Windows 2000 kitaplığı için CDO başvuru Visual Basic Project içinde kullanılamaz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 318823 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Başvuru oluşturduğunuzda veya Microsoft birlikte çalışma veri nesneleri için Windows 2000 (CDOSYS) kitaplığı başvuran bir projeyi açmaya çalışırlarsa, kullanılabilir değil. Başvuru için Microsoft birlikte çalışma veri nesneleri (CDO) for Exchange 2000 Library yerine büyük/küçük harf yok.

Neden

Bu davranış, Exchange 2000 (CDOEX) için Microsoft CDO bilgisayarda yüklü olmadığı için oluşur.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, başvuru için CDO için Windows 2000 (CDOSYS) yerine, Exchange 2000 Library (CDOEX) CDO başvuru kullanın.

Daha fazla bilgi

Makalenin bu bölümünde açıklanmaktadır:
  • CDO için Windows 2000 (CDOSYS) kitaplığı ve CDO for Exchange 2000 (CDOEX) Library arasındaki ilişki
  • Ilişki, Microsoft Visual Basic for Applications (VBA) veya Visual Basic Scripting Edition (VBScript) için geliştirilen programlarınız da içinde olmak üzere, Visual Basic projelerine gelişimini nasıl etkileyebilir.
CDOEX CDOSYS kümesidir. Bunun anlamı, CDOEX tüm CDOSYS işlevselliği, ayrıca Microsoft Exchange Server 2000 ile kullanmak için ek işlevsellik içerir. CDOEX bir bilgisayara yüklendiğinde, daha önce CDOSYS tarafından sağlanan işlevselliği üzerinden alıyor. Çağrılar için CDOSYS herhangi bir programı şimdi bunun yerine CDOEX çağırır.

CDOEX (Microsoft Exchange Server 2000, Office XP'ye ve diğer programları yükleyerek) yüklendiğinde, CDO Windows 2000 için başvuru için Visual Basic uygulamalarının olası kullanılabilir başvurular listesinden kaldırıldı. Ancak, Exchange 2000 kitaplığı CDO kullanılabilir ve yalnızca CDOSYS kullandıkları gibi geliştiricilerin CDOEX kullanabilirsiniz.

CDOSYS oluşturulmuş programları varsayılan olarak, yüklü CDOEX ile bilgisayarlarda değişiklik olmadan çalışmaz.

CDOEX kullanarak ve yalnızca CDOSYS ile ilişkili nesneler kullanılarak oluşturulan uygulama (CDO.Message örneğin), ayrıca bilgisayarlara, yalnızca yüklü CDOSYS ile beklendiği gibi çalışmaz.

Tam CDOEX nesne modeli varsayılan olarak, Microsoft Exchange 2000 Server yüklü bilgisayarlarda kullanım için tasarlanmıştır. Kod CDOEX özgü nesneleri kullanarak CDOEX için geliştirilen doğru bilgisayarlarda Exchange 2000 Server çalıştırır DEĞIL.

Not CDOSYS ve CDOEX doğrudan değişiklik CDO 1.21 (CDO.DLL) için değildir; bunların varlığı CDO 1.21 kitaplığı etkilemez. CDO kitaplıkları hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
195683BILGI: İlişki 1.x CDO kitaplıkları CDOSYS.DLL arasındaki
171440BILGI: Burada, CDO kitaplıkları (tüm sürümler) almak için

Özellikler

Makale numarası: 318823 - Last Review: 4 Aralık 2007 Salı - Gözden geçirme: 2.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Visual Studio 6.0 Service Pack 5
  • Microsoft Collaboration Data Objects 2.0
  • Collaboration Data Objects for Exchange 2000
  • Microsoft Office XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbpending kbprb KB318823 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:318823

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com