SSL 3.0 Gerektiren Web Sitelerine Bağlanılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 318815 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bu makalenin başında listelenen işletim sistemleri üzerinde ınternet Explorer'ı kullandığınızda, bazı Web sitelerine bağlanılamıyor. Örneğin, https://www.microsoft.com için bağlanmaya çalışırsanız, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Sayfa görüntülenemiyor
"Sunucu veya DNS hatası bulunamıyor.", hata sayfasının en altına görüntüleyebilir

Neden

Hedef Web sitesinin Güvenli Yuva Katmanı (SSL) 3.0 bağlantı gerektiriyorsa, bu sorun oluşabilir. Bir SSL 3.0 gerektiren bir sitede SSL 3. 0'ın gereksinimlerini karşılamıyor bağlantı, bir try bağlanmak için Web sitesi tarafından reddedildi.

Daha fazla bilgi

Internet Explorer bir SSL 3.0 bağlantı başlattığında ClientHello iletinin sunucuya gönderir. ClientHello iletinin parçası RandomData adlı bir bölüm içerir. Internet Explorer tarafından gönderilen RandomData bölümünün ilk dört baytı istemci zaman damgasını "Unix zaman" biçiminde olması gerekir, SSL 3.0 belirtimi gerektirir. Önce yalnızca, Windows XP'ye, the Schannel.dll dosya sürümleri Windows ınternet Explorer'ın tüm sürümlerinde bir zaman damgası yerine rasgele verileri geçirir.

SSL 3.0 ve Aktarım Katmanı Güvenliği (TLS) iletişim kuralı SSL 3.0 belgelerini görmek için aşağıdaki Netscape Web sitesini ziyaret edin:
http://wp.netscape.com/eng/ssl3/
En son taslağı SSL 3.0 belirtimi Kasım 1996 tarihli bir ınternet taslağı ' dir. Bu, özel bir iletişim kuralıdır ve bir ınternet taslağı veya değil standart olur. TLS 1.0 bir IETF taslağı olan ve önerilen bir standarttır. Önerilen damgası ıETF'ın standart bilgileri gözden geçirmek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ve locate "7.4.1.2" bölümünü ziyaret edin:
http://www.ietf.org/rfc/rfc2246.txt
Bilgileri gözden geçirin "istemci var sayılma" ve "gmt_unix_time." Geçerli saat ve tarih standart UNIX 32-bit biçimde (1 Ocak 1970 tarihinden, GMT başlatma gece yarısından itibaren saniye olarak) Gmt_unix_time olduğu için gönderenin iç saat göre. Saatler temel TLS protokolü tarafından doğru şekilde ayarlanması için GEREKEN DEĞIL; daha yüksek düzey ya da uygulama iletişim kuralları ek gereksinimler tanımlayabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft 2000 Service Pack 3'te düzeltilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 318815 - Last Review: 10 Mayıs 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 3.9
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Internet Explorer 6.0, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
    • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
    • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbsecurity kbprb kbbug kbfix kbwin2000sp3fix KB318815 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:318815

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com