Po wznowieniu komputera ze stanu wstrzymania lub hibernacji pojawia się komunikat o błędzie „Nie rozpoznano urządzenia USB”

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 318773 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Po wznowieniu komputera ze stanu wstrzymania lub hibernacji pojawia się komunikat o błędzie „Nie rozpoznano urządzenia USB”.

Ten komunikat o błędzie pojawia się tylko wtedy, gdy do komputera podłączone są urządzenia wykorzystujące zarówno złącze USB, jak i PS2. Przykładem takiego urządzenia jest klawiatura, która jest wyposażona w oba te łączniki. Oba łączniki pozwalają korzystać z wszystkich funkcji klawiatury.

Przyczyna

Podczas inicjowania urządzenia są zbyt szybko resetowane po włączeniu ich zasilania. W takim przypadku niektóre urządzenia mogą korzystać z nieodpowiednich łączników.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, należy zaopatrzyć się w najnowszy dodatek Service Pack dla systemu Windows XP. Aby uzyskać dodatkowe informacje, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322389 Jak uzyskać najnowszy dodatek Service Pack dla systemu Windows XP

Informacje o poprawce

Firma Microsoft udostępniła obsługiwaną poprawkę. Jednak jest ona przeznaczona tylko do usunięcia problemu opisanego w tym artykule. Tę poprawkę należy stosować tylko w tych systemach, w których występuje opisany problem. Ta poprawka może być nadal w fazie testowania. Jeśli dany system nie jest poważnie narażony na ten problem, firma Microsoft zaleca, aby poczekać na następną aktualizację oprogramowania zawierającą tę poprawkę.

Jeśli poprawka jest dostępna do pobrania, na początku tego artykułu z bazy wiedzy Knowledge Base jest umieszczona sekcja „Poprawka dostępna do pobrania”. Jeśli nie ma tej sekcji, skontaktuj się z działem obsługi klienta i pomocy technicznej firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki.

Uwaga W przypadku wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu może być wymagane utworzenie osobnego zlecenia usługi. Typowe opłaty za korzystanie z pomocy technicznej będą pobierane tylko w przypadku dodatkowych pytań i problemów, których nie można rozwiązać przy użyciu tej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów działu obsługi klienta i pomocy technicznej firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi, odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga Sekcja „Poprawka dostępna do pobrania” zawiera listę języków, dla których ta poprawka jest dostępna. Jeśli odpowiedni język nie jest widoczny, oznacza to, że ta poprawka nie jest dostępna dla tego języka.

Informacje o plikach

Wersja angielskojęzyczna tej poprawki powinna mieć następujące atrybuty plików lub nowsze:
  Data    Godzina  Wersja   Rozmiar Nazwa pliku  
  ------------------------------------------------------
  12-mar-2002 18:35 5.1.2600.37 101,376 Hal.dll
  12-mar-2002 18:36 5.1.2600.37 128,000 Halaacpi.dll
  12-mar-2002 18:36 5.1.2600.37 77,440  Halacpi.dll
  12-mar-2002 18:36 5.1.2600.37 130,048 Halmacpi.dll
				

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych na początku tego artykułu. Ten problem został rozwiązany po raz pierwszy w dodatku Service Pack 1 dla systemu Windows XP.

Właściwości

Numer ID artykułu: 318773 - Ostatnia weryfikacja: 31 grudnia 2008 - Weryfikacja: 1.5
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
Słowa kluczowe: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kboswin2000fix kbwinxpsp1fix KB318773

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com