X.400 adresi "Out of Office" yanıt gönderilmiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 317974 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft Exchange 2000 Server kullanıcı (a user) "işyeri" (OOF) iletisine ayarlar. <a1>Kullanıcı</a1> BIR kullanıcıdan Exchange kuruluşunun dışına olan bir X.400 (kullanıcı B) bir ileti aldığında, ancak, Exchange 2000 "işyeri" iletisi kullanıcı b döndürmüyor

Bu davranış tasarım gereği, Exchange 2000 gereğidir. Işyeri dışında yalnızca Exchange veya SMTP adreslerine iletiler gönderilir.

Exchange 2000 Service Pack 3, "işyeri" iletileri Exchange kuruluşunuz dışındaki bir X.400 sistemlerinde kullanıcılara vermek için sunucunuzu yapılandırmak için kullanabileceğiniz bir özellik sunmaktadır. Bu özelliği etkinleştirmek için <a0></a0>, Active Directory, "Daha fazla bilgi" bölümünde anlatıldığı şekilde yapılandırın.

Exchange 2000 Server için en son hizmet paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
301378En son Exchange 2000 Server Hizmet Paketi nasıl elde edilir

Daha fazla bilgi

Işlevi etkinleştirmek için <a0></a0>, "işyeri" iletisi kuruluş aktarımları bağlayıcısının buluşsal yöntemlerini öznitelik değeri ayarlayın. Bunu yapmak için <a0></a0>, ADSI Edit yardımcı programı'nı başlatın:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Windows 2000 Destek Araçları ' nın üzerine gelin, Araçlar ' ın üzerine gelin ve sonra da <a2>ADSI Düzenle</a2>'yi tıklatın.
 2. Aşağıdaki nesneler genişleterek "işyeri" iletileri kuruluş aktaracak bağlayıcıyı seçin:
  Yapılandırma Kapsayıcısı [Your Domain]
  CN = Configuration =
  DC Your Domain için =
  CN=Services
  CN=Microsoft Exchange
  CN = Your Organization Name
  CN = Administrative Groups =
  CN = Administrative group that contains the server with the connector =
  CN = Routing Groups =
  CN = Routing group that contains the connector =
  CN = bağlantıları =
 3. Bağlayıcıyı sağ bölmede sağ tıklatın ve özelliklerini açın. Select which properties to view (görüntülenecek özellikleri seçin, isteğe bağlı ' yı tıklatın ve buluşsal yöntemlerinigörüntülemek için bir özellik Seç altında'yı tıklatın.
 4. Bu yeni işlevsellik sağlayan buluşsal 0x00040000, ondalık 262144 değerdir. <a0>Değer</a0> kutusundaki numarayı 262144 eklemek (genellikle 0) ve toplam Öznitelik Düzenle) kutusuna girin. ' U tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
 5. Bu yordam, "işyeri" iletileri göndermek için kullanmak istediğiniz tüm diğer bağlayıcılar için yineleyin.
Bu değişiklik, aynı zamanda bir Exchange Development Kit (EDK) Bağlayıcısı aracılığıyla (diğer bir deyişle, kullanıcılar, Lotus cc: Mail, Microsoft Mail, Novell GroupWise vb.) ulaşıldığında Exchange, SMTP veya kullanıcılara gönderilen iletileri "işyeri" davranışını etkiler. Birlikte bu düzeltme, Exchange 2000'den "işyeri" iletileri iletmek için gerekli olan tüm EDK bağlayıcılar adım 4'te belirtilen tahmini değerini ayarlamanız gerekir. Bu buluşsal, ileti aktarım aracısı (MTA) OOF iletilerini göndermez.

Özellikler

Makale numarası: 317974 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 2003 Service Pack 1
 • Microsoft Exchange Server 2003 Service Pack 2
 • Microsoft Exchange Server 2000 Service Pack 1
 • Microsoft Exchange 2000 Server Service Pack 2
 • Microsoft Exchange Server 2000 Service Pack 3
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbexchange2000sp3fix kbinfo KB317974 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:317974

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com