Yanıt vermemesi Visual Basic .NET veya Visual Basic 2005 uygulama hata ayıklama hakkında

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 318357 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Beta Bilgileri
Bu makalede, bir Microsoft ürününün beta sürümü anlatılmaktadır. Bu makaledeki bilgiler olduğu gibi sağlanmıştır ve önceden bildirilmeden değiştirilebilir.

Bu beta ürün için Microsoft resmi bir ürün desteği sağlamamaktadır. Beta sürümü ile ilgili destek alma hakkında bilgi için, Beta ürün dosyalarının içerdiği belgelere bakın veya sürümü karşıdan yüklediğiniz Web konumunu denetleyin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, Microsoft Visual Basic .NET'i veya Microsoft Visual Basic 2005 bir uygulama hata ayıklama açıklamaktadır. Microsoft Visual Studio .NET veya Visual Studio 2005 hata ayıklayıcısını, Visual Studio ortamı dışında bir işlemde çalışan bir programa iliştirebilirsiniz. Hata ayıklayıcısını bir işleme yanıt vermeyen iliştirebilirsiniz. Hata ayıklayıcı, parçalara ayırma görünümü görüntüler ve çalışan işlemini duraklatır. Program veritabanı kullanılabilirliğe göre (.pdb) dosyası ve kaynak kodu, hata ayıklayıcısını, kaynak kodu parçalara ayırma görünümüyle görüntüler.

Gereksinimler

Aşağıdaki listede önerilen donanım, yazılım, ağ altyapısı ve gereken hizmet paketleri önerilmektedir:
 • Microsoft Windows 2000 veya Microsoft Windows XP
 • Microsoft Visual Studio .NET veya Microsoft Visual Studio 2005

Sınıf hata ayıklama ve izleme sınıfını kullanın.

Sınıf hata ayıklama ve izleme sınıfı, bir uygulama performansı hakkında bilgi sağlamak için kullanabilirsiniz. Bu sınıf, bir uygulamanın sorunlu alanları tanımlamak için de kullanabilirsiniz. Üretim dağıtımı veya uygulama geliştirme sırasında bunu yapabilirsiniz. Bu sınıflar, Microsoft .NET Framework'de kullanılabilir. Gereç yayım yap?lar izleme sınıfına kullanabilirsiniz. Araçları, gerçek yaşamdan ayarlarında çalışan uygulama durumunu izlemenizi sağlar. Izleme sınıfını kullanarak yalıtmak ve çalışan bir sistemin bozmadan sorunları gidermeye yardımcı olur. Hata ayıklama sınıf hata ayıklama bilgileri yazdırın ve sizin mantığı ile onaylamaları denetlemek için kullanabilirsiniz. Performans ve kodu sevkiyat ürün boyutunu etkilemesini olmadan kodunuzu daha güçlü hale getirebilirsiniz.

Izleme sınıfı ve Debug sınıfı, Visual Basic. NET'te kullanma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
313417NASıL YAPıLıR: izleme ve Visual Basic. NET'te hata ayıklama

Uygulama yanıt vermiyor hata ayıklama


Bir Visual Basic .NET uygulaması hata ayıklamak için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Microsoft Visual Studio 2005 ya da Microsoft Visual Studio. NET'i açın.
 2. Araçlar menüsünde Debug işlemler.
 3. Işlemler iletişim kutusunda, Kullanılabilir işlemleri listesinden eklemek istediğiniz programı seçin'ı tıklatın. Program, hata ayıklamak istediğiniz başka bir bilgisayarda çalışıyorsa, uzak bilgisayarı seçmek için ilk kez tıklatmanız gerekir.

  Uzak bir bilgisayar seçme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki MSDN Web sitesini ziyaret edin:

  Bir uzak makine seçme
  http://msdn.microsoft.com/en-us/library/w8wtw2f3(VS.71).aspx
 4. Ekle ' yi tıklatın.
 5. Işleme Ekle iletişim kutusunda, uygun programı türü, hata ayıklamak istediğiniz program türlerini Seç seçili olduğundan emin olun. Örneğin, Ortak dil çalışma zamanı seçmek için bir Visual Basic .NET veya Visual Basic 2005 uygulama hata ayıklamak için tıklatın.
 6. Tamam ' ı tıklatın.

  Işlemler iletişim kutusu görüntülenir.
 7. Hata ayıklama durdurulmuş listesinde, program işleminden çıkmayı olmadan ayırmak istediğinizde, Bu işleminden Ayrıl seçmek için tıklatın. Programın çıkmak istediğinizde, Bu işlem sonlandırma seçmek için tıklatın.
 8. Işlem İşlemler hata ayıklama</a1> liste kutusunda seçin ve sonra da <a2>Kes</a2>'ı tıklatın.

  Hata ayıklayıcı, parçalara ayırma görünümündeki duruyor ve program duraklatıldı. Hata ayıklayıcı, .pdb Dosya aynı dizinde yürütülebilir dosya olarak varsa, kaynak kodu yükler.
 9. Kaynak kodunu görüntülemek için çözümü sağ tıklatın ve sonra da <a2>kod penceresine geçiş yapmak için kaynak kodu Git</a2>'i tıklatın. Bir kesme noktası istediğiniz yere yerleştirin.
 10. Hata ayıklama) menüsünde, devam ' ı tıklatın veya işleme devam etmek için F5 tuşuna basın.

  Hata ayıklayıcı, kesme ulaştığında otomatik olarak durdurur.
 11. Hata ayıklama) menüsünde, Dur hata ayıklaması ' nı tıklatın veya hata ayıklama durdurmak için ÜST KRKT + F5 klavye kısayoluna basın.

Bir bellek dökümü dosyası kullan

Uygulamanız yanıt vermeyen bir bellek dökümü dosyası oluşturabilirsiniz. Windows hata ayıklayıcıda, bellek dökümü dosyası, uygulama yanıt vermiyor nedenini ayıklamak için kullanabilirsiniz.Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
286350NASıL YAPıLıR: "Kilitleniyor" <a0>"Kilitleniyor" giderilir ADPlus ve</a0> kullanın...

Sorun Giderme

 • Uzak bilgisayarda çalışan bir program hata ayıklama, Mdm.exe, bilgisayara yükleyin. MDM.exe, uzak bilgisayarda yüklü değilse, Mdm.exe yükleyin ve sonra önce hata ayıklama işlemini başlatın.
 • Uygulama sürümü modunda çalışıyorsa, sınıf hata ayıklama çıkışı göz ardı edilir.

Referanslar

Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:

Üretim, hata ayıklama için .NET Framework uygulamaları
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms954594.aspx

Özellikler

Makale numarası: 318357 - Last Review: 6 Aralık 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Visual Basic 2005
 • Microsoft Visual Basic .NET 2003 Standard Edition
 • Microsoft Visual Basic .NET 2002 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbvs2005swept kbvs2005applies kbnamespace kbmanaged kbdynamic kbdev kbdesigner kbdebug kbhowtomaster KB318357 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:318357

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com