Askıda Kalma Modundan Çağırdıktan Sonra Bir Veri Yolu Kartını Değiştirdiğinizde Bilgisayar Askıda Kalabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 318358 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bilgisayarınızı askıya alma geri çağrıldıktan sonra bir CardBus kartı Değiştir, bilgisayarınız yanıt vermeyebilir.

Bu sorun, özelliklerinde bir Güç Yönetimi sekmesi görüntüleyen herhangi bir PC kartı aygıt oluşur. Aygıtın özellikleri Bu aygıtın bilgisayarı bekleme durumundan çıkarmak izin ver onay kutusunu seçtiyseniz, bilgisayarınızın PC Kartı aygıtları askıya ve bilgisayarı yeniden başlatma sonrasında Değiştir, askıda kalabilir.

Neden

Bu davranış, Pcmcia.sys bir sorun nedeniyle oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date     Time  Version   Size   File name
  ----------------------------------------------------
  12-Mar-2002 18:11 5.1.2600.37 115,584 Pcmcia.sys
				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Ne zaman CardBus 32 bitlik aygıt güç (VCC), Windows XP Donanımı Güvenle Kaldır Aracı'nı kullanarak bu aygıt için durdurmanız kapatılmaz. Bu davranış, Windows XP'deki tasarım gereğidir ve bir varolan tasarım Windows kısıtlamasıdır. PCI sürücüsü ve PCMCIA sürücü tümleştirmesi, nedeniyle güç kapatılamaz, aksi halde yolundaki PCI yapılandırma kaybolur.

Özellikler

Makale numarası: 318358 - Last Review: 27 Ekim 2006 Cuma - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kboswin2000fix kbwinxpsp1fix KB318358 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:318358

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com