočasných licencí na licenční servery Terminálové služby s názvem TS1 a TS2 v souboru Licenses.txt v kořenové složce jednotky C, zadejte následující řádek na příkazovém řádku a stiskněte klávesu ENTER:
  lsreport /f c:\licenses.txt /t ts1 ts2

Odkazy

Další informace o Lsreport.exe zadejte lsreport /? na příkazovém řádku a stiskněte klávesu ENTER.

Další informace o Lsreport.exe a další nástroje Terminal Services Resource Kit klepněte na článek číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
240444Užitečné Terminálové Utilities Kit Resource služby
Další informace o Technology licencování Terminálové služby klepněte na článek číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
275052Terminál Services Technology licencování pro poskytovatele služeb aplikací
Další informace o požadavcích Terminal Services Licensing technologie a nasazení naleznete Microsoft Windows 2000 Terminal Services Licensing Technology White Paper (Tslicensing.doc), která je k dispozici následující web:
http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/win2kts/evaluate/featfunc/tslicens.mspx

Vlastnosti

ID článku: 317592 - Poslední aktualizace: 31. října 2006 - Revize: 4.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Klíčová slova: 
kbmt kbhowtomaster KB317592 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:317592

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com